Şimdi Ara

Aracın sınıfı mı, Kalitesi mi önemli? Megane vs i20 :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kayınbiraderim yeni megane' ı alıp kapıya koyduğu gün, yani geçen hafta itibariyle benim i20 panorama'yı satıp megane almaya karar vermiştim.
    Hafta sonu ailecek Megane'a atlayıp Çanakkale'ye 2 günlük geziye gidelim dedik.

Arabanın bagajı nerdeyse i20 yi içine alıcak kadar geniş, kendi arabamın uzun yol konforundan çok memnundum, megane uçak gibi rahat olur kafasıyla bindik gidiyoruz.

Bu arada Megane 1.6 joy modeli. İ20 ise 1.2 style pan.

Ama yolculuk bitip evimize döndüğümüzde aracı satmaktan, daha doğrusu megane almaktan vazgeçtim.

Megane'ın 2 artısı var; bagajı büyük, arka koltukları 3 cm daha geniş.

Motor sesi olayı felaket, 90 da başlıyor 120 den sonra baş ağrısı yapıyor. Abi hiç mi yalıtım namına bi çalışma yapmadınız şu müthiş arabaya?

i20 hem rolantide hemde 150 hıza kadar motor sesini vermiyor. i20 de kaput keçesi var belki o da etkilidir ama sadece keçe ile çözülecek bi durum değil gibi geldi bana.

Debriyaj çok sert, vites geçişleri aynı şekilde daha sert, direksiyonu daha sert. Dönüş yolunda Megane'ı kullanıp akşam kendi aracıma geçtiğimde debriyaj-direksiyon-vites resmen pamuk gibi geldi.

Burada çok tartışıldı konuşuldu c sınıfı b sınıfı farkları ama kesinlikle aracın kalitesi, mühendisliği çok daha önemli.

Aynı hızlarda benzer virajlarda denediğimde yol tutuş i20 de daha iyi.

Tamam konfor, süspansiyon gerçekten mükemmel ama şöyle bir ince detay var; Uzun yol için alınabilecek bir araç yol boyu motorunu kucağınızda taşıyormuş gibi bir ses sorunu yapınca İstanbuldan Çanakkaleye gidene kadar 4 kez mola verdiriyor! Hal böyleyken de insan keşke kendi arabamla gitseydim arkadakiler 2 cm daha sıkışır, hiç olmazsa sessiz sakin giderdik diyor.

Yakıt olayına girmiyorum bile...

Kendi arabamı övüp diğerini kötülemiş gibi oldum ama anlatmak istediğim şey aslında tam olarak bu değil. Ciddi anlamda görünüşüne, heybetine hasta olup 2.el fiyatlarını araştırmaya başladığım araç bariz bir hayal kırıklığına uğrattı beni.

Aksini iddia eden megane sahibi tüm forum arkadaşlarımızla buluşup çayımızı içebilir, her iki aracı videolu şekilde kıyaslayıp burada paylaşabiliriz :)

• Aksini iddia edecek bir moueson cıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alsın aracını gelsin o zaman kapımız açık :)
  • Motor sesinin sebebi, şanzımanın kısa oranlı 5 ileri olmasından kaynaklanıyor, 3.000 devirde yaptığı hız 110 ve altındaysa motor sesinin çok gelmesi normal.

Debriyajın, direksiyonun ve viteslerin sert olmasının bir diğer sebebi, sizin alıştığınız kendi aracınız i20'nin yumuşak olmasından da kaynaklanıyor
  • Abstraction kullanıcısına yanıt
    Hocam devir olayını denedim ama araç normal hızlanmalardada çok ses alıyor. Hadi 80-90 km lerde biraz daha katlanabilir oluyor iye yazmadım ama yalıtım sorunu var. Hatta şimdi girip özellikle megane 1.6 videolarını izledim youtube dan bizdemi sıkını var diye ama ordada görüceksiniz motor resmen içerde.
  • Bence kalite daha önemli

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
  • Aksamina passattan daha iyi yalitimi var meganein yazan gordum, su forumda daha neler gorucez bakalim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalite önemli tabi ve c segment araçlar b segment araçlardan daha kaliteli, o yüzden sıkıntı yok.
  • Wormos W kullanıcısına yanıt
    Yok o kadarda degil yav

• Megan sahibi olmayan uzun süreli kullanmayanlar megan sahiplerinden daha çok övüyorlar. Megan alanlar kısa süre sonra şikayete başlıyor ama megana internetten resimlerine bakanlar memnun. Sorun yok gibi

• orhan1461 kullanıcısına yanıt
    Bende Megane4 sedan icon edc var çok memnunum bundan sonrada renoyu tercih ederim,İlk renom bu arada.Çevremdede Megane kullanan çok hepside gayet memnun zaten aracıda tavsiye üzerine aldım.

• arda2007 A kullanıcısına yanıt
    zaten reno kullananım mercedes tercih edecek hali yok tabi reno tercih edecen

• quote:

Orijinalden alıntı: arda2007

Bende Megane4 sedan icon edc var çok memnunum bundan sonrada renoyu tercih ederim,İlk renom bu arada.Çevremdede Megane kullanan çok hepside gayet memnun zaten aracıda tavsiye üzerine aldım.

Öncamı değiştirdin mi ? Arka süspansiyon vuruntu yapmıyor mu diyorsun. Multimedian hiç donmuyor mu? Kaporta aksamında eklem yerlerinde boya atmaları işçilik hataları yok demek. Edc rampada geri kaçırma yapmadı hiç ama 4 vitese iyi davran şikayetçi çok. Yağmurlu havalarda fazla hızlı gitme aerodinamisi ön camdaki suları tahliye değil yan camlara süzüyor görüşü zayıflatıyor ama bu iyi birşey aslında. Yağmurda hızlı gitmeni engeller. Ama yiğidi öldür hakkını yeme az yakıyor evet, gerçii servis yolunda tölere ediyor bu farkı ama sizinkinde sorun yok , şanslısınız

• Wormos W kullanıcısına yanıt
    Piyasada bir tek reno mu var?Daha önce Ford focus,opel astra Nissan quashgai kullandım hepsini sıfır aldım.Aracı alırken elentra,cerato,a3,corolla denedim en güzeli a3 idi fakat çok dar olduğu için eledim.Hayatın ne getireceği belli olmaz belkide mercedes alırım!

• orhan1461 kullanıcısına yanıt
    Aracı alalı 9 ay oldu hiçbir sorunla karşılaşmadım.Artık kötü araba yok bence.Mercedes alıp ilk gün sorun yaşayanlarda var bu ülkede.

• quote:

Aracı alalı 9 ay oldu hiçbir sorunla karşılaşmadım.Artık kötü araba yok bence.Mercedes alıp ilk gün sorun yaşayanlarda var bu ülkede.

İnşallah olmaz , güle güle kullanın ama şuna emin ol gerçekleri ikimizde çok iyi biliyoruz

• Fluence'de de söylenirdi hep, boş olanlarda yalıtım kötü dolu olanlarda iyi diye. Ucuza satabilmek için kısmış olabilirler. Nasıl olsa bizde bagaj iyiyse gerisine bakmayan önemli bir kitle var. Parayı veren de iyisini alıyordur.

• Megane 1.6 muhtemelen vites oranları kötü ancak

Asıl nokta i20 nin hem motoru çok sessiz hem de izolasyonu çok iyi 150-160 da dahi motor sesi rahatsız etmez devir saati yukarılarda olmasına rağmen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan1461

quote:

İnşallah olmaz , güle güle kullanın ama şuna emin ol gerçekleri ikimizde çok iyi biliyoruz

Keşke araba fiyatları ucuz olsada reno,fiat,kia,Hyundai ile uğraşmasak hepimiz audi,mercedes,bmw ye binsek.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.