Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1471. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.374
Cevap
825
Favori
1.705.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
36. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 14691470147114721473
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Yeni modelde IR filtre eklemişler arka kameraya. Bu sayede gece arkadan gelen araçların farlarından gelen ışık kameradaki görüntüyü bozmuyor anladığım kadarıyla.

Türkiye'deki satış sitesinde bu filtreden dolayı arka kameranın gündüz çekimlerinin pembemsi bir tonda olduğu yazılmış.

Kullanan birini bulduğum iyi oldu aslında. Memnun musunuz, ne kadar süredir kullanıyorsunuz? Gündüz çekimlerinde bahsettikleri rengi fark ettiniz mi, rahatsız ediyor mu?

Alıntıları Göster
    IR modeli arka cama takılmak için değil ön cama içeriyi çekebilmesi için diğer kameranın yanına takmak için çıkmış bir model. Özellikle UBERcilere ve taksicelere denilmiş çıkarılırken. Bu kamera gece sıfır ışıkta bile aracın içini gösteriyor. Kamera gece görüş kamerası olduğu için evet otomatik modda siyahları pembeye yakın gösteriyor.

Yaklaşık bir ay olacak alalı çok memnunum ben araç sigorta kiti almadım iki tane powerbankim var onları değişimli olarak takıyorum. Bundan önce B1W, Jado D330 kullandım ama en işlevsel ve en kullanışlı bu kamera oldu benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şampiyon GALATASARAY

IR modeli arka cama takılmak için değil ön cama içeriyi çekebilmesi için diğer kameranın yanına takmak için çıkmış bir model. Özellikle UBERcilere ve taksicelere denilmiş çıkarılırken. Bu kamera gece sıfır ışıkta bile aracın içini gösteriyor. Kamera gece görüş kamerası olduğu için evet otomatik modda siyahları pembeye yakın gösteriyor.

Yaklaşık bir ay olacak alalı çok memnunum ben araç sigorta kiti almadım iki tane powerbankim var onları değişimli olarak takıyorum. Bundan önce B1W, Jado D330 kullandım ama en işlevsel ve en kullanışlı bu kamera oldu benim için.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler bilgiler için. O zaman benim almam gereken IR model değil, çok iyi oldu bunu öğrendiğim iade/değişim vs. uğraşmamak için.

Diğer markaları denemiş olmanız da iyi oldu. Aklım karışıktı Jado D330 ile bu kamera arasında siparişi geçmenin öncesinde, o zaman kafamı bulandırmadan gönül rahatlığıyla Viofo'yu alıyorum.

Ben de çakmaklık+powerbank kullanmayı düşünüyorum. Aküye sürekli bağlı olması aklıma yatmıyor.

Siz o zaman bu kamerayı araç içi kayıt için aldınız doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 6 Ağustos 2020; 14:31:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Teşekkürler bilgiler için. O zaman benim almam gereken IR model değil, çok iyi oldu bunu öğrendiğim iade/değişim vs. uğraşmamak için.

Diğer markaları denemiş olmanız da iyi oldu. Aklım karışıktı Jado D330 ile bu kamera arasında siparişi geçmenin öncesinde, o zaman kafamı bulandırmadan gönül rahatlığıyla Viofo'yu alıyorum.

Ben de çakmaklık+powerbank kullanmayı düşünüyorum. Aküye sürekli bağlı olması aklıma yatmıyor.

Siz o zaman bu kamerayı araç içi kayıt için aldınız doğru mudur?

Alıntıları Göster
    Benim için ideal kameraydı o nedenle tercih ettim. özellikle arkayı da yanları da çekmesi iyi oldu benim için. Jado'yu powerbank ile kullanamazdınız ve görüntü kalitesi o kadarda iyi değildi.

sizin için en ideali viofo a129 duo olmalı bunu tercih etmelisiniz. yalnız arka camda film varsa ondan da çok fazla verim alamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şampiyon GALATASARAY

Benim için ideal kameraydı o nedenle tercih ettim. özellikle arkayı da yanları da çekmesi iyi oldu benim için. Jado'yu powerbank ile kullanamazdınız ve görüntü kalitesi o kadarda iyi değildi.

sizin için en ideali viofo a129 duo olmalı bunu tercih etmelisiniz. yalnız arka camda film varsa ondan da çok fazla verim alamazsınız.

Alıntıları Göster
    Geçtim siparişi. Bir de CPL filtre aldım.

Dolar aldı başını gitti Muhtemelen kısa süre sonra yurt dışından bu fiyatlara getirtebileceğiz, bir de üzerine gümrük vergisidir, kargo takibidir uğraşacağız. Şimdi en azından Türkiye'den gelecek, birkaç güne elimde olur herhalde.

Camda film var. Önce denerim, memnun kalmazsam keserim küçük bir boşluk kamera için.

Yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 6 Ağustos 2020; 15:9:31 >

• quote:

Geçtim siparişi. Bir de CPL filtre aldım.

Dolar aldı başını gitti Muhtemelen kısa süre sonra yurt dışından bu fiyatlara getirtebileceğiz, bir de üzerine gümrük vergisidir, kargo takibidir uğraşacağız. Şimdi en azından Türkiye'den gelecek, birkaç güne elimde olur herhalde.

Camda film var. Önce denerim, memnun kalmazsam keserim küçük bir boşluk kamera için.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Siz zaten çözümü söylemişsiniz :) doğru bir tercih yaptınız güle güle kullanın :)

• @Şampiyon GALATASARAY teşekkürler.

@OlguErhan size de teşekkürler. Sayenizde aylarca araştırmaya gerek kalmadan gönül rahatlığıyla bir modele karar verdim 2 günde. Ellerinize sağlık incelemeler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 6 Ağustos 2020; 16:2:59 >
  • ivue rincon 110° Wide Angle Lens

Araç içi kamera Tavsiyesi

https://ivuecamera.com/product/ivue-rincon-1080p/

ivue horizon 135° Wide Angle Lens

https://ivuecamera.com/product/1080p-hd-camera-glasses/

rincon ve horizon arasındaki gorus açı farkı,sony lens cam gibi nettir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 6 Ağustos 2020; 20:5:10 >

• Google sağolsun yanda gösterdiği reklamlarda gördüm. Viofo'nun 4K versiyonu da var. Alıp kullanan var mı? İhtiyaç var mı o kadarına?

Evimde Full HD ve 4K TV var, Full HD yeterli gibi görünüyor gözüme.

Pek dikkat çekmeyen bir dizi olduğu için muhtemelen izleyen yoktur ama kendimi The Good Place'teki Chidi gibi hissediyorum
    https://www.viofo.com/en/blog/viofo-a129-series-compare-and-comparison-b31.html#:~:text=A129%20Pro%20Duo%20has%20Ultra,resolution%20among%20the%20three%20products.&text=And%20the%20A129%20Duo%20IR,and%20inside%20of%20the%20car.

Bu sayfayı buldum, dünden beri soracağıma araştırsam iyiymiş. IR versiyonda kamera açısı standart ve 4K modelden daha yüksek. IR ve standart modelde LCD, 4K'da daha kaliteli TFT ekran var. IR versiyondaki arka kamera normal kameranın yaptığı işi yapıyor, ekstra olarak daha karanlıkta da temiz görüntüler veriyorsa onu tercih etmek çok mantıklı oluyor. Pembe görüntü için Youtube videolarına bakmakta fayda var, beni rahatsız etti her ne kadar önemsiz olsa da. 4K versiyonda görüntü sadece ön kamerada 4K, arka kamera yine FHD.

Son Edit: Nihayet karar verip 4K modeli 1599TL'ye satın aldım. Müşteri hizmetleriyle konuştum, iade konusunda sorun çıkmayacak gibi, gelen kamerayı almadan geri göndereceğim. Çok çok sorun çıksa da 3 gün sonra aldığım paraya rahatlıkla satarım, döviz bu hızla artmaya devam ederse şimdiki fiyatlar bedava kalacak yakın zamanda. Aldığım ürün bu, umarım doğru seçim olmuştur.
    https://www.maxitekno.com/viofo-a129-pro-duo-4k-gpsli-akilli-arac-kamerasi-1391

128 Gb Samsung Evo Plus hafıza kartı aldım. 4K için belki biraz daha fazla hafıza gerekir diye düşündüm

Evde 2 tane 20000 mah powerbank var, onları park modunda dönüşümlü kullanacağım. Görünüşe göre başka bir teçhizata ihtiyacım olmayacak gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 7 Ağustos 2020; 15:43:30 >

• ham hali varmı görüntünün youtube bozmuş gene kaliteyi.
  • quote:

Google sağolsun yanda gösterdiği reklamlarda gördüm. Viofo'nun 4K versiyonu da var. Alıp kullanan var mı? İhtiyaç var mı o kadarına?

Evimde Full HD ve 4K TV var, Full HD yeterli gibi görünüyor gözüme.

Pek dikkat çekmeyen bir dizi olduğu için muhtemelen izleyen yoktur ama kendimi The Good Place'teki Chidi gibi hissediyorum
    https://www.viofo.com/en/blog/viofo-a129-series-compare-and-comparison-b31.html#:~:text=A129%20Pro%20Duo%20has%20Ultra,resolution%20among%20the%20three%20products.&text=And%20the%20A129%20Duo%20IR,and%20inside%20of%20the%20car.

Bu sayfayı buldum, dünden beri soracağıma araştırsam iyiymiş. IR versiyonda kamera açısı standart ve 4K modelden daha yüksek. IR ve standart modelde LCD, 4K'da daha kaliteli TFT ekran var. IR versiyondaki arka kamera normal kameranın yaptığı işi yapıyor, ekstra olarak daha karanlıkta da temiz görüntüler veriyorsa onu tercih etmek çok mantıklı oluyor. Pembe görüntü için Youtube videolarına bakmakta fayda var, beni rahatsız etti her ne kadar önemsiz olsa da. 4K versiyonda görüntü sadece ön kamerada 4K, arka kamera yine FHD.

Son Edit: Nihayet karar verip 4K modeli 1599TL'ye satın aldım. Müşteri hizmetleriyle konuştum, iade konusunda sorun çıkmayacak gibi, gelen kamerayı almadan geri göndereceğim. Çok çok sorun çıksa da 3 gün sonra aldığım paraya rahatlıkla satarım, döviz bu hızla artmaya devam ederse şimdiki fiyatlar bedava kalacak yakın zamanda. Aldığım ürün bu, umarım doğru seçim olmuştur.
    https://www.maxitekno.com/viofo-a129-pro-duo-4k-gpsli-akilli-arac-kamerasi-1391

128 Gb Samsung Evo Plus hafıza kartı aldım. 4K için belki biraz daha fazla hafıza gerekir diye düşündüm

Evde 2 tane 20000 mah powerbank var, onları park modunda dönüşümlü kullanacağım. Görünüşe göre başka bir teçhizata ihtiyacım olmayacak gibi.
    Bence gereksiz bir tercih olmuş. ama paranız çoksa bilemem ben bir şey diyemem. 128gblık kart alacağıma 2 tane 64 gblık alırdım neden dersen biri araçtayken diğerini alıp evde bilgisayarda izlerdim. 20 binlikler yaklaşık 25-26 saat gidiyor her gün değiştireceksiniz. ayrıca filtre almanız gerekiyor ama zamanınız varken 4k'yı iade edin duo yada IR tercih edin

• Şampiyon GALATASARAY kullanıcısına yanıt
    Paranız çoksa derken? 1200 lira çok ucuz 1600 çok mu pahalı Muhtemelen sizin beğenmediğiniz Jado'dan memnun olanlar da Viofo'ya niye bu kadar para bayılıyor ki diye düşünüyorlardır A129'un herhangi bir modelini alanlara.

CPL filtre aldım

Gece gündüz oturup izlemeyeceğim için 128 Gb tek kart yeterli. Sadece şüphelendiğim durumlarda ya da araçta vuruk kırık bulursam açar izlerim ne olmuş diye. Onu da wifi ile aktarır öyle izlerim. Yine yüksek kapasite hafıza kartı alınca daha sonra telefon, tablet vs diğer cihazlarda da kullanılır. Web sitesinde 256 desteklese de 128 önermişler, o sebeple bunu aldım. Yoksa 256 düşünürdüm.

Aracım evimin altında kendime ait otoparkta, sürekli değiştirmem powerbank'i. Ama sürekli 1 tane dolu bulundururum ihtiyaç olduğunda ortada kalmamak için, o açıdan 2 tane olması iyi.

4K'ya karar verdim artık. Ne kadar net ve kaliteli görüntü o kadar iyi diye karar verdim. 400 liradan kaçalım diyoruz ama arabaya gelecek en ufak hasarda bunun kaç katını ödüyoruz. İlk mesajda Erhan Bey'in bahsettiği senaryolardan bahsetmiyorum bile.

Sizin de daha önce yazdığınız gibi hepimiz önceliklerimizi belirleyip ona göre alıyoruz. Teşekkürler tavsiyeler için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 7 Ağustos 2020; 22:13:58 >

• Or_By O kullanıcısına yanıt
    Görüntü kalitesini otomatikten çıkarıp 1080p yaptınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: bace3434

kamera netliği kamera lens ile mercekle alakası yokmuş,entegre devre yada uzerındekı kare renklı seyle alakası olması lazım
    ayrıca nokta kadar kamera cok net cekmezken lens genısleyıp buyudukce ve derınlık arttıkca daha ıyı cekıyor olmazı lazım
    hatta lens ne kadar genısse gorus acısı o kadar genıs oluyor ama lens genıs degılse ve bukeyse o zaman kenarlardan bukuyor
    ama gorus alanı kenarlardan daha fazla genıs gorup bukmuyorsa o zaman lens genıslıgı daha buyuk oluyor
    o kare renkli şey kameranın sensörü oluyor o nekadar büyük olursa o kadar daha fazla ışık alır ve daha fazla ayrıntı yakalar görüntüye doğrudan etkisi vardır profesyonel kamerelarda lens takıp çıkartırken bu sensöre toz girmesi olur temizliği falan oluyor bakımı olyuyor önemli parça hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baristatales

o kare renkli şey kameranın sensörü oluyor o nekadar büyük olursa o kadar daha fazla ışık alır ve daha fazla ayrıntı yakalar görüntüye doğrudan etkisi vardır profesyonel kamerelarda lens takıp çıkartırken bu sensöre toz girmesi olur temizliği falan oluyor bakımı olyuyor önemli parça hocam

Alıntıları Göster
    netlik o parcaylami alakali yoksa novatek cipsetlemi alakali

• quote:

Orijinalden alıntı: Baristatales

Alıntıları Göster
    kameraları aliedpressten almak lazim.gearbeat degiscem dedi.degismesi.kamera iyice bozuldu.aciliyor starti elle yapiyom
    gearbestte sımardı

• Arkadaşlar 64GB kart taktım kayıtta yarısı doluyor diğer yarısına video işlenmiyor, park kitini daha takmadım bu yüzden olabilir mi?
  • bu kameraya pi dayanmıyor,ilk pili 4 sene sorunsuz gitti,sonra pil değiştirdim her 6 ayda bir tamamen bozulup kapanıyor,içini sök tak sök tak hem bıktırdı hemde iyice laçka oldu

aynısındanda yok,yerine başka model kapasitörlüde yok,hem kamerası genıs ceken hemde cektıgı yere ekranı bakan model yok
    yanı kamerayı arka tavana takıyorum içeriyi ve yan kapıları cekıyor

cekerkende kamera kayıttamı ısıgı yanıyormu gorebılıyordum..bunun gibi hem gorus acısı hem ekranı aynı yöne bakan model yok

yada dual kamera almam lazım bırını öne takmalıyım dıgerını arkadan once cekecek sekılde takıcam ama dual olanlarda genıs cekmıyor ıkıncı kamera dar açı cekıyor

gearbestten ürün alırken iyice kontrol edip göndersinler iki arıza oluyor degısımde yapmıyorlar yaparız ederız deyıp bır daha seslerı cıkmıyor

viofo a129 duo,bana olur aslında,aynanın ustune koyarım,arka kamerayıda arkaya takıp ıcerı cektımmı olur hem genıs acılılar bence olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 11 Ağustos 2020; 13:52:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GENERAL006

Arkadaşlar 64GB kart taktım kayıtta yarısı doluyor diğer yarısına video işlenmiyor, park kitini daha takmadım bu yüzden olabilir mi?
    Kameranın özelliği o.öyle kullanacaksınız maalesef.
  • Selamlar arkadaşlar anladığım kadarıyla çoğunuz araç park halindeyken kayıt yapan cihazlar tercih etmişsiniz. Ben yolda bir kaza bela olursa delil olarak sunmak için kullanacağım sadece araç çalışıyorlar aktif olacak ve plaka okumasında sorun olmayacak bir model arıyorum. Öneriniz olursa teşekkür ederim şimdiden.

• jado 330 kullaniyorum

orta tusa bakarak kitledigim dosyalarda (event icinde) bazilarinda hiz ve gps gorunmuyor. sizde de oyle mi?

cok begenmedim ben bu jadoyu. mininin gozunu seveyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 12 Ağustos 2020; 19:10:20 >
  • 
Sayfa: önceki 14691470147114721473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.