Şimdi Ara

araç bakıyoruz, civic vs jetta? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
1
Favori
1.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet öyleyse vites ve yakıt konusunda hem fikiriz yakıt
  • dRKHN1907 kullanıcısına yanıt
    yanlız dikkat et vw de geri vitese alma diğer manueller gibi değil vites koluna bastırıyor sonra 1. vitese alıyorsun :) buda sizi uyuz etmesin
  • Lpg düşüneceksen Civic,
    Güvenlik açısından Civic,
    Otomatik istiyorsan Civic.

Daha yüksek prestij için Jetta,
    İkinci elde değerini daha çok korumasını istiyorsan Jetta,
    Daha az benzin tüketimi için Jetta.

Önceliğiniz hagi alanda yoğunlaşiyorsa ona göre karar verin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birimin

yanlız dikkat et vw de geri vitese alma diğer manueller gibi değil vites koluna bastırıyor sonra 1. vitese alıyorsun :) buda sizi uyuz etmesin

hocam hele bi arabayı alalım da hayırlısıyla öyle tatlı telaşlara elbet alışırız bi şekilde
  • Bombar Dıman kullanıcısına yanıt
    lpg düşünmüyoruz. güvenlik iyi olmazsa olmaz. düz vites olacak. prestij tabi ki önemli. ikinci el değeri çok önemli değil zaten aracı yaklaşık 5 yıl kullanacağımız için hakkını veriyoruz diye düşünüyorum. yakıt tüketimi kafamı karıştıran en önemli etkenlerden biri zaten.
    bunlara göre sanırım jetta bi tık önde sanki, ama iki araç da birbiri üzerinde bariz bi üstünlük kurmuyor gibi.
  • Bombar Dıman kullanıcısına yanıt
    güvenlikte civic demişsiniz bundan kastınız nedir wv yol tutuş konusunda daha iyi değilmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: dRKHN1907

lpg düşünmüyoruz. güvenlik iyi olmazsa olmaz. düz vites olacak. prestij tabi ki önemli. ikinci el değeri çok önemli değil zaten aracı yaklaşık 5 yıl kullanacağımız için hakkını veriyoruz diye düşünüyorum. yakıt tüketimi kafamı karıştıran en önemli etkenlerden biri zaten.
    bunlara göre sanırım jetta bi tık önde sanki, ama iki araç da birbiri üzerinde bariz bi üstünlük kurmuyor gibi.

şimdi bir dakika fiyatları nedir bu araçların ben kafa kafaya olursa jetta dedim yoksa jetta en az 5 bin daha fazla ise civic zaten civic alınca üzerinde tüpte veriyorlar o zaman 20 kuruş civarı şehir içi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: birimin

eğer otomatik alacağım deseydin civic ama düz alacağım diyorsun o zaman jetta

evet düz vites olacağı kesin,

peki jetta demenizin sebeplerini de tam olarak yazarsanız memnun olurum, akşam bunlar evde konuşulacak çünkü

jettanın artıları malzeme kalitesi konfor bagaj hacmi arka baş ve diz mesafesi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de sizin gibi c sınıfı sedan araç bakıyorum ama fiyat politikası yüzünden sadece bakıyorum. Bu ikisi arasında ben jetta seçerdim çünkü hem sunduğu yaşam alanı
    ve bagaj hacmi daha fazla-bu durum 2 çocuklu beni çok ilgilendiriyor sizin öncelik kriteriniz olmayabilir- ve de yakıt konusunda daha ekonomik olur lpg düşünmediğiniz
    için.2. el için için bence her ikisi de piyasada tutulan modeller. Ben sizin yerinizde olsam her iki aracı da babama test ettirir hangisi konfor ve ses izolasyonu yönünden
    daha iyiyse onu seçerdim.
  • birimin B kullanıcısına yanıt
    liste fiyatı 1.6 elegance düz vites civic için 67.750 TL , bayiden aldığım fiyat 61.800 TL + arka park sensörü, paspas vs..
    1.4 highline düz vites jetta 66.600 TL henüz indirim almadım ne kadar yaparlar bi fikrim yok.

aradaki bariz farklar ise; civic'te sunroof ve park kamerası var jetta'da yok.

edit: jetta'nın donanım listesinde xenon far yazmıyor tüm modellerde standart olduğu için mi acaba, yoksa tüm modellerde opsiyonel olduğu için mi bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dRKHN1907 -- 24 Aralık 2014; 15:26:26 >
  • quote:

liste fiyatı 1.6 elegance düz vites civic için 67.750 TL , bayiden aldığım fiyat 61.800 TL + arka park sensörü, paspas vs..
    1.4 highline düz vites jetta 66.600 TL henüz indirim almadım ne kadar yaparlar bi fikrim yok.

aradaki bariz farklar ise; civic'te sunroof ve park kamerası var jetta'da yok.

Araçlara girmicem ama kabataslak olarak jettanın şaft tüneli gibi bir dezavantajı var

• hakan0403 kullanıcısına yanıt
    hocam şaft tüneli dediğiniz şey hemen arka koltukların ordaki saçma tümsek mi oluyor?
  • peki civicte lpg varmı onlarda lpg eklide var 1500 tl civarı fazla veriyor alıyorsun o zaman bayağı az yakıyor jettanında pek indirim yapacağını zannetmem eğer 3-5 civarı fark olursa ben yorum yapmıyor kararsızım :) yanlız civic bu sefer bir gol daha atıyor lpg dolayından ama inan hangisini alsan kötü yapmış olmazsın ama tekrar diyorum 5 bin ve üstü için jetta almam hele hondada lpg olursa tamamdır
  • birimin B kullanıcısına yanıt
    kesinlikle civic eco olmayacak lpg konusuna pek sıcak bakmıyoruz hocam, tamam artık eskisi gibi değil lpg tanklar son derece güvenli (ki bi sıkıntı olsa adamlar fabrikada lpg hazırlıklı araç üretmezler) kabul ediyorum ama yine de aracın performansını az da olsa düşürdüğü kanaatindeyim zaten ailede kimse lpg istemiyor bu nedenle benzinli olacak.
  • binmedim ama civic testlerinde yalıtım ve malzeme kalitesi konusunda eleştiriler çok oluyor. Bunlar sonradan halledilecek şeyler değil.

Bir ikincisi de artık atmosferik motor mu kaldı? Honda aynı mekaniği allayıp pullayıp yeni diye satıyor.

Japonlar bu motor işinde geri kaldılar. Avrupalılar küçük hacimli turbo benzinlilerle öne geçtiler.

İçi bolca ışıklı cafcaflı arabalar yapmakla teknolojik olunmuyor malesef.

Ben ikisi arasından jettayı seçerdim.
  • quote:

hocam şaft tüneli dediğiniz şey hemen arka koltukların ordaki saçma tümsek mi oluyor?

Evet

• quote:

Orijinalden alıntı: ScHeNKii_ScP

Ben de sizin gibi c sınıfı sedan araç bakıyorum ama fiyat politikası yüzünden sadece bakıyorum. Bu ikisi arasında ben jetta seçerdim çünkü hem sunduğu yaşam alanı
    ve bagaj hacmi daha fazla-bu durum 2 çocuklu beni çok ilgilendiriyor sizin öncelik kriteriniz olmayabilir- ve de yakıt konusunda daha ekonomik olur lpg düşünmediğiniz
    için.2. el için için bence her ikisi de piyasada tutulan modeller. Ben sizin yerinizde olsam her iki aracı da babama test ettirir hangisi konfor ve ses izolasyonu yönünden
    daha iyiyse onu seçerdim.

bagaj hacmi açısından hiç de azımsanmayacak 50lt gibi bariz bi fark var ortada jetta lehinde ama tabiki yeni araç alırken ki ilk tercihimiz büyük bagaj değil civic'in 440lt bagaj hacmi de işimizi görecektir. yakıt tasarrufu için lpg düşünmüyoruz ama yine de jetta'nın tsi motoru da fena sayılmaz 5 yıllık civic'ten sonraki olası jetta'ya geçme durumunda zaten farkı yeterince hissederiz diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan0403

quote:

Evet

civic'te bu olayın olmaması çok hoş gerçekten daha ferah ve rahat bir arka kısma sahip, jetta da ortada gözüken bir tümseğin olması itici tabi, o olayı hiç sevmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: angel_f!re

binmedim ama civic testlerinde yalıtım ve malzeme kalitesi konusunda eleştiriler çok oluyor. Bunlar sonradan halledilecek şeyler değil.

Bir ikincisi de artık atmosferik motor mu kaldı? Honda aynı mekaniği allayıp pullayıp yeni diye satıyor.

Japonlar bu motor işinde geri kaldılar. Avrupalılar küçük hacimli turbo benzinlilerle öne geçtiler.

İçi bolca ışıklı cafcaflı arabalar yapmakla teknolojik olunmuyor malesef.

Ben ikisi arasından jettayı seçerdim.

evet hocam civic'te içeriye yol için aynı şeyi pek söyleyemesem de fazla motor sesi geldiği doğrudur, yol sesi rahatsız edici derece de sayılmaz. ama malzeme kalitesinin jettadan düşük olduğunu düşünmüyorum

zaten civic'te atmosferik motor olması sebebiyle çok yakıyor, rakipleri küçük motorları turbolayıp az yakıt harcarken civic aynı performansı yüksek devir çevirebilen atmosferik motorla sağlayıp daha fazla yakıt harcıyor. he gidiyor mu gidiyor ona bi sözüm yok ama mesela jetta'yla kıyasladığımızda yakıt tüketimi fazla kaçıyor.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi postgres -- 25 Aralık 2014; 9:42:28 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.