Şimdi Ara

Aracım çok az yakıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: montana_35

Maşallah bu ara forumda 4 litreyi geçen yok :)

yakında ferrariyle şehiriçi 25kr yakacaklar
  • Ben 307 xr otm. ile lpg de 44 krş yakıyordum, bu aralar 38 krş civarı..
  • Arkadaslar size soylede bir onerim olsun.yazin ozellikle.lpg yi sabah 5-6 sularinda satin alin. Buda fark edecektir. Tabi herkese soyleyip cok abartmayin. Petrolcu cakaraa lpg tanklarini geceleri elektrikli sobayla isitirlar. ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çıkkk bu hesapta bi yanlışlık var olmalı yaktırmayın bana arabamı
  • Yakında araba dile gelicek.

Abi dur sen 2 dk şu depoyu fullliiim

• Gazda öyle ölçüm olmaz kardeş 10liralik al kmyi 0la kaçkm giderseona bol olölçüm öyle olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: VgrooveR

quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

quote:

Orijinalden alıntı: pog

şuan aracımda 35 litrelik simit tüp var. Ama 35 litre almıyor 32 litre alıyor full bittiğinde bile. ilk taktırdığımda bile 32 litre almıştı.

Normalde 420 - 430 kilometre arası yol yapıyorum yazın.

Kışın 350 370ê düşüyor. Hatta Niğde eksi 20 leri gördüğü sıralarda 320 kilomtrede gazım bitmişti.

2006 Zafira B aracım var **** kitle aynen max. 32 lt alır ve normalde 350 km bazen 340 falan yaparım.En son Manisa dan 300 kg yağ 4 kişi ve full eşya ile (araç kendi 1.5 ton zaten) Ankara yönüne giderken 385 km de gaz bitti.MAŞALLAH bakımları yapıldı en son lpg ayarı ve filtre değişimi bu konuda etkili oldu sanırım ...

Masallah hocam nazar değmesin. Bende manisadan bagaj olmadan aracta 3 kisi olarak ankaraya doğru yola ciktim. Polatlıya gelmeden 40 km önce gaz bitti. Yani 31.6 litre gaz ile 460 km yol aldik

Manisa da mı oturuyorsun ayrıca 32 litre ile 460 km inanılır gibi değil 15 kuruş yakmış nerdeyse araba ne ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Binmeye devam edin. Yakinda tuketimi borakip uretmeye basladigini goreceksiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VgrooveR

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pog

şuan aracımda 35 litrelik simit tüp var. Ama 35 litre almıyor 32 litre alıyor full bittiğinde bile. ilk taktırdığımda bile 32 litre almıştı.

Normalde 420 - 430 kilometre arası yol yapıyorum yazın.

Kışın 350 370ê düşüyor. Hatta Niğde eksi 20 leri gördüğü sıralarda 320 kilomtrede gazım bitmişti.

2006 Zafira B aracım var **** kitle aynen max. 32 lt alır ve normalde 350 km bazen 340 falan yaparım.En son Manisa dan 300 kg yağ 4 kişi ve full eşya ile (araç kendi 1.5 ton zaten) Ankara yönüne giderken 385 km de gaz bitti.MAŞALLAH bakımları yapıldı en son lpg ayarı ve filtre değişimi bu konuda etkili oldu sanırım ...

Masallah hocam nazar değmesin. Bende manisadan bagaj olmadan aracta 3 kisi olarak ankaraya doğru yola ciktim. Polatlıya gelmeden 40 km önce gaz bitti. Yani 31.6 litre gaz ile 460 km yol aldik

Manisa da mı oturuyorsun ayrıca 32 litre ile 460 km inanılır gibi değil 15 kuruş yakmış nerdeyse araba ne ?

Evet hocam manisada oturuyorum. Araç 2006 model hyundai elantra 1.6 motor. Landirenzo lpg kiti mevcut.

Hocam 15 kuruşu gorebilirmiyiz bilmiyorum ama 31.67 litre lpg ile 460 km yaptik. Yaklasik 17.8 kurusa denk geliyor. Gecen sene ayni guzergahta 430 km yapmistik. Fakat gecen sene klima yolculuk boyunca acikti. Bu yil yaklasik 1 1.30 saat klimasiz geldik. Aradaki 30 km farkin nedeni bu sanirim :)

• Dediğim gibi 31 litre ile uzun yol klima genelde kapalı ve yaklaşık 500 kg yük ile 385 km yaptım 460 km çok absürd haaa basmadan 80-90 la vardım diyorsan belki ...
  • Satmaya yakin benim degerler de dusecek su an 8,5-13 litre arasinda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dediğim gibi 31 litre ile uzun yol klima genelde kapalı ve yaklaşık 500 kg yük ile 385 km yaptım 460 km çok absürd haaa basmadan 80-90 la vardım diyorsan belki ...

Hocam görmedim yazdiginizi. Yol bilgisayarinda ortalama hiz gostergesi olmadigi icin ortalama hiz veremiyorum hocam fakat genellikle 90 110 arasi gittim. Cogu zaman 100 110 arasi. Yol bilgisayarindaki ortalama yakit tuketimi 5.1 idi.

Sizin aracta yuk varmis. Yuk olmasa daha fazla gider gibi hocam.

• En fazla 20-30 daha giderdi ama Elantra da çok hafif bir araba değil hayırlısı ...
  • quote:

• quote:

10 litre yakiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

quote:

10 litre yakiyorum

Bir yanlislik var onda olamaz foruma aykiri !

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: anka0658

quote:

10 litre yakiyorum

Bir yanlislik var onda olamaz foruma aykiri !

motor buyuk,beygir bol,klimada acik oldumu oyle bir yakiyorki gaza normal basinca yakiyor 10lt yi.biraz fazla basinca ne harikalar yaratiyo tuketimde bir bilseniz

• quote:

14.5lt/100 km
  • Bastaki 1 leri yazmayacaksiniz ki sistem bozulmasin beyler foruma aykiri hayat tarziniz var

• quote:

Bastaki 1 leri yazmayacaksiniz ki sistem bozulmasin beyler foruma aykiri hayat tarziniz var

biz yandik sizde yanmayin iste.araci az yakan arkadaslar,halimizi gorun bu hallere dusmemek icin 100 km de 3 litrenin altina dusurmeye calisin tuketimi.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.