Şimdi Ara

Arabayla dibine girme hastaları (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
430
Cevap
3
Favori
41.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
207 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O kameralar sol şeridi de kontrol etmeli iki veya en fazla 3 kameradan sonra solda giden araca da sol şeridi uzun süre ihlalden cezayi kesmeli
    Ama yine de sol şeridi babasının malı gibi görenleri sağlayıp tamponun ucundan önüne girmek kadar keyifli birşey yok ve tabi dikiz aynasından o yalpalamalarını bu sefer onların arkadan sellektör atmalarını sonra paşa paşa sağa geçmelerini izlemek
  • Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    1 de yan 2 de yan 3 de halil sezaiden issyyyyyeeeaaaaannn
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simone Simons

Benim arabanın arka cama su atan mekanizması bozuldu bilerek yaptırmadım suyu cama değil 1 metre geri sıkıyo arkama çok yanaşan olursa camına su atıyorum
    vallahi aklıma gelmişti böyle bir şey ya da kitt gibi bir düğmeyle arkaya duman atsın yola yağ döksün

• 3 şeritli yolda neden 100 km/h ile en sol şeritten gitme ihtiyacı duydun? Madem arkandan işaret verdi ve fark ettin neden gaza biraz dokunmaktan ve sağa geçmekten imtina ettin? Neden birazda bunları sorarak kendini eleştirmedin? Sonra sağından geçse makas attı der miydin? Bunlar önemli..:)
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Kanunları kendinize yontmakla olmuyor.

Madde 46 – Karayollarında trafik sağdan akar.
    Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücüler:
    a) Araçlarını, gidiş yönüne göre yolun sağından, çok şeritli yollarda ise yol ve trafik durumuna göre
    hızının gerektirdiği şeritten sürmek,
    b) Şerit değiştirmeden önce gireceği şeritte sürülen araçların emniyetle geçişini beklemek,
    c) Trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmemek,
    d) Gidişe ayrılan en soldaki şeridi sürekli olarak işgal etmemek,

Bizi ilgilendiren 46d maddesi. Ama bu kanun 85 sayfalık kanunun bir maddesi ama bizi komplesi bağlıyor. O maddeler arasında sellektör ile rahatsız edilmemesi, hız sınırı gibi.

Şimdi siz 150ile sürekli soldan giderken sol şeridi işgal etmemişmi oluyorsunuz. Nasıl kafalar bunlar.

Madde 64 – Araçların sürülmesi sırasındaki zorunluluk ve yasaklar aşağıda gösterilmiştir.
    a) Zorunluluklar:
    1. (Değişik: 17/10/1996-4199 - 24 md.) Yerleşim birimleri dışındaki karayollarında
    geceleri seyrederken, yeterince aydınlatılmamış tünellere girerken, benzeri yer ve hallerde uzağı
    gösteren ışıkların yakılması,
    2. (Değişik: 17/10/1996-4199 - 24 md.) Geceleri, yerleşim birimleri dışında karayollarındaki karşılaşmalarda, bir aracı takip ederken, bir aracı geçerken yan yana gelinceye kadar ve
    yerleşim birimleri içinde, gündüzleri ise görüşü azaltan sisli, yağışlı ve benzeri havalarda yakını
    3. Kuyruk (arka kenar) ışıklarının uzağı veya yakını gösteren ışıklar veya sis ışıkları ile
    birlikte kullanılması,
    Zorunludur.
    b) Yasaklar:
    1. Gece sis ışıklarının; sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla
    birlikte yakılması,
    2. Dönüş ışıklarının geç anlamında kullanılması,
    3. Karşılaşmalarda,ışıkların söndürülmesi,
    4. Öndeki aracı geçişlerde uyarı için çok kısa süre dışında uzağı gösteren ışıkların yakılması,

Yukarıda görüldüğü gibi madde 64b4 e göre öndeki arcı geçerken uzağı gösteren ışıkların yakılması yasakmış.

2011 yılında selektör yapmanın cezası 1 yıl hapis ile sonuçlanmıştır. Açılan dava sonucu selektör yaparak başka bir sürücüyü taciz eden sürücü 1 yıl hapis cezası almıştır. Diğer sürücü rahatsız olduğu anda taciz olarak kabul edilen selektör tercih edilmemesi gereken bir trafik alışkanlığı.https://www.benzinlitre.com/turkiye/blog/detay/selektor-yapmanin-cezasi-

• esenlik kullanıcısına yanıt
    Yanlız o kameralar sizede ceza keser. 150-200 ile sürekli soldan gidincede sol şeridi işgal etmiş oluyorsunuz.

quote:

sağlayıp tamponun ucundan önüne girmek kadar keyifli birşey yok
    Bu yaptığınızda trafik kanunlarına göre suç. Suç işlemekten bukadar zevk alıyorsanız makas kazaları yazıp izleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenbalx

Kanunları kendinize yontmakla olmuyor.

Madde 46 – Karayollarında trafik sağdan akar.
    Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücüler:
    a) Araçlarını, gidiş yönüne göre yolun sağından, çok şeritli yollarda ise yol ve trafik durumuna göre
    hızının gerektirdiği şeritten sürmek,
    b) Şerit değiştirmeden önce gireceği şeritte sürülen araçların emniyetle geçişini beklemek,
    c) Trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmemek,

Bizi ilgilendiren 46d maddesi. Ama bu kanun 85 sayfalık kanunun bir maddesi ama bizi komplesi bağlıyor. O maddeler arasında sellektör ile rahatsız edilmemesi, hız sınırı gibi.

Şimdi siz 150ile sürekli soldan giderken sol şeridi işgal etmemişmi oluyorsunuz. Nasıl kafalar bunlar.

Madde 64 – Araçların sürülmesi sırasındaki zorunluluk ve yasaklar aşağıda gösterilmiştir.
    a) Zorunluluklar:
    1. (Değişik: 17/10/1996-4199 - 24 md.) Yerleşim birimleri dışındaki karayollarında
    geceleri seyrederken, yeterince aydınlatılmamış tünellere girerken, benzeri yer ve hallerde uzağı
    2. (Değişik: 17/10/1996-4199 - 24 md.) Geceleri, yerleşim birimleri dışında karayollarındaki karşılaşmalarda, bir aracı takip ederken, bir aracı geçerken yan yana gelinceye kadar ve
    yerleşim birimleri içinde, gündüzleri ise görüşü azaltan sisli, yağışlı ve benzeri havalarda yakını
    3. Kuyruk (arka kenar) ışıklarının uzağı veya yakını gösteren ışıklar veya sis ışıkları ile
    birlikte kullanılması,
    Zorunludur.
    b) Yasaklar:
    1. Gece sis ışıklarının; sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla
    birlikte yakılması,
    2. Dönüş ışıklarının geç anlamında kullanılması,
    3. Karşılaşmalarda,ışıkların söndürülmesi,
    4. Öndeki aracı geçişlerde uyarı için çok kısa süre dışında uzağı gösteren ışıkların yakılması,

Yukarıda görüldüğü gibi madde 64b4 e göre öndeki arcı geçerken uzağı gösteren ışıkların yakılması yasakmış.

2011 yılında selektör yapmanın cezası 1 yıl hapis ile sonuçlanmıştır. Açılan dava sonucu selektör yaparak başka bir sürücüyü taciz eden sürücü 1 yıl hapis cezası almıştır. Diğer sürücü rahatsız olduğu anda taciz olarak kabul edilen selektör tercih edilmemesi gereken bir trafik alışkanlığı.https://www.benzinlitre.com/turkiye/blog/detay/selektor-yapmanin-cezasi-
    madde d'de açıkça belirtilmiş;

ayrıca hapis cezası verildiğine dair verdiğiniz linkte hiç bir bilgi yok. resmiyeti yok. kafadan sallamış bil olabilirler. ben selektör yaptı diye hapis yatan adam ne gördüm ne de duydum.

bize kuralları yontuyorsun diyorsunuz siz de işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz. sol şeridi 50-60'la işgal edemezsiniz bu kadar basit. trafik polisine de sorsanız aynı şeyi söyleyecektir zaten. bu hızlarda gitmek istiyorsanız gideceğiniz şerit orta şerittir.

50-60 ı siz uydurdunuz. Konuda hız sınırları dahilinde 100 hız sınırı varsa 100km/h la gitmek ile açıldı.

d) maddesi 150ile soldan gidenleride kapsıyor...
  • quote:

50-60 ı siz uydurdunuz. Konuda hız sınırları dahilinde 100 hız sınırı varsa 100km/h la gitmek ile açıldı.

d) maddesi 150ile soldan gidenleride kapsıyor...
    sol şeridinin sollama şeridi olduğunu anlamayacaksınız anladığım kadarıyla. ne kadar anlatsam boşuna.

hız sınırında gitmek istiyorsanız ortadan veya sağdan gideceksiniz bu kadar basit. kafanıza göre kanun yorumlamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeremy Klakson -- 14 Ocak 2020; 11:20:50 >
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/mahkemeden-sol-serit-isgali-hakkinda-karar--136615401

Şehir içi işlek yollarda hız sınırında ise işgal saymamış hakim.

üstüne çıkarlarsa ağlamayacaksın ne 150ile giden tankımı var bunların
    Bu hız sınırı sol şerittede var. Sizde bunu anlamayacaksınız. 150ile soldan gitmekte işgaldir...
  • quote:

Bu hız sınırı sol şerittede var. Sizde bunu anlamayacaksınız. 150ile soldan gitmekte işgaldir...
    peki bir örnek. sallayalım benim ferrari'm var. ve 280-300 gidiyorum. sen diyorsun ki 150 ile gitmekte işgal. evet teoride doğru işgal. ama pratikte, ferrari'den başka 280 yapacak kaç tane araba var trafikte? o zaman ferrari'nin önü de işgal ediliyor? diyeceksin ki ferrari benim önümü işgal ediyor, evet sende de lamborghini varsa doğru

bu arada yanlış anlaşılmayayım ben sol şerit işgal etmem ve hız sınırında giderim daima. ama orta şeritten.
  • Sol şeridi meşgul etmeyin. Yolun hakkı neyse onu verin.
  • yahu daha neler var..Türkiye avrupa ülkelerine göre trafikte en az 20-30 sene geride. Bunun cezalarla alakasıda yok yetiştirilme şekli, insana saygı anadan babadan görme onları uygulama vs. Diyeceğim o ki cezalar 5bin tl bile olsa tampona yapışmak gibi saygısızlıklar bitmez bunlar kültürle saygıyla bağlantılı şeyler onlarda bizim millette yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanyor -- 14 Ocak 2020; 11:43:43 >
    Teoride sizin fikir doğru olsada burası Türkiye ve trafik kanunları-hız sınırı var. Ferrarin yada lamborginin var diye hız sınırını aşamazsın.
  • Dün şehir içinde giderken arkadan mesafe bırakmadan bir arkadaş geliyordu o sıra önüme bir köpek fırlayıverdi frene bassam arkadaki dengesiz bana çarpacak frene basmasam o güzel köpek ölecek veya sakat kalacak ben frene basmayı tercih ettim tabi arkadaki arkadaş nasıl kurtardı o kadarını bilmiyorum en son yanımdan bir hızla geçti. Umarım tekrarlamaz bu hareketini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu konu niye hala anasayfada? salın gitsin
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.