Şimdi Ara

Araç tavsiyesi (karar verildi yeni passat alınacak) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
279
Cevap
2
Favori
3.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vetenes

quote:

Orijinalden alıntı: asloader_489

Dediklerine göre araçtan anlayan adamsın o zaman bir düşünsene bütçen d sınıfına yetiyorsa neden c sınıfı alasın ki ?

skoda superb bence uygun olur çünkü geniş ve dizelde az yakıyor heybetli,az çok havası var ayrıca d sınıfının artıları...

bana göre tek eksisi lastik sesini aşırı çok alıyor.

zaten bir araba sizin tüm isteklerinizi karşılayamaz en çok karşılayanı alınır.

kas değişimini bence kafanıza takmayın kasa değişince sizin araba bi anda kötüleşmiyor sonuçta.

Yorumunuz icin tesekkur ederim öncelikle

Superb aliyordum yeni kasa olmasi onemli degil 1.6 tdi motor kasa agir oldugu icin fazla yakıyor ayrıca dsg şanzıman riskide var

Bakalım işte hocam d sınıfı niyetim belki 1.4 tsi yeni passat alabilirim

Ben teşekkür ederim

passat alıcam derseniz size bir şey diyemem(herhangibi d sınıfı araçta olabilir) ama c sınıfı alıcam derseniz benim fikrim olumsuzdur.
    superb çok yakıyor konusunda max6.5 değerleri görür bence(denemedim ama aldığım bilgilere göre).tabi araç ağır çok hızlı hareket etmiyor o konuda haklısınız.

• quote:

quote:

quote:

Dediklerine göre araçtan anlayan adamsın o zaman bir düşünsene bütçen d sınıfına yetiyorsa neden c sınıfı alasın ki ?

skoda superb bence uygun olur çünkü geniş ve dizelde az yakıyor heybetli,az çok havası var ayrıca d sınıfının artıları...

bana göre tek eksisi lastik sesini aşırı çok alıyor.

zaten bir araba sizin tüm isteklerinizi karşılayamaz en çok karşılayanı alınır.

kas değişimini bence kafanıza takmayın kasa değişince sizin araba bi anda kötüleşmiyor sonuçta.

Yorumunuz icin tesekkur ederim öncelikle

Superb aliyordum yeni kasa olmasi onemli degil 1.6 tdi motor kasa agir oldugu icin fazla yakıyor ayrıca dsg şanzıman riskide var

Bakalım işte hocam d sınıfı niyetim belki 1.4 tsi yeni passat alabilirim

Ben teşekkür ederim

passat alıcam derseniz size bir şey diyemem(herhangibi d sınıfı araçta olabilir) ama c sınıfı alıcam derseniz benim fikrim olumsuzdur.
    superb çok yakıyor konusunda max6.5 değerleri görür bence(denemedim ama aldığım bilgilere göre).tabi araç ağır çok hızlı hareket etmiyor o konuda haklısınız.

12 bin km de test aracı ile biraz performanslı kullanımda 10.2 litre yaktım.

Uzun yolda 4 lü değerler yakalanıyor ama şehir içi müsrif yeni motoru beklemek daha mantıklı geliyor

C sınıfı alırsam vereceğim para maksimum 70 bin üstüne bir kuruş vermem. Keşke olsa da d sınıfı alsak tsi motor passat mantıklı gibi duruyor ona bakacağım gelince

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vetenes kullanıcısına yanıt
    5500 km deki ortalamam 6 litre , 2500 km si uzun yol (bunun da 1000 km si performanslı kullanım)
    2 depoyu şehir içi şehir dışı s konumunda ve devirli de kullandığımı düşününce bence değerler fena değil. 10 k dan sonra, belki biraz daha düşer.
    Dsg konusu ayrı konu, o konuda haklısınız, ben riskleri bilerek aldım.
    Şehir antalya
    İnsignia motoru biraz müsrif olabilir ama chip ve speedbooster ile çok keyifli olur. Donanım ve 2.0 motora göre fiyat iyi. 86 k teklif almıştım edition elegance için. Şimdi kaldı ise fiyatlar daha da geridedir.. Galericiler toplamadı ise
    Ek; üstteki veriler superb için. 86 k fiyat insignia için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyanali -- 25 Ekim 2014; 3:02:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyanali

5500 km deki ortalamam 6 litre , 2500 km si uzun yol (bunun da 1000 km si performanslı kullanım)
    2 depoyu şehir içi şehir dışı s konumunda ve devirli de kullandığımı düşününce bence değerler fena değil. 10 k dan sonra, belki biraz daha düşer.
    Dsg konusu ayrı konu, o konuda haklısınız, ben riskleri bilerek aldım.
    Şehir antalya
    İnsignia motoru biraz müsrif olabilir ama chip ve speedbooster ile çok keyifli olur. Donanım ve 2.0 motora göre fiyat iyi. 86 k teklif almıştım edition elegance için. Şimdi kaldı ise fiyatlar daha da geridedir.. Galericiler toplamadı ise

Anladım hocam aracınız güzel Her yönüyle ağız tadıyla binersiniz inşallah

Konuya gelirsek senelik 10 bin km yol yapıyorum ancak yakıtın 2 litre fazla olması benim için senelik bin lira fark demek. Birde 2.0 motorun vergisi de var o yüzden bulaşmamak lazım

Sonuç olarak yeni passat olacak galiba 1.4 tsı act tek secenek o kaldı

• Arkadaslar tekrar Merhaba.

Pazartesi günü ötv zammı geleceği bilgisini aldım kesin bilgi olarak geldi.

Bende yarın fatura kesilebilecek araçlar arasında babamın da isteğiyle seçim yapacağım

Her ne kadar Psa grubu istemesemde uygun fiyat almam ve 308 i babamın çok beğenmesi, evdeki hanımların rahat kullanabilmesi açısından mantıklı buldu.

1- peugeot 308 1.2 130 hp otomatik Allure cam tavan, anahtarsız giriş çalıştırma, navigasyon ve geri görüş park asist opsiyonları ile 78 binden 75 bine düştü yarın biraz daha iyi fiyat alabilirim.

2- yeni vw jetta 1.2 tsi 105 hp dsg Comfortline olacak 67 bin lira fiyat etiketi var. ( benzer fiyat ile golf de olabilir .)

Peugeot donanımı ve kalitesi ile öne çıkıyor, jetta ise genişliği, marka imajı ve konforu ile öne çıkıyor.

Sizden ricam ne alınır, ne için ?

• 308 Güzel araba ama bana sanki birşeyleri eksikmiş gibi geliyorçYeni jetta makyaj ile beraber bence güzel araç oldu jetta alınır.Ama arada çok fazla fiyat farkı yoksa 1.6 Tdı öneririm Jetta'daki 1.2 Tsı golf ile aynı ünite değil daha fazla yakıyor şehir içi 8-10 Lt görürsen şaşırma
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan555

308 Güzel araba ama bana sanki birşeyleri eksikmiş gibi geliyorçYeni jetta makyaj ile beraber bence güzel araç oldu jetta alınır.Ama arada çok fazla fiyat farkı yoksa 1.6 Tdı öneririm Jetta'daki 1.2 Tsı golf ile aynı ünite değil daha fazla yakıyor şehir içi 8-10 Lt görürsen şaşırma

Abi tdı çok pahalı zaten 10 bin km ancak yapıyoruz

Makyajlı kasada motor olarak hersey aynı golf ile yani tüketim oldukça düşük.

Kafam çok karışık ya yarın işi bitiriyorum muhtemelen jetta olacak gibi

• DSG Şanzıman'ın risklerini biliyorsunuz. Jetta'da VW'nin üvey evladı bence. Yerinizde olsam sedan alacaksanız Jetta yerine kesinlikle Mazda 3 tercih ederdim. Olmadı HB Peugeot 308, aldığınız fiyat ve opsiyonlar gayet iyi. Latitude 1.5 dCi EDC diyecem ama liste fiyatı 87bin en boş donanım. 2013 model varsa ellerinde belki bir ihtimal, iyi 81 82 bin fiyat verebilirler gibime geliyor yakınınızda Renault bayisi varsa bir uğrayın.

2.El düşünmediğinizi biliyorum ama linkini vereceğim araç henüz 3 bin km'de ve yer olarak size bir hayli uzak :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2013-latitude-expression-1.5-dci-3.515-km-aninda-kredi-183606655/detay

Ayrıca yılda 10bin km anca yapıyorsanız Kia ve Hyundai'nin CRDi Otomatik'leri sizi korkutmasın, i30 dizel otm ortalama olarak 7-7.5 yakıyor 20bindeki test aracının tüketimi bu. Biraz trafikte rahat 9 olur tabi.

Sedan diyorsanız Mazda 3, hb ise 308. Jetta'yı düşündürecek bir sebep göremiyorum kesinlikle, sadece ikinci eli iyi, aracı satmak için almıyorsunuz zaten binmek için alıyorsunuz. Umarım hakkınızda hayırlısı olur ve en iyi tercihi yaparsınız ama bu tercih DSG'li Jetta olmasın.

• Arkadaslar yardım lütfen

• quote:

Arkadaslar yardım lütfen

Enes kardeşim, daha öncede söyledim hatırlıyorsan şimdide tekrar ediyorum; DSG jetta yerine git passat al derim;)

• Dsg sorunları çok dillendiriliyor, peugeot şanzuman yönünden avantajlı gözüküyor ama vw ise daha kaliteli imajı ve 2.eli iyi. Zor durum uzun yıllar binilecekse 308, kısa süreli olursa vw daha avantajlı gibi.

• Bu iki araç içinden kesinlikle jetta almazdım.308 iyi duruyor özellikle şunu belirteyim pejo eski pejo değil.308 motor olsun donanım olsun kullanılan malzeme kalitesi olsun jettadan iyidir. ww bildiğin bir dsg sorununu bile giderememiş bir marka.

• Jetta'nın DSG'sinin Sorun çıkarma İHTİMAL'ini göze alıyorsan bence güzel araç alınır
  • Hocam ötv zammı olacağı kesin mi kaynak var mı ?

Jettada 16v lik motor varsa alınır yoksa 1.4 tsi almanızı öneririm

Eğer 90 bin görürseniz 1.6 TDI DSG elegance prestij paket superb için 93 bin teklif alan biri vardı bence kaçırılmıyacak fırsat.

C sınıfı arabaya 69999tl den fazla verilmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 308 i sonuna kadar öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

quote:

Arkadaslar yardım lütfen

Enes kardeşim, daha öncede söyledim hatırlıyorsan şimdide tekrar ediyorum; DSG jetta yerine git passat al derim;)

Hocam passat alacaktım zaten ancak ötv zammı pazartesi günü geliyor en az 5 bin lira zam gelecek diye bekliyorlar.

Bu yüzden tercihini yapacağım bakalım yeni jetta da başarılı

• quote:

Orijinalden alıntı: cetiner19

Hocam ötv zammı olacağı kesin mi kaynak var mı ?

Jettada 16v lik motor varsa alınır yoksa 1.4 tsi almanızı öneririm

Eğer 90 bin görürseniz 1.6 TDI DSG elegance prestij paket superb için 93 bin teklif alan biri vardı bence kaçırılmıyacak fırsat.

C sınıfı arabaya 69999tl den fazla verilmez

Ötv zammı kesin hocam

Superb mantıklı pazarlık bile yaptım ancak yazın kasa degistirecek o yüzden elendi

Ilhan abi bende çalıştım vw de dsg sıkıntısı güncel modellerde çok az ancak var ama ben alıp 5 yıl garanti ile binmeyi düşünüyorum sonra satacagım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 24 Ekim 2014; 21:40:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Dsg sorunları çok dillendiriliyor, peugeot şanzuman yönünden avantajlı gözüküyor ama vw ise daha kaliteli imajı ve 2.eli iyi. Zor durum uzun yıllar binilecekse 308, kısa süreli olursa vw daha avantajlı gibi.

Işte tam bu sebepler yüzünden kararsızım

308 hem daha az yakıyor hem daha performanslı hem daha dolu hemde şanzıman motor olarak sorunsuz

Jetta ise 2. Eli iyi marka imajı yüksek daha geniş

Ama babam özellikle 308 taraftarı muhtemelen 308 olacak gibi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mathematician_01

quote:

Arkadaslar yardım lütfen

Hocam passat alacaktım zaten ancak ötv zammı pazartesi günü geliyor en az 5 bin lira zam gelecek diye bekliyorlar.

Bu yüzden tercihini yapacağım bakalım yeni jetta da başarılı

Bu ÖTV zammı olayı, bayilerin çıkardığı bir dedikoduymuş gibime geliyor ama yinede bilemiyorum. Şu koşullarda herşeyi beklerim sevgili hökümetimizden

• hocam mazda alma şansınız yok mu yarın fatura kestirerek ? Eğer yoksa golf alın derim, aldığınız fiyatın üstüne(ötv zammı gelirse) sıra beklemek yok diyerek satar mazda alırsınız ?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.