Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (640. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.374
Cevap
825
Favori
1.705.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 638639640641642
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aslında araç ta yeşilde geçmiş bence. ama yol ortasında beklediği için gecikmiş yolu boşaltmakta. tam karşısından (sizin sağınızdan) ondan sonra geçen araç bile var (sanırım merso)
    ortada bir dönel kavşak (ada) da olmadığına göre onun yolun ortasında bekleyemeyeceği belli, bence motorsikletin de (kendisine yeşil yanmasına rağmen) dikkatli olmalıydı.
  • OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Siz ne kadar sakinsiniz, ne korna, ne bir tepki... Kendi kendinize bile söylenmemişsiniz. Ben o kadar sakin kalamıyorum açıkçası.

Bu arada GPS sonradan kilitlenmiş, oysa bu modelde hemen kilitleniyor diye biliyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meti****

aslında araç ta yeşilde geçmiş bence. ama yol ortasında beklediği için gecikmiş yolu boşaltmakta. tam karşısından (sizin sağınızdan) ondan sonra geçen araç bile var (sanırım merso)
    ortada bir dönel kavşak (ada) da olmadığına göre onun yolun ortasında bekleyemeyeceği belli, bence motorsikletin de (kendisine yeşil yanmasına rağmen) dikkatli olmalıydı.

Aslında çok haklısınız. Şimdi siz uyarınca yeniden izledim ve sağdan gelen araç çekicisi bir kamyon var. İşte o kamyonun sola dönmesi yasak. Orada sola dönülmez işareti var ve kural ihlali yapınca soldan gelen yaşlı adam duraksıyor. Tamamen çekici kamyonun suçu denebilir

Evim sol tarafta yan bende orada sola yada karşı taraftayken gene sola gitmem gerektiğinde kural ihlali yapmıyorum ve doğru yoldan gidiyorum ( yolu uzatarak +1 trafik ışığı bekliyorum) bu kavşakta günde belki 5.000 araç kural ihlali ile geçiyor ( babam dahil ) tüm hepsine ceza kesilse 1 ayda trilyon eder :) ( bence kesilmeli )

Yakında izmirede istanbuldaki gibi kamera - otomatik fotoğraf sistemi gelecek. Bakalım ne olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Laynis

Siz ne kadar sakinsiniz, ne korna, ne bir tepki... Kendi kendinize bile söylenmemişsiniz. Ben o kadar sakin kalamıyorum açıkçası.

Bu arada GPS sonradan kilitlenmiş, oysa bu modelde hemen kilitleniyor diye biliyordum.

Bazen 5 dk yı buluyor kitlenmesi.

Sorma ben sakinim keskin sirke küpüne zarar mantığı ile biraz relax bi adamım :)

Sakin kalabilmek güzel, sadece trafikte değil yaşamın her anında.

Bu arada sesin çızırtılı bir ses ile kayıt yapması çok rahatsız edici. Bunun bir çözümünü sunmaları gerekir, yazılım güncellemesi gibi...
    motorsikletli köşedeki (telefon kulübelerinin altı) kuşu tırsıtmış bayağı bir.
  • Videoyu izledim ve ben de arkadaşa katılıyorum, motosiklet sürücüsü adeta "kaşınmış". Aracı gördüğünde de defansif bir tavır sergilemesi gerekirken, ısrarla gaza yüklenmiş ve az kalsın kazaya sebebiyet veriyormuş. Zaten sonrasında nasıl gazladığına ve ileride kamyonetin arkasına nasıl yapıştığına dikkat ederseniz, pek de düzgün bir motosiklet kullanıcısı olmadığını görebilirsiniz.
  • 3 lü kombo :) EGM gönderdim, bakalım bir ses çıkacak mı...

• quote:

Orijinalden alıntı: meti****

motorsikletli köşedeki (telefon kulübelerinin altı) kuşu tırsıtmış bayağı bir.

Bu nasıl bir dikkat kuşlara kadar

quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Videoyu izledim ve ben de arkadaşa katılıyorum, motosiklet sürücüsü adeta "kaşınmış". Aracı gördüğünde de defansif bir tavır sergilemesi gerekirken, ısrarla gaza yüklenmiş ve az kalsın kazaya sebebiyet veriyormuş. Zaten sonrasında nasıl gazladığına ve ileride kamyonetin arkasına nasıl yapıştığına dikkat ederseniz, pek de düzgün bir motosiklet kullanıcısı olmadığını görebilirsiniz.

Bu motorcunun ömrü kısa olur

motorun bi parçası uçup gitti sandım, bi de baktım ki kuşmuş.
    motorcunun durum şöyle , yani bu cahil cesaretiyle bugün olmadı yarın bir araca yapışır Allah korusun.
  • O ses nedir yahu :) Seste sürekli sorun varsa, ses kapalı modda kayıt etsin. Nasıl olsa kendine bile faydası yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

O ses nedir yahu :) Seste sürekli sorun varsa, ses kapalı modda kayıt etsin. Nasıl olsa kendine bile faydası yok

Walla ara ara coşuyor o sesler her zaman yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Bu sabah az daha kaza oluyordu. Sağ taraftaki ışığa dikkat

Yazık motorlunun hiç suçu yok :(

Kırmızıda geçen yaşlı bir sürücü ( ışığın son saniyesinde geçmekte inat eden tiplerden )

Klasik ses sorunu rx270 :)

Bu çekimde toplam 10 tane kural hatası yapan araç var

Her iki taraf için sol ve sağ taraftaki araçlara sola dönüş yasağı var. Yani sadece düz yada sağa dönüş yapabilirler.

• quote:

Bu sabah az daha kaza oluyordu. Sağ taraftaki ışığa dikkat

Yazık motorlunun hiç suçu yok :(

Kırmızıda geçen yaşlı bir sürücü ( ışığın son saniyesinde geçmekte inat eden tiplerden )

Klasik ses sorunu rx270 :)

Erhan hocam bu ses problemi ebaydaki 52 dolarlık aletten mi geliyor? yoksa seninki farklı bir model mi?

• Sayko1933 kullanıcısına yanıt
    Bendeki farklı model ama kullandığımız novatek 96650 chipset cihazlarda genelde ses sıkıntısı yaşıyoruz.

• http://www.ebay.com/itm/Capacitor-Vision-No-Battery-G1W-C-Car-Dash-Camera-DVR-NT96650-Chip-AR0330-Lens-/281348015029?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4181a603b5

Bu da aynı chipseti kullanıyor. Peki bunun çözümü yok mu, yada buna muadil başka bir kamera var mı?
  • quote:

Bendeki farklı model ama kullandığımız novatek 96650 chipset cihazlarda genelde ses sıkıntısı yaşıyoruz.

hocam ben ses konusunda bir problem görmedim ,sesleri gayet güzel alıyor (net bir şekilde)
  • 214 sayfayı tek tek okumayayım dedim

şu an tavsiye edeceğiniz modeller nedir,başlıca özellikler ne olmalı, bütçe 100 usd..yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.
  • Bugün bir arkadaşa A118 aldık Foxoffer'den
    http://www.foxoffer.com/a118-novatek-96650-full-hd-1080p-car-camera-dvr-p-694.html#.VHOcAP5agtA

12 günde elimize ulaştı.

• 9 günde İstanbul'a geldi.
    Gümrüğe takılma , bekleme olmadı

Mini 0801 kullanıyorum bir yıldır

Çok küçük, pratik kamera
    Öyle gps kablo derdi yok, 1 saniyede sökülüp takılıyor

Ancak 2 kötü yanı var:
    1. Pili çok sıcak havada zarar görüyor, şişiyor. Patlayıp cana ve mala zarar verebilir. Yaz aylarında arabada bırakmadım.
    Yeni modeli 0803te de aynı ısınma ve pil şişme sorunu varmış
    Zaten yakında 0805 modeli çıkıyor.
    2. Gündüz görüntü kalitesi çok iyi. Hatta son modelleri 1080 değil 1240p. Yani çok daha yüksek görüntü çözünürlüğü var.
    Ancak gece çekimlerinde hiç te başarılı değil

A113 ü denedik arkadaşlar ile. 0801'den daha kaliteli ve aydınlık görüntüsü var.

• 
Sayfa: önceki 638639640641642
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.