Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1470. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
31.379
Cevap
825
Favori
1.705.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14681469147014711472
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dikdörtgen seklınde wıreless olup pc ye baglanan novatek kameramın lensini parçaladım ss ler

bu lens orta kısımdan cevırmelı sekılde ıkıye ayrılıyor vıdalı gıbı dusunun,ıkıye ayrılınca ust taraf cam mercek seklınde ve tek parca sabıt kalın mercek kullanmıslar kırması zor o cam mercegın hemen arkasına kırmızı renklı cam yapıstırmıslar,yansırken kırmızı renk duz bakınca beyaz cam

alt taraftakı elektronık revrede ıse ıkı tane ust uste ayna gıbı bırsey var ıc ıce gırmıs kare seklınde,o ıkı tane karenın ustte olanı yıne cam ve alttakı taraf ıse sabıt degısık bır parca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 1 Ağustos 2020; 9:42:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: XRPCOIN

Benim jado d330 yüksek voltajda yanmışsa eğer düzeltilme ihtimali var mı cihazım şu an çalışmıyor kırmızı ışık yanıyor sadece.
    arkadasın anlattıgına gore cıpsetın yanmıssa çöp,ara elemanlar yanmıssa onların ölçümleri olup sorun hangısınde oldugu bellı oluyor,arac kameranın anakartına bakıp ara elemanları tek tek saydı onların bır aletle olcumlerı yapılıyormus sorun hangısınde oldugu bellı oluyormus ama onu degısırlermı parca uyarmı onu bılmem cok detaylı konusmadık

• bu kamerayı almayın tavsıye etmıyorum,test ettım aksıyon kamerası ıle aynı açı ve netlıkte cekım yapsada sarjı 2 saat gıdıyor ve pıl degısmıyor yanı aksıyon kamera daha ıyı,motor kullanırkende pıld egısen aksıyon kamera kullanırlar
    sonuc olarak bununla gezılerde kullansanız bıle,gezıler ıcınde aksıyon kamera ıyıdır pıl degısır bır elde tutun ne olacakkı,ıllakı eller serbest olması gerekmez yanı bence bu gereksız zaten o yuzden cok satılmıyor uretımden kalktı sadece ıvue satıyor oda dagcılar ıcın vs

goruntuyu bükmesi bir yandan ıyı herseyı goruyor ama aksıyon kamera varken buna gerek duymadım.satarkende alıcı pek cıkmadı bu yuzden kırıp lensıne devresıne baktım

h264 dıye soyledıklerı entegreymıs,yanı bu h.254

titresim motoru sadece pıle taktım sureklı tıtrıyor dönuyor

gozlugun teleskopık kamerası

kameralar demekkı genellıkle aynı yapıda uretılıyor

kamera lenslerı ıkı parca olup ortadan vıda gıbı acılıyor,ust parca tek parca cam mercek cevırdıkce kırmızı renk oluyor

alt taraf renklı ıkı ıc ıce camlı devre bu kadar basitmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 1 Ağustos 2020; 9:50:1 >

• bace3434 kullanıcısına yanıt
    Ben içini açıp foto çekip koyacağım jado d330

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kamera netliği kamera lens ile mercekle alakası yokmuş,entegre devre yada uzerındekı kare renklı seyle alakası olması lazım
    ayrıca nokta kadar kamera cok net cekmezken lens genısleyıp buyudukce ve derınlık arttıkca daha ıyı cekıyor olmazı lazım
    hatta lens ne kadar genısse gorus acısı o kadar genıs oluyor ama lens genıs degılse ve bukeyse o zaman kenarlardan bukuyor
    ama gorus alanı kenarlardan daha fazla genıs gorup bukmuyorsa o zaman lens genıslıgı daha buyuk oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 3 Ağustos 2020; 21:53:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba, ön ve arka şeklinde satılan önerdiğiniz bir kamera var mı fiyat olarak da 400 lira civarlarında üc aşağı beş yukarı da olur tabii. İki tane alacağım da artık trafikte can güvenliği yok maalesef.
  • @OlguErhan tekrar merhaba. Senelerdir sizi ara ara rahatsız ediyorum ya bu sefer iş ciddi Gün içerisinde incelemelerinize göz atıp siparişi vermeyi düşünüyorum.

JADO D330 ve Viofo A129 arasında hangisini tercih edersiniz? Ya da fiyat limiti olmasa başka model var mı tavsiye edebileceğiniz?

Edit: İlk mesajda baştan başladığım için Junsun H166 videosunu izliyorum şu anda. Aracım 2017 Honda HRV, üzerinde kendisinden karartmalı aynası var, yolda tabelaları vs. takip etmek, otomatik uzunları yakma vs. özellikler için kamerası var aynanın arkasında takılı. Park asistanı var orta ekrana görüntüyü yansıtan. Aslında araç kamera kaynıyor yani Bir de bizim ihtiyacımızı karşılayacak şekilde kayıt özelliği koysalar aslında uğraşmaya gerek olmayacakmış... Uyumuna emin olamadığım için ayna kamera opsiyonunu büyük ihtimal pas geçeceğim ama yine de listeye ekledim, aklımın bir ucunda olsun, sizden gelecek yanıta göre onu da değerlendirebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 5 Ağustos 2020; 13:55:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

@OlguErhan tekrar merhaba. Senelerdir sizi ara ara rahatsız ediyorum ya bu sefer iş ciddi Gün içerisinde incelemelerinize göz atıp siparişi vermeyi düşünüyorum.

JADO D330 ve Viofo A129 arasında hangisini tercih edersiniz? Ya da fiyat limiti olmasa başka model var mı tavsiye edebileceğiniz?

Edit: İlk mesajda baştan başladığım için Junsun H166 videosunu izliyorum şu anda. Aracım 2017 Honda HRV, üzerinde kendisinden karartmalı aynası var, yolda tabelaları vs. takip etmek, otomatik uzunları yakma vs. özellikler için kamerası var aynanın arkasında takılı. Park asistanı var orta ekrana görüntüyü yansıtan. Aslında araç kamera kaynıyor yani Bir de bizim ihtiyacımızı karşılayacak şekilde kayıt özelliği koysalar aslında uğraşmaya gerek olmayacakmış... Uyumuna emin olamadığım için ayna kamera opsiyonunu büyük ihtimal pas geçeceğim ama yine de listeye ekledim, aklımın bir ucunda olsun, sizden gelecek yanıta göre onu da değerlendirebilirim.
    Fiyat gözetmiyorsak bu tabiy ki

BlackVue DR900S-2CH with 16GB Micro SD Card | Power Magic Pro Hardwiring Kit Included | WiFi GPS 4K Recording CLOUD Connectivityhttps://www.amazon.com/dp/B07C3H8YXB/ref=cm_sw_r_cp_api_i_H5RkFbWS7XZKJ

• Merhaba, Samsun da jado montajı yaptıran var mı? İki elektrikçiye gittim aylak aylak suratıma baktılar, arka kamerada var dediğimde. Ya da nasıl bağlanır kısa bi anlatım olsa da gittiğim yerde anlatsam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Fiyat gözetmiyorsak bu tabiy ki

BlackVue DR900S-2CH with 16GB Micro SD Card | Power Magic Pro Hardwiring Kit Included | WiFi GPS 4K Recording CLOUD Connectivityhttps://www.amazon.com/dp/B07C3H8YXB/ref=cm_sw_r_cp_api_i_H5RkFbWS7XZKJ

Alıntıları Göster
    Yazdım ve kısa çalışma ödeneği aklıma geldi Bir arkadaşıma getirtirdim yurt dışından normal zaman olsa, çok da abartı değil aslında fiyat böyle önemli bir konu için.

Biraz daha bakınayım ben sizin inceleme videolarına. İşler çıktı sadece Junsun incelemesini izleyebildim gün içinde.

• zgn61 kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar, yarın yeniden stoklara girecek bu kamera almayı düşünüyorum ama düşünceleriniz nedir, hiç olmamasındansa kaza anında iyi kötü iş görecek bir kanıt olması açısından tavsiye eder misiniz?

Haftaya yola çıkacağım iş görsün diye alayım diyorum ileride kaliteli bir cihaz alınca bunu da arkaya bağlarım düşüncesindeyim

• cseyfe kullanıcısına yanıt
    Hocam park modu açıkken kırmızı ve yeşil ışık sırayla yanıp sönüyor mu?
    Time lapesi open, park modunu da high yaptım, kontağı çektim, kapıyı kapattım ekran kapandı ve sırayla yeşil kırmızı yanmaya başladı. Bu normal mi?

• liberty_15 L kullanıcısına yanıt
    renkleri hatirlamiyorum dikkat etmedim

park modu darbe veya hareket sensoru ve ben kullanmadigim icin off yapiyorum

onemli olan ekranda park moduna geciyor yazisi yazmasi
  • quote:

Orijinalden alıntı: espanyol55

Merhaba, Samsun da jado montajı yaptıran var mı? İki elektrikçiye gittim aylak aylak suratıma baktılar, arka kamerada var dediğimde. Ya da nasıl bağlanır kısa bi anlatım olsa da gittiğim yerde anlatsam.
    Yaw uzununu izle, yapabildiğin yerleri kendin yap ;

https://www.youtube.com/watch?v=9L4lTlWoH7w&feature=youtu.be

Yapabilecekleriniz ;

Cama yapıştırmak - Arka Ön kamera
    Bağlantıları takmak - Kameralara
    Sd kartı takmak - ayarları yapmak vs.

Sigorta kutusuna bağlarken zorlanabilirsiniz onun içinde Facebooktan msj atın bana Sesli msj atiyim onu elektrikçiye dinletirsiniz.

• kamerasız gezmeyın mıllet cıldırmıs herkes makas atıyor hemde tampon sürterek makas atıyorlar,sankı trafık degıl yarış pisti olmus,kaza desen heryerde yıgınla kaza oluyor
    kamerasız gezmek enayılıktır
  • ugur.k U kullanıcısına yanıt
    Xiaomi 70mai kullanıyorum, tavsiye ederim hocam
    Kendi çekimim.

• espanyol55 E kullanıcısına yanıt
    Hocam eliniz az çok yatkınsa bu işlere kendiniz çok rahat bir şekilde montaj yapabilirsiniz. Ben Olgu Erhan hocanın montaj videosunu izledim ve başladım montaja. Sadece park modunun sigortalarını nereye bağlayacağımı da araç sigorta bilgilerini bularak, Facebooktaki astra j grubundan da araç içi sigortaların işlevini öğrendim, kendim montaj yaptım. Sadece geri vitese arka kameranın kablosunu bağlamak kaldı. Onu da kendim yapabilirim.
    Boşuna para vermeyin derim az çok eliniz yatkınsa

• @OlguErhan yine gözüme en iyisi Viofo A129 gibi göründü, bilmiyorum yanlış mı değerlendirdim

YouTube videonuzun altındaki linkte baktığımda Türkiye'de mantıklı bir fiyattan satılıyor gibi. Aklıma yattı, sanırım onu alacağım.

IR versiyonun gündüz pembe görüntü oluşturuyor demişler. Sizin tavsiyeniz hangi model olur? Ben gece ışıkların rahatsız etmemesi için IR versiyonu almayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

@OlguErhan yine gözüme en iyisi Viofo A129 gibi göründü, bilmiyorum yanlış mı değerlendirdim

YouTube videonuzun altındaki linkte baktığımda Türkiye'de mantıklı bir fiyattan satılıyor gibi. Aklıma yattı, sanırım onu alacağım.

IR versiyonun gündüz pembe görüntü oluşturuyor demişler. Sizin tavsiyeniz hangi model olur? Ben gece ışıkların rahatsız etmemesi için IR versiyonu almayı düşünüyorum
    Gece ışıklarından kastınız nedir? IR modelini kullanıyorum gece ışıklarının rahatsız etmesi olayını anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: Şampiyon GALATASARAY

Gece ışıklarından kastınız nedir? IR modelini kullanıyorum gece ışıklarının rahatsız etmesi olayını anlamadım

Alıntıları Göster
    Yeni modelde IR filtre eklemişler arka kameraya. Bu sayede gece arkadan gelen araçların farlarından gelen ışık kameradaki görüntüyü bozmuyor anladığım kadarıyla.

Türkiye'deki satış sitesinde bu filtreden dolayı arka kameranın gündüz çekimlerinin pembemsi bir tonda olduğu yazılmış.

Kullanan birini bulduğum iyi oldu aslında. Memnun musunuz, ne kadar süredir kullanıyorsunuz? Gündüz çekimlerinde bahsettikleri rengi fark ettiniz mi, rahatsız ediyor mu?

• 
Sayfa: önceki 14681469147014711472
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.