Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (987. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
31.379
Cevap
825
Favori
1.705.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 985986987988989
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nerden almıştınız acaba? Üstteki mesajlarda farklı sitelerden alınan A118'in düşük kalitede olduğuna dair bir şeyler vardı.
  • Ebay den estrore009 satıcısndan almıştım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cesc_

Kasko Aksigorta hocam. Seneye kaskoyu yeniletirken en az 2 saatimi poliçeyi incelemeye ayıracağım. Kelime oyunlarına kadar incelemek şart. Bu poliçeyi bile 2 kere düzelttirmiştim. Orijinal yedek parça ve mini hasar hakları yoktu ekletmiştim. Genel hasar muafiyeti 50.000 TL'ydi ayrımsız 100.000 TL yaptırmıştım falan ama yine bir açığı varmış meğerse.

aksigortadan da akbanktan da tiksiniyorum, en çok masraf alan banka akbank, 2012 de aracımı alırken mecburen kredi kullandım akbanka yönlendirdiler, adamlar zorla kredi kartı verdiler kaskoyuda kendileri aksigortadan yaptılar, o zaman kasko sigorta primleri 700-800 TL iken benden 1200 TL kesmişler verdikleri karttan. daha geçen gün yine atıştım ve kredi kartının iptalini istedim free kartında borcu taksitler bitsin tamamen bırakacağım zaten garantiden yakamı kurtardım halkbank yetiyor bana

• artık benım camara camda durmuyor dusuyor ucuz pratik ne tavsiye edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adil07

artık benım camara camda durmuyor dusuyor ucuz pratik ne tavsiye edersiniz.

vantuz mu tutmuyor ???

sebebi soğuklar

şöyle yapın,
    camı camsil ile iyice temizleyin,
    pet şişeye sıcak su doldurun, vantuzun cama gelen kısmını pet şişeye dayayın ısınıp yumuşasın, arabaa kadar her ikisini bir havluya sarıp götürün ki soğuyup setleşmesin, arabayı çalıştırıp kaloriferi açın yada bir yerden geldiğinizde sıcakken yapın işlemi güneşe karşı koyarsanız aracı daha çabuk ısınır içi ve vantuz sıcakken (yumuşamış haldeyken cama yapıştırın, tutacaktır, soğuk nedeni ile sertleşen vantuzlar tutmuyor maalesef,

• engin_er_26 kullanıcısına yanıt
    Hocam yaptım.malasef durmuyor bu sefer kesin çözüm ariyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: cemabay

Merhaba
    Aracıma kamera almayı düşünüyordum ve Blacksys CF100 modeline karar kılmıştım. Fakat bu forumu ve başka forumları okuduktan sonra bir çok model olunca kafam bir hayli karıştı ve bu karışıklığın sebebide kameradan extra bekletilerim olması. (blacksys nin arka kamerasının park özelliği olmaması nedeni ile vazgeçtim)

1-Kapasitörlü olması

2-Hem ön hem arka kamera olması

3-Park özelliği çok iyi olması gerekiyor. (en çok kullanacağım özellik) Fakat bir çok kamerada ön kamera park özelliği var arka kamerada yok herhalde.
    Zannedersem panorama X2 arka kemerada park özelliği var.? Acaba bu kameranın muadili SAFEGO da da arka kamerada park özelliği var mı bilmiyorum.

4-Sanıyorum benim işimi en iyi panorama x2 karşılar herhalde eğer alınırsa nereden alabilirm orjinalini. Bir çok sistede yok gibi. Safego modelinde kapasitör ve arka kamera park özelliği varsa daha uygun fiyatlı olduğu için bunuda düşünebilirm. Fakat internette satış sitesi bulamadım. (üretilmiyormu artık acaba)

5-Yada tüm isteklerimi karşılayabilecek öne ayrı arkaya ayrı kamera takmak daha uygun fiyata bir çözüm olabilir mi?. Bu durumda ön için ve arka için hangi kameralar uygun olur.

Teşekkürler.

Evet panorama x2 nokta atışı çözer

http://m.ebay.com/itm/Panorama-X2-2-channel-CARBlack-box-2CH-LCD-DASH-CAM-Recorder-/181949226600?nav=SEARCH

Ayrıca safego modeli 1 tık daha düşük kalitede kayıt yapmasına rağmen aynı özellikleri ve firmware yi kullanıyor. ( ilandaki safego ama panoramax2 görüntüsü vermişler )

Panorama X2 :Dual camera Full HD car blackbox+TF : sensor IMX322,night vision,wide angel,motion detect, WDR, parking ,ship free
    http://s.aliexpress.com/BZv6rAFn

Daha ucuza var mı bu özelliklere yakın ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bilisim2222

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Orijinalden alıntı: cemabay

Merhaba
    Aracıma kamera almayı düşünüyordum ve Blacksys CF100 modeline karar kılmıştım. Fakat bu forumu ve başka forumları okuduktan sonra bir çok model olunca kafam bir hayli karıştı ve bu karışıklığın sebebide kameradan extra bekletilerim olması. (blacksys nin arka kamerasının park özelliği olmaması nedeni ile vazgeçtim)

1-Kapasitörlü olması

2-Hem ön hem arka kamera olması

3-Park özelliği çok iyi olması gerekiyor. (en çok kullanacağım özellik) Fakat bir çok kamerada ön kamera park özelliği var arka kamerada yok herhalde.
    Zannedersem panorama X2 arka kemerada park özelliği var.? Acaba bu kameranın muadili SAFEGO da da arka kamerada park özelliği var mı bilmiyorum.

4-Sanıyorum benim işimi en iyi panorama x2 karşılar herhalde eğer alınırsa nereden alabilirm orjinalini. Bir çok sistede yok gibi. Safego modelinde kapasitör ve arka kamera park özelliği varsa daha uygun fiyatlı olduğu için bunuda düşünebilirm. Fakat internette satış sitesi bulamadım. (üretilmiyormu artık acaba)

5-Yada tüm isteklerimi karşılayabilecek öne ayrı arkaya ayrı kamera takmak daha uygun fiyata bir çözüm olabilir mi?. Bu durumda ön için ve arka için hangi kameralar uygun olur.

Teşekkürler.

Evet panorama x2 nokta atışı çözer

http://m.ebay.com/itm/Panorama-X2-2-channel-CARBlack-box-2CH-LCD-DASH-CAM-Recorder-/181949226600?nav=SEARCH

Ayrıca safego modeli 1 tık daha düşük kalitede kayıt yapmasına rağmen aynı özellikleri ve firmware yi kullanıyor. ( ilandaki safego ama panoramax2 görüntüsü vermişler )

Panorama X2 :Dual camera Full HD car blackbox+TF : sensor IMX322,night vision,wide angel,motion detect, WDR, parking ,ship free
    http://s.aliexpress.com/BZv6rAFn

Daha ucuza var mı bu özelliklere yakın ?

SAfe go işte daha ucuz derken ?

• bilisim2222 kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu daha önce araştırdım.
    Panaroma x2 fiyatının altına bir g90-7s birde a118c aldım.
    Seneye panorama x3 çıkacak o zaman kullandığımı belki satıp ondan alırım.
    Hem eşimin aracında hem de kendi kullandığım araçta kullanıyorum.
    Tak unut konusunda ben a118c'den çok memnunum.
  • tesekkürler;
    safe go 180$ daha ucuzu yok galiba. ( çift kamera , park halinde çekim gibi özelliklerde )
  • quote:

tesekkürler;
    safe go 180$ daha ucuzu yok galiba. ( çift kamera , park halinde çekim gibi özelliklerde )

https://dashcamtalk.com/

Burada bir çok model görebilirsin ama bu özelliklerde hep fiyatlar uçuk mlsf.
  • bilisim2222 kullanıcısına yanıt
    Çift kamera istiyorsanız safego alın, fiyat olarak en uygunudur.
    Çift kamera 1080p çeken şu anda daha uygun yok. Diğerleri 300usd ve üzeri.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

tesekkürler;

http://forum.donanimhaber.com/m_103986087/tm.htm

Burada uzun zamandır kullanan arkadaşlar var onlardan fikir alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Siparsi paypala kayitli kredi kartiyla mi vermek yoksa direkt kart bilgileriyle mi vermek iyi ?
    Gumrukte sorun oluyor mu ?
    Vergi de verilecek mi ?

• quote:

quote:

Siparsi paypala kayitli kredi kartiyla mi vermek yoksa direkt kart bilgileriyle mi vermek iyi ?
    Gumrukte sorun oluyor mu ?
    Vergi de verilecek mi ?

paypala kayıtlı kart ile veriniz, gümrükte sorun çıkmaz vergi yok, karşı tarafa mesaj atın fiyatlandırmayı düşük göstersinler (gearbest böyle yapıyor)
  • Herkese selamlar,

A118-C dusunuyorum ama sizce G1W-C daha mi uygun olur. Bazi yerlerde G1 in ozellikle geceleri (zaman zaman gunduzleri) daha net cekim yaptigini soylediklerini okudum.

Inanin karar veremedim ha deyip alacagim o olacak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: otmotvmhndsi

Herkese selamlar,

A118-C dusunuyorum ama sizce G1W-C daha mi uygun olur. Bazi yerlerde G1 in ozellikle geceleri (zaman zaman gunduzleri) daha net cekim yaptigini soylediklerini okudum.

Inanin karar veremedim ha deyip alacagim o olacak :)

dahili GPS düşünüyorsanız ausdom A261 veya mini0826 düşünebilirsiniz.
  • Bu zamanda ben gps'i olmayan gw1-c'yi almam. Almak isteyenede karışmam

• quote:

Bu zamanda ben gps'i olmayan gw1-c'yi almam. Almak isteyenede karışmam

+++
  • quote:

Bu zamanda ben gps'i olmayan gw1-c'yi almam. Almak isteyenede karışmam

Doğru arada 9 $ fark ile Gps desteği sunan A118c varken bu zamanda alınmaz

Tabi birde şu konu var;

Poliste ölüm yada ağır yaralanma ile kazalarda kamera kayıtlarından hızınızı tespit edebilecek teknoloji mevcut. Sanırım yoldaki bir objeyi yada yerdeki şeritleri sabit nokta alıp hızı tespit edebiliyorlar.

Ben geçen sene haberlerde görmüştüm. Bir halk otobüsü çok ciddi bir kaza yapmıştı spiker yerdeki şeritlerden hızını polis 90 km olarak belirlemiş diye söyledi. Kamera yola bakan ve gps olmayan dandirik birşeydi.

• 
Sayfa: önceki 985986987988989
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.