Şimdi Ara

Araç içi kamera Tavsiyesi (1237. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.377
Cevap
825
Favori
1.705.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12351236123712381239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klavye_414

Olgu üstad bu obd kablosu verdiğin kamera voltajına uyuyor değil mi?

Doğrudur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • obd aradığım üründü,, açıklamada, saçma sapan bişeylerden bahsediyor,, 5 ila 8 metrede hareket algılayan radar dedektörü kameraya güç verip kaydı başlatıyormuş,, sonra 30 saniye hareket algılamazsa kapanırmış, gibi saçma bişeylerden bahsediyor,, benim anlamadığım cihaz üzerinde sensör olmadan nasıl hareket algılamakta,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • redferrari R kullanıcısına yanıt
    G-Sensor ve Motion Detection dedikleri özellik sizin merak ettiğiniz olayı gerçekleştiren özellikler. Bunu yaparkende haliyle kamera sanırım hep açık pozisyonda çalışıyor enerjisi olduğu sürece tabi ama kayıt yapmıyor sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: redferrari

obd aradığım üründü,, açıklamada, saçma sapan bişeylerden bahsediyor,, 5 ila 8 metrede hareket algılayan radar dedektörü kameraya güç verip kaydı başlatıyormuş,, sonra 30 saniye hareket algılamazsa kapanırmış, gibi saçma bişeylerden bahsediyor,, benim anlamadığım cihaz üzerinde sensör olmadan nasıl hareket algılamakta,,

Obd enerji veriyor o yazdıklarını kameralar yapıyor bildiğim.

• kameranın özelliğini kendi yapıyormuş gibi gösteriyor satılsın diye,, ben buna karşıyım,, misal adamın kamerasının park özelliği olmayacak bu ürünün üzerinde radar dedektörü var diye sipariş geçecek,, üzerinede yazmış,, 360 derece sadece kafama takılan benim kamera 130 derece , tüm çevreyi nasıl algılıyor,,

Araç içi kamera Tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redferrari -- 9 Aralık 2017; 13:06:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

quote:

Bana da park modu obd den çalışan kamera önerebilir misiniz. Araç yeni garanti olayı var ;(

Park modu çok iyi,

A119S V2 modeli :https://goo.gl/FGPyoY 80 $

indirim kodu: 72ddad

Obd kablosu en kalitelisi ve aç kapa düğmeli,

Satın Alma linki :https://goo.gl/desPMX

Olgu hocam merhaba, şuan bende a118c var, bu paylaştığınız 14 dolarlık obd kitini satın alsak, bu kamera da da park modu olabiliyor mu? Sorunuzun yanıtı Evet ise, mini serilerindeki gibi 1kare kayıt yaparak 24 saati 8 gb gibi bir veri haline mi getiriyor yoksa direk standart kayıt mı yapıyor?

Yanıtınız hayır ise, park modlu kamera almak için biraz daha beklemeli miyim, yeni modeller açısından, yoksa direk şunu al diyebileceğiniz bir öneriniz var mı? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: onuer

quote:

quote:

Bana da park modu obd den çalışan kamera önerebilir misiniz. Araç yeni garanti olayı var ;(

Park modu çok iyi,

Olgu hocam merhaba, şuan bende a118c var, bu paylaştığınız 14 dolarlık obd kitini satın alsak, bu kamera da da park modu olabiliyor mu? Sorunuzun yanıtı Evet ise, mini serilerindeki gibi 1kare kayıt yaparak 24 saati 8 gb gibi bir veri haline mi getiriyor yoksa direk standart kayıt mı yapıyor?

Yanıtınız hayır ise, park modlu kamera almak için biraz daha beklemeli miyim, yeni modeller açısından, yoksa direk şunu al diyebileceğiniz bir öneriniz var mı? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim :)

TimeLapse modu varsa kameranızda aynen dediğiniz gibi oluyor.

• Arkadaşlar gearbestten aldığım 118c ye viafo yazılımı atınca viafo yazısında takılı kaldı. Çözümü olan var mı aynı durumu yaşayıp? Bulabildiğim her türlü rom dosyasını denedim ancak viafo yazılımı güncelleme sonrası dosyayı sildiği adımda takılı kalmış olacak ki çara açmaz hafıza kartından dosyayı siliyor. Zaten orjinal yazılımıda bulamadım gerçi.

Birde elektronikçi arkadaşlara sorum olacak herkese çözüm olması amacıyla kamera içerisini açtığımda jtag pinleri olduğunu gördüm. (TX RX 4 5 pin yanyana jtag diye geçiyordu sanırım) acaba çalışan bir cihazdan çipi okuyup diğer cihazlara yazmak mümkün olurmu bu pinler üzerinden. Yazılır birşekildede okuma konusunu merak ediyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Park modu çok iyi,

Hocam belki cevabı defalarca kez verilmiştir ama göz gezdirdiğim kadarıyla bulamadım, internette A118c Park modu gibi bir video yüklenmiş onu buldum, lakin kameramın özellikleri arasında Time-lapse diye birşey bulamadım. Ben bu kamerayı 1.5 yıl önce gearbestten almıştım, benim bu A118c de bu bahsettiğiniz özellik var mı acaba :)?

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkmon

Arkadaşlar gearbestten aldığım 118c ye viafo yazılımı atınca viafo yazısında takılı kaldı. Çözümü olan var mı aynı durumu yaşayıp? Bulabildiğim her türlü rom dosyasını denedim ancak viafo yazılımı güncelleme sonrası dosyayı sildiği adımda takılı kalmış olacak ki çara açmaz hafıza kartından dosyayı siliyor. Zaten orjinal yazılımıda bulamadım gerçi.

Birde elektronikçi arkadaşlara sorum olacak herkese çözüm olması amacıyla kamera içerisini açtığımda jtag pinleri olduğunu gördüm. (TX RX 4 5 pin yanyana jtag diye geçiyordu sanırım) acaba çalışan bir cihazdan çipi okuyup diğer cihazlara yazmak mümkün olurmu bu pinler üzerinden. Yazılır birşekildede okuma konusunu merak ediyorum.

Walla düzelmesi zor gibi görünüyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Park modu çok iyi,

Hocam belki cevabı defalarca kez verilmiştir ama göz gezdirdiğim kadarıyla bulamadım, internette A118c Park modu gibi bir video yüklenmiş onu buldum, lakin kameramın özellikleri arasında Time-lapse diye birşey bulamadım. Ben bu kamerayı 1.5 yıl önce gearbestten almıştım, benim bu A118c de bu bahsettiğiniz özellik var mı acaba :)?

Peki markasını hatırlıyormusunuz, o kadar eski ise yeni gelen yazılım kaldırmayabilir. Kamera takılı kalabilir bir üst msjda arkadaşınki gibi. Son sürüme park özelliği eklediler.

• quote:

günaydın olgu üstad,
    yeni smarnoo t652 incelemenizi de inceledim.
    sizin referansınızla smarnoo s1 çift kameralı kapasitörlü olandan almıştım.
    şimdi bu incelemenizle ve diğer ürünle karşılaştırma yapınca bazı durumları yazayım dedim.
    daha önce de belirtmiştim bir kısmını.

bende ki araç da citroen c4 picasso dizel 2016 start stop var.
    smarnoo yu kavrayacak bir telefon tutucu aldım ve altına extra çift taraflı bant yapıştırarak normal bir ön görüntü aldım. biliyorsunuz kamerası tümleşik ve altta olduğundan kendi yapışkanı ile ön görüşte sağlıklı bir görüntü olmadı gökyüzünü çeker durumda idi. buna çözümü buldum. şu an iyi.

asıl birkaç sorun şu:
    1- arada bir araç kullanma yoğunluğuma göre 5 de 2 düzeyde ilk açılışlarda beyaz ekran geliyor, ben de enerji kablosu fişini birkaç kez çekip bekleyip takarak normal açılış bekliyorum.
    bu durum sıcak soğuk vs. hava fark etmeden oluyor. çok ender de beyaz ekran arkasında flu kamera ön ve arka görüntüsü oluşuyor.
    (sdkart yine sizin öneriniz üzerine samsung 32gb.) (çakmaklık üzerinden kullanıyorum.
    2-yarım açılış vs lerde olduğu da oluyor direk açılışta da olduğu var, smarno bazen bir kez açılıyor logo geliyor sonra tekrar açılış sesi yeniden logo gelip sonra ekranlar geliyor.
    3- bazı radyo frekanslarını etkildeğini düşünüyorum, bu konuda emin değilim ama kamera takmadan önce dinlediğim bazı radyo frekanslarında cızırtı ve sinyal karmaşası oluyor, örnek ankara özgür radyo.
    kamerada herhangi bir görsel olumsuz bir durum gözlemlemiyorum. sesi kapalı kontrol etmedim ama onu da test edeceğim.
    smarnoo markası ile şimdilik bu durumları yaşıyorum.
    siz bu yeni üründe de bunlara benzer bir durumla karşılaşırsanız ya da hala kullanıyorsanız smarnoo s1 ile ilgili bir öneriniz olursa paylaşırsanız memnun olurum.
    yazılım güncellemesi vb.

teşekkürler

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Hocam Viofo markası, Novatec 96650, 16.06.2016 da satın almıştım.
    Güncelleme yapmak için şimdi eve çıkardım kamerayı, temmuzdan beri kayıt yapmıyormuş, en son kayıtlar Temmuz sonuna Ait :) Allah'tan birşey olmadı bu aralıkta. Demek ki ara ara kontrol mu etmek gerekiyor? Güncellemeyi yaptım başarılı bir şekilde time lapse menüsü de geldi, şuan tek sınırlılık obd kablosu, bir de ben başka birşey sormak istiyorum, bu kameranın netliği git gide eskisine nazaran daha kötü hale gelebilir mi? Aldığımda ki netlikten eser yok sanki :)
    Bu arada marttan itibaren tüm post ları okudum.
    A119a Park modu eklenmiş bunu öğrendim, bu Park modu için, bu yukarıdaki obd bağlantısı yerine, yine akım korumalı başka bağlantı kiti de bulabilir miyiz? Bir de böyle bir kit ile bağlantı yaptığımızda, park modu nu kapattığımızda, (sıcak yaz günleri için) kamera kablo da herhangi bir değişiklik yapmadan kendi kendine enerji çekmeden otomatik durabiliyor mu?
    Ve yine bu sıcaklık koruması a119 da da var mı acaba?
    Mesala bu kit akü koruyarak beklediğimiz işi görür mü?
    DC 5 V 2.5A Mini USB Portu Tel Kablo Araç Şarj Kiti Kamera Kaydedici DVR Özel için düşük voltaj ile Güç Kaynağı Kutusu ko
    http://s.aliexpress.com/22A3a2Qv
    (from AliExpress Android)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onuer -- 11 Aralık 2017; 18:6:23 >

• quote:

quote:

Doğrudur.

Araç kameralarının birçoğu 5V ile, az bir kısmı da 12V ile çalışıyor diye biliyorum. Doğru mudur hocam?
  • Arkadaşlar selamlar.
    Junsun kameram geldi.
    Çakmak çoklayıcım var. Ama ben şimdi en azından kabloyu saklayarak vs nasıl takacağım kamerayı ? Bu konuda böyle rehber tarzı birşey var mıdır?
    Bu konulardan pek anlamayan birisiyim. Teşekkür ederim.
  • Arkadaslar merhaba konu hakkında çok tecrübem yok. Arac icinde kalabalık etmeyecek uygun bir kamera bakıyorum. Xiaomi 70 minutes tavsiye edermisiniz? Hazır indirimdeyken almayı düsünüyorum. Arastırdığıma göre sanırım tek dezavantajı gps olmaması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infrared

Arkadaslar merhaba konu hakkında çok tecrübem yok. Arac icinde kalabalık etmeyecek uygun bir kamera bakıyorum. Xiaomi 70 minutes tavsiye edermisiniz? Hazır indirimdeyken almayı düsünüyorum. Arastırdığıma göre sanırım tek dezavantajı gps olmaması.

Satın Alma Linki :https://goo.gl/ZuQmBy
    Discount indirim kodu : CMTR121212 5 adet için sadece 32.9 $

Kapasitörlü bunu alabilirsin. Sadece 5 tane için özel kod tanımlandı.

• quote:

Hocam Viofo markası, Novatec 96650, 16.06.2016 da satın almıştım.
    Güncelleme yapmak için şimdi eve çıkardım kamerayı, temmuzdan beri kayıt yapmıyormuş, en son kayıtlar Temmuz sonuna Ait :) Allah'tan birşey olmadı bu aralıkta. Demek ki ara ara kontrol mu etmek gerekiyor? Güncellemeyi yaptım başarılı bir şekilde time lapse menüsü de geldi, şuan tek sınırlılık obd kablosu, bir de ben başka birşey sormak istiyorum, bu kameranın netliği git gide eskisine nazaran daha kötü hale gelebilir mi? Aldığımda ki netlikten eser yok sanki :)
    Bu arada marttan itibaren tüm post ları okudum.
    A119a Park modu eklenmiş bunu öğrendim, bu Park modu için, bu yukarıdaki obd bağlantısı yerine, yine akım korumalı başka bağlantı kiti de bulabilir miyiz? Bir de böyle bir kit ile bağlantı yaptığımızda, park modu nu kapattığımızda, (sıcak yaz günleri için) kamera kablo da herhangi bir değişiklik yapmadan kendi kendine enerji çekmeden otomatik durabiliyor mu?
    Ve yine bu sıcaklık koruması a119 da da var mı acaba?
    Mesala bu kit akü koruyarak beklediğimiz işi görür mü?
    DC 5 V 2.5A Mini USB Portu Tel Kablo Araç Şarj Kiti Kamera Kaydedici DVR Özel için düşük voltaj ile Güç Kaynağı Kutusu ko
    http://s.aliexpress.com/22A3a2Qv
    (from AliExpress Android)

Sıcaklık koruması A119 da yok, yazın zaten o sıcaklarda park modu çok sakat kameralar için. Micro sd kart yüzünden kayıt kesmiş olabilir cihaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: jhudaverdi

quote:

quote:

Doğrudur.

Araç kameralarının birçoğu 5V ile, az bir kısmı da 12V ile çalışıyor diye biliyorum. Doğru mudur hocam?

Aynen
  • 
Sayfa: önceki 12351236123712381239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.