Şimdi Ara

ARÇELİK ULTİMA SERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
9.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu seriden herhangi bir televizyonu inceleme şansı olan oldumu hiç?Satan bayiler çok iddialı ama tv'nin büyük ekranlısını(49,55) hiç görmedim gören inceleyen veya satın alan var mı?

• Ben de bunu merak efiyorum. Özellikle 55" için yorumları

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternet sitesinden araştırdım Panel IPS mi VA mı belli değil. HEVC varmı belli değil arçelik beko elektronik ile ilgili detaylı bilgi vermedikleri için kullanmadan anlayamıyorsun. HDR var mı o da belli değil
  • Büyük teknosa mağazalarında Grundig vlx 9600 modeli var. Bu tv Arçelik ultima serisi ile bire bir aynı. İncelemek isterseniz bu modeli inceleyebilirsiniz.
    Ben baktığımda çıkartmışlar ama daha kurulmamıştı. Ama kasa yapısı, malzeme kalitesi iyiydi. Birde ekran Lg 850V deki gibi dışa çıkık duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla arçelik sürmedi sürmedi piyasaya bekletti bende kelepir bulup LG 49UH 770 V aldım cihazdan gayet menunum.Arçelik elindeki dandik 2015 modellerin stoklarını eritmek için piyasaya sürmedi bekletti bu tv leri.Utanmasalar seneye sürecekler piyasaya.Ama dün mağazada gördüm görüntüsünü beğenmedim LG,SAMSUNG,PHİLİPS'in sanki 1 tık altında kalmış cihaz ama fiyatı uygun.Tv yayınında görmek lazım
  • Ultima alan oldu mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: cepcep34

Ultima alan oldu mu acaba?

Ben bekleyemedim lg çaktım ama alınır.55inçleri 3300 tl seviyelerine kadar düştü.
  • Arkadaslar a55l 9683 5S bugun tavsiye uzerine aldim 4 bin liraya kocaman bisey ama goruntuden Kalitesizlik akiyor resmen çamurlasiyor kasiliyor teknosaya gittim nedir diye sordum elvesi panel mi ne oyle bisey dedi o nedenden dolayi oyleymis hic memnun degilim geri verecegim sakin almayin2,5 milyar olsaydi fiyati müthiş bi tv aslinda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RovcaniN -- 11 Kasım 2020; 19:51:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RovcaniN

Arkadaslar a55l 9683 5S bugun tavsiye uzerine aldim 4 bin liraya kocaman bisey ama goruntuden Kalitesizlik akiyor resmen çamurlasiyor kasiliyor teknosaya gittim nedir diye sordum elvesi panel mi ne oyle bisey dedi o nedenden dolayi oyleymis hic memnun degilim geri verecegim sakin almayin2,5 milyar olsaydi fiyati müthiş bi tv aslinda
     ARÇELİK ULTİMA SERİSİ

ıps panel hocam bu cihaz bi görüntü ayarlarını yayını kontrol et eminmisin görüntünün çamur gibi olduğuna hd yayınamı bakıyosun sd yayınamı?sd yayınsa yüzbinliralık cihaz alsan o bile çamur gibi gösterir.

• Hocam cevap için tesekkur ederim ips panel oldugundan emin misiniz hic o lgdeki ips hissini vermiyor.kablo tv ile hdmi bağlantısı kullanarak hd kanallar izliyorum sahne gecislerinde goruntu zayıflıyor tv saçmalıyor ne yapacagini bilemiyor bazı sahnelerde. Tahminimce cihazin ekran yenileme hizi dusuk bildigim kadariyla 60 hertz koca ekrana yetmiyor mac izlerken topa vurduklarinda top uzuyor islemci goruntuye yetisemiyor donanim olarak yetersiz bi TV. Sd kanal izlerken bu dedigim sorun olmuyor.. lanet gelsin nerden aldi babam sinirden aglicam şimdi. Youtubeden4k video açtım ve farkettim ki görüntü kalitesi yukseldikce goruntu gecislerindeki donukluk kasilmalar artıyor.

• quote:

Hocam cevap için tesekkur ederim ips panel oldugundan emin misiniz hic o lgdeki ips hissini vermiyor.kablo tv ile hdmi bağlantısı kullanarak hd kanallar izliyorum sahne gecislerinde goruntu zayıflıyor tv saçmalıyor ne yapacagini bilemiyor bazı sahnelerde. Tahminimce cihazin ekran yenileme hizi dusuk bildigim kadariyla 60 hertz koca ekrana yetmiyor mac izlerken topa vurduklarinda top uzuyor islemci goruntuye yetisemiyor donanim olarak yetersiz bi TV. Sd kanal izlerken bu dedigim sorun olmuyor.. lanet gelsin nerden aldi babam sinirden aglicam şimdi. Youtubeden4k video açtım ve farkettim ki görüntü kalitesi yukseldikce goruntu gecislerindeki donukluk kasilmalar artıyor

Hocam senin aldığın tv de donanımsal yada yazılımsal bir arıza olabilir.Bir LG,Samsung kadar olmasada mağazada inceleyip beğenmiştim.Grundig,Beko,Arçelik hepsi aynı 100hz ıps panel kullanıyor HDR mevcut.

• Donanimsal veya yazilimsal sorun olabilir diyorsunuz yani hocam yarin servis geliyor ortaya cikar sagolun ama goruntu guzel diyorsunuz yani bana kalirsa kullanilan goruntu islemcisi no boy kucuk ekranli tvleri kaldiriyormus bu modele de itelemisler.. cok yazik

• quote:

Donanimsal veya yazilimsal sorun olabilir diyorsunuz yani hocam yarin servis geliyor ortaya cikar sagolun ama goruntu guzel diyorsunuz yani bana kalirsa kullanilan goruntu islemcisi no boy kucuk ekranli tvleri kaldiriyormus bu modele de itelemisler.. cok yazik

Valla hocam ben inceledim güzeldi.Onun dışında internettede bu cihazın incelemeleri mevcut.
    http://www.epey.com/televizyon/arcelik-a55l-9683-5s.html kullanıcılarda yüksek vermiş.Bence yazılım,donanım,kalibrasyon bu üçüde incelenirse sorununuz kesin olarak çözümlenir.

• quote:

Donanimsal veya yazilimsal sorun olabilir diyorsunuz yani hocam yarin servis geliyor ortaya cikar sagolun ama goruntu guzel diyorsunuz yani bana kalirsa kullanilan goruntu islemcisi no boy kucuk ekranli tvleri kaldiriyormus bu modele de itelemisler.. cok yazik

https://forum.donanimhaber.com/m_120829499/mpage_6/tm.htm hatta bu konudan faydalanabilirsin senin tv nin birebir aynısı
  • televizyonu geçen hafta aldım. 55" . görüntü çamur gibi . bir önceki televizyonum lg'nin yanına yaklaşmaz.

youtube üzerinde 4k yayın da actım , blueray film de izledim , playstation üzerinden de görüntüleri karşılaştırdım ama hiç birinde güzel görüntü elde edemedim.

siyahları siyah değil, kahverengi gibi , renk ayarlarından da türlü kombinasyonlar yaptım ama net ve güzel göüntü imkansız. çok pişmanım :(
  • Arcelik Beko Grundig tvlerde novatek marka bi işlemci var arkadaşlar.
    kalite "0"
    43-49-55 inc olanlarda LG (OPENCELL) PANEL kullaniyor.
    40-48 lerde samsung opencell panel kullaniyor.Bunlarin cogu 50 hz zaten,
    Baya vasat televizyon üretiyor alınmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smh08 -- 20 Kasım 2016; 1:14:34 >
  • Yanlış bilgi veriyor sunuz grundig 9600 9670 Miami arçelik ultima ve beko 4 cihazda gerçek 100 herz ips paneldir ve 10 bit olup hdr mevcuttur fiyat performans cihazları dir

• İmmensa İ kullanıcısına yanıt
    hocam sağlam diyorsun yani size güveniyorum 10 bitse tamam:)
  • RovcaniN kullanıcısına yanıt
    hocam en son servis çağırmışdınız tv hakkında düşünceleriniz değişdimi bende almayı düşünüyorum da bilgi verirseniz sevinirim
  • burakkaynun kullanıcısına yanıt
    geç cevap verdiğim için üzgünüm çok servisler çağırdık ettik arçelik çağrı merkezine aile faciası yaşadığımızı söyledik bu sebepten geri iade alabileceklerini söylediler. öncelikle şunu söylemeliyim tv nin görüntü ayarlarını bi 15 dakika ayırıp kendinize göre yapmanızı tavsiye ederim büyük ölçüde sorunları ortadan kaldırıyor. görüntü stabilizasyonunu bozan netlik arttırıcı seçenekler var onları kapalı konuma falan getirince ben tatmin oldum. çok da bişey farketmiyor. alınan yayın zaten 1080p değil 720i arkadaşlar. bu yüzden tv özel ayarları ve aldığınız yayın arasında belli belirsiz anlaşmazlıklar olabiliyor. ikinci olarak turksat kullanıyorum receiver görüntü ayarlarından netliği yükseltip görüntü kontrolünü de tvden kontrol yaparsanız şahane bir görüntü alıyorsunuz. gelen arçelik servisi altın uçlu hdmi tavsiye etti ama almadık çok bişey farkedeceğini sanmıyorum. mağazada izlediğiniz görüntüler özel yöntemlerle o kadar kaliteli oluyor hem görüntü kalitesi yüksek hem de pahalı aparatlarla öyle oluyor dedi. youtubeden aldığınız 1080p gerçek 1080p kalitesi değil dedi ve doğru söylüyor. ben pc kasamı tvye bağlayıp bluray bir film açtığımda harika bir görüntü elde ettim. bu da tv nin potansiyelinin olduğu ama onu kullanmamız gerektiği gibi kullanmadığımızı gösteriyor sonuç olarak fiyat performans müthiş bir tv kumandası sihirli kumanda değil sadece bildiğin kumanda ve yanında 6 adet 3d gözlük veriyor servisi iyi hizmet veriyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.