Şimdi Ara

Araç lastik kullanım ömrü ve saklama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar. Havalar ısındı malum, kışlık lastikleri değiştirip depodaki yazlıkları taktırdım ama o da ne? 3 yıl önce "Türkiye'nin en sessiz lastiği" unvanı bulunduğundan dolayı aldığım ve şu ana kadar en fazla 15-17 bin km yaptığım lastiklerim sertleşmiş. 3 yıldan beri ilk defa bu kış aynı markanın kışlıklarını aldım ve inanılmaz memnun kaldım. Şimdi onları söktürüp yazlıkları taktırınca, kışlıkların konforunu arar oldum. Aklıma ilk gelen miadını mı doldurdular ki dedim. (Üretim 2015 ama 2017de kullanılmaya başlandı) internette Ankara Ticaret Odasına ait bir bilgide lastiklerin 10 yıl ömrü olduğu yazıyor. Görünürde çok fazla bir yıpranma yok. Yazlıkları depolama koşulları yıpratmış olabilir mi? (Kış boyu kapalı balkonda, dik konumda, ara ara havalandırılan, poşet içerisinde muhafaza edilen bir ortamda durdu) Yardım ederseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostum doğru firmaların resmi internet sitelerinde de 10 yıl diyor fakat bence yazlık 5 kışlık lastik 3 yıl sonra kaldırıp atılmalı. Kışlık lastikler yumuşak hamurlu olduğu için yazlıklar takıldığında size sert gelmesi normal. Durumunuz varsa değiştirin yoksa 1 yıl daha idare eder. Lastik öyle birsey ki avuç içi kadar yere temas ediyor ve sizi hayatta tutuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lastikleri sertleştiren içindeki yağın buharlaşmasıdır. Kuru yerde, sera streç ile kaplayıp muhafaza edersen iyi olur. Eğer jant yoksa dik duracak ve 2 ayda bir 90 derece çevrilecek.
    Forumda lastikleri yağlamak konusu var. Ben yağlayıp streçleyip saklamıştım. https://forum.donanimhaber.com/sertlesmis-kis-kar-lastigini-nasil-yumusatirim--86416719

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 19 Mayıs 2020; 12:10:40 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.