Şimdi Ara

araçta dinlenebilecek çoşkulu H. METAL parçalar.... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
6
Favori
16.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TiamaT "clouds"
    yolda harika gidiyor deneyin derim

araçta dinlenebilecek çoşkulu H. METAL  parçalar....

Tiamat Clouds
    Century Media Records, 1992

1 In a Dream 5:12
    2 Clouds 3:39
    3 Smell of Incense 4:28
    4 A Caress of Stars 5:26
    5 The Sleeping Beauty 4:10
    6 Forever Burning Flames 4:22
    7 The Scapegoat 4:55
    8 Undressed 7:08

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 14 Şubat 2007; 14:09:00 >
  • Queensryche - Operation:Mindcrime albümünün tamamı

Accept - Head Over Heels

Hardline - Hot Cherie

Ruhun Gemisi - "Without You" ve "Masallarda"

Alice Cooper - Poison

Journey - Separate Ways (Worlds Apart)

Lee Aaron - Tough Girls Don't Cry

Blind Guardian - Theatre of Pain

Cinderella - Nobody's Fool

Dokken - In My Dreams

Doro Pesch - You're Gonna Break My Heart Again

Europe - Ready or Not

Haven - Hold On

Helloween - "Sole Survivor" ve "Dr.Stein"

Robin Beck - In A Crazy World Like This

Saxon - Ride The Wind

Scorpions - Big City Nights

Shadow Gallery - Chrystalline Dream

Skid Row - Youth Gone Wild

Twisted Sister - We're not gonna take it

Vixen - "Edge of a broken heart" ve "Streets in Paradise"

White Lion - Broken Heart

Winter Rose - I'll Never Fall In Love Again

• vay ve nasıl unutmuşum

skidrow "wasted time"
    Slave to the grind albümü resmen bir bomba..

eskilerden

Cinderella "heartbreak station" albümü....

Def Leppard "Hysteria" albümü komple

tesla"love song"

Metal Church "In Harms Way"

FIGHT "War Of Words"
  • Ya zaten ne varsa eskilerde var...

(Tam dinozor rocker cümlesi sarfettim yahu! )
  • Ama şöyle delice sarılıp dinlediğim bir albüm piyasaya en son çıkalı 15 sene falan olmuştur herhalde. Yaşlandık galiba...

• quote:

Orjinalden alıntı: arikanturk

Ya zaten ne varsa eskilerde var...

(Tam dinozor rocker cümlesi sarfettim yahu! )

mesela sana çok eski bir albüm söyliyim
    rush "2112" valla halen daha hastasıyım bu albümün

• Ooo, Rush deyince durur akan sular...

Neil Peart gelmiş geçmiş en iyi söz yazarlarından ve davulculardan biridir bence...

Ben "moving pictures" albümüne bayılıyorum ama her albümü şaheser adamların...
  • neil deli bir bateristtir hocam...
    uzunca süre bas/elektro gitar çalmış biri olarakta bas gitarda en beğendiğin adamda...Billy Sheehan (Mr. Big) dir.
    ama ben davulda Led Zeppelin John Bonham un halen daha yeri doldurulamaz derim.
  • Haydaaa SKID ROW dediniz...Nerden hatırlattınız......çok iyiydiler be..Neyse arabada en güzel glam rock gider bence SKID ROW , POISON , MOTLEY CRUE , WARRANT belki de BON JOVİ.. Yada saf kan rock AC/DC ,MOTORHEAD gibi....

Ama SACRED REICH 'i tek tutarım; AMERICAN WAY ......
  • @serkes,
    Neil Peart tam "kararında" davulculardan bence.. "Dur iki vuruş ekleyeyim, kalabalık gözüksün" değil de, nerede ne gerekiyorsa onu veriyor (Tabi adamın yanında alex lifeson ve geddy lee gibi iki arıza olunca vermesi gerekenler oldukça fazla oluyor.. )
    Ben de uzun süre davul çalmıştım.. Yakında bir donanımhaber oto forumu grubu kurabileceğiz sanırım..
    Mr.Big ve Billy Sheehan'ı hiç dikkatli dinleyemedim bugüne kadar. Tavsiye kayda alınmıştır...

@SACRED REICH,
    Saxon ve Vixen'ı da bir dene derim, (tabi çoktan dinlemediysen...) sevebileceğini düşünüyorum...
    Ben de şu sacred reich'a bir bakayım...

Ya müzik muhabbettini özlemişim, aylardır karbüratörler eksantrikler havada uçuşuyor...

• http://www.billysheehan.com/ bende yeni farkettim bu siteyi ama ben billy yi mr big den dolayı değilde kendinin bass virtiözü oluşundan dolayı seviyorum.
    senin tarzınmı bilmiyorum ama slayer in bateristi de Dave Lombardo muazzamdır ben bir zamanlar bayağı dinlerdim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 15 Şubat 2007; 14:37:11 >
  • Hemen kurcaladım sitesini...
    Billy amcam Magnacarta plak şirketi için kayıtlar yapıyormuş, ki orada insanüstü varlıklar var, demek ki bu amcam da insanüstü bir varlık.
    Birlikte çalıştığı bir kaç ismi yakından tanıyorum, dikkatlice dinleyeyim tekrar albümleri...

Dave Lombardo'yu bir kaç kere dinledim ama slayer biraz allerji yapıyor. Başka çalışmaları vardı sanırım Lombardo'nun, onlara yoğunlaşmam gerek... Saygın bir adam camiada...
    Yanlış mı hatırlıyorum, yoksa Dave Lombardo'nun etnik müzik çalışmaları da var mıydı?
  • keşke olsa ama dave yanlız çalışma yapmadı diye biliyorum
    ama arabada bazen gitar virtiözleri dinlemem gerektiğinde karışık olan bir cd var içinde neler yokki...

stevie vai
    joe satriani
    blues olarak stevie ray, jeff healey, john mayall, robben ford, carlos santana...vs...
    işte benim asıl uzun yolda dinlendiğim an, o an

quote:

Hemen kurcaladım sitesini...
    Billy amcam Magnacarta plak şirketi için kayıtlar yapıyormuş, ki orada insanüstü varlıklar var, demek ki bu amcam da insanüstü bir varlık.
    Birlikte çalıştığı bir kaç ismi yakından tanıyorum, dikkatlice dinleyeyim tekrar albümleri...

Dave Lombardo'yu bir kaç kere dinledim ama slayer biraz allerji yapıyor. Başka çalışmaları vardı sanırım Lombardo'nun, onlara yoğunlaşmam gerek... Saygın bir adam camiada...
    Yanlış mı hatırlıyorum, yoksa Dave Lombardo'nun etnik müzik çalışmaları da var mıydı?

• quote:

@serkes,
    Neil Peart tam "kararında" davulculardan bence.. "Dur iki vuruş ekleyeyim, kalabalık gözüksün" değil de, nerede ne gerekiyorsa onu veriyor (Tabi adamın yanında alex lifeson ve geddy lee gibi iki arıza olunca vermesi gerekenler oldukça fazla oluyor.. )
    Ben de uzun süre davul çalmıştım.. Yakında bir donanımhaber oto forumu grubu kurabileceğiz sanırım..
    Mr.Big ve Billy Sheehan'ı hiç dikkatli dinleyemedim bugüne kadar. Tavsiye kayda alınmıştır...

@SACRED REICH,
    Saxon ve Vixen'ı da bir dene derim, (tabi çoktan dinlemediysen...) sevebileceğini düşünüyorum...
    Ben de şu sacred reich'a bir bakayım...

Ya müzik muhabbettini özlemişim, aylardır karbüratörler eksantrikler havada uçuşuyor...

ooo baba sen ne diyorsun yaa..WIXEN olayı çok iyidir..Hatunlar o dönem bana çok güzel görünürlerdi hatta orjinal kasetlerinide almıştım :) şimdi bakıyorumda tipleri baya bi garip geliyor ve grup fazla uzun soluklu olamadı.SAXON desen bence Almanya 'nın SCORPIONS 'DAN sonra çıkarttığı en baba gruplardan biridir. Bence en babası da RUMBLE MILITIA 'dır ya bilen azdır işte
    Bende özlemişim bu sohbeti ya..eskileri ...

• o dönemlerde yine annihilator vardı ne dinlerdim be...
    ama yinede bir taraftanda urriah heep eksik etmezdim.
    ilk defa böyle bir paylaşım oluyor. bu paylaşımlardanda şu çıkıyor yaş ortalaması galiba 30-35 civarı
  • Ya sormayın.... Ben daha 30'layamadım ama 2 sene kaldı şunun şurasında....

O yılları ucundan yakalamış ve o zamanda kalmış birisiyim.

Annihilator deyince aklıma hep şu anı geliyor,
    izmir'de stüdyo ümit vardı, bir zamanların müzik kaynağı... Oraya arkadaşlarla gidince hep "abi annihilatör var mı?" diye sorardık (ama yazıldığı gibi okuyarak...)
    Oradaki vatandaş da üşenmeden her seferinde "enaayleytır çocuklar, enaayleytır" diye düzeltme gereği duyardı...

@SACRED REICH,
    Bu arada Saxon Türkiye'ye geldi ve yılların grubunu izlemeye 130 kişi gitti sadece... Ağlarım...

"80'ler gibi giyin gel" partisi olsa çıkaracağım eski kot ceketleri, beyaz sporları da, o günü bekliyorum...

• quote:

Ya sormayın.... Ben daha 30'layamadım ama 2 sene kaldı şunun şurasında....

O yılları ucundan yakalamış ve o zamanda kalmış birisiyim.

Annihilator deyince aklıma hep şu anı geliyor,
    izmir'de stüdyo ümit vardı, bir zamanların müzik kaynağı... Oraya arkadaşlarla gidince hep "abi annihilatör var mı?" diye sorardık (ama yazıldığı gibi okuyarak...)
    Oradaki vatandaş da üşenmeden her seferinde "enaayleytır çocuklar, enaayleytır" diye düzeltme gereği duyardı...

@SACRED REICH,
    Bu arada Saxon Türkiye'ye geldi ve yılların grubunu izlemeye 130 kişi gitti sadece... Ağlarım...

"80'ler gibi giyin gel" partisi olsa çıkaracağım eski kot ceketleri, beyaz sporları da, o günü bekliyorum...

BAK ŞİMDİİİİİİ.. Demek sende stüdyo ümit önünde bekleyen bizim kuşaktansın.Hemde ANNIHILATOR dedin olayı bitirdin NEVER NEVERLAND albümünü ÜMİT ' de doldurtmuştum..Hatta arkasında FAITH NO MORE bile doldurtmuştum..Anlaşıldı çoğunluk yaşlı Bu arada oradaki vatandaşın adı Niyazi idi ..düzgün adamdı,alemde tekti.

düzeltme : bu arada demek 28 sin..Hımm aynı kuşağa yakınmışız.Ben 35 im..yaşlı yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SACRED REICH -- 15 Şubat 2007; 15:53:22 >

• Hocam sana şahane bir isveçli heavy metal grubunu tavsiye ediyorum.

The Book of Heavy Metal

1. The Book Of Heavy Metal
    2. Into The Moonlight
    3. The Sledge
    4. No Way
    5. Crusaders' Anthem
    6. Let's Make Rock
    7. Tired
    8. Chosen Twice
    9. Man Or Mouse
    10. The Mirror
    11. Only For The Night
    12. Unbreakable Chain

• quote:

Orjinalden alıntı: SACRED REICH

BAK ŞİMDİİİİİİ.. Demek sende stüdyo ümit önünde bekleyen bizim kuşaktansın.Hemde ANNIHILATOR dedin olayı bitirdin NEVER NEVERLAND albümünü ÜMİT ' de doldurtmuştum..Hatta arkasında FAITH NO MORE bile doldurtmuştum..Anlaşıldı çoğunluk yaşlı Bu arada oradaki vatandaşın adı Niyazi idi ..düzgün adamdı,alemde tekti.

düzeltme : bu arada demek 28 sin..Hımm aynı kuşağa yakınmışız.Ben 35 im..yaşlı yani

Aaa, evet evet, Niyazi deyince hatırladım ismini... Enteresan günlerdi... Bir de Yücel vardı sevgi yolunda, sonra dükkan falan açmıştı kıbrıs şehitlerinde bir sokakta...
    "Çekme kaset"ler, "doldurma kaset" ler

Yaşlanmaktan çok, o günlerin naifliğinin kalmaması üzüyor beni...

• Stüdyo Ümit o dönemlerde daha bir Underground havasındaydı..Özellikle çektirdiğimiz kasetler plak dan olursa değerliydi bizim için.Benim takıldığım dönem 87-92 civarıydı.. Baskılı tişörtleri o getirirdi..İlk IRON MAIDEN tişörtümü ondan almıştım (pıece of mınd)... Albümlerin kapakları camda yapışık durur ,LP olan albümler ise liste şeklinde beyaz bir a4 kağıtla cama yapışırdı..O dükkanın önünde toplanmak sohbet etmek çok farklıydı,ayrıcalık gibiydi...
    bir ara tekrar uğradım...Vitrinde walkman lar ,yok takılar,zippo çakmaklar görünce üzüldüm...Eski sihiri yoktu , Keyifsiz..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.