Şimdi Ara

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
948
Cevap
112
Favori
220.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: technoburak

Çok teşekkür ederim gerekli bilgiyi aldım sağolun.. Sanırım 1 adet tab s2 alıp aracımdaki navigasyon ve multimedya sorununu çözeceğim... Ayrıca monte için VELCRO en mantıklı seçenek gibi.. tablet etrafında bir çerçeve daha gözükmez sadece güç kablosu biraz görüntü çirkinliği yapacak konsolda ama o da sadece tablete bağlantı yerinde görünecek gibi duruyor benim aracımda.. O kadar da olsun artık diyorum zira kesme biçme işlerine karşıyım aracın orijinali bozulmasın zaten elim de hiç yatkın değildir bu işlere..

Benim aracimdada ayni sekilde amerikan cirti yani velcro var araca slikonla tablete 404 ile yapistirdim tableti silikon tutmuyordu bilginiz olsun. Bu arada araci gun icerisinde 2 saat kullaniyorum 3gun rahat yetiyor tablet sarji 3gunun sonunda durdugum zaman sarja birakiyorum yaklasik 4 saat gibi sarj oluyor. Surekli kablo takili degil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 3 Haziran 2017; 3:29:51 >

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    araca tutturmak için yapışkanlı modelden almayı düşünüyordum ben silikon falan sonrasında araçta iz bırakır endişesi var bende dolayısıyla eğer tutarsa yapışkanlı modeli deneyeceğim olmazsa o zaman başka çözümler aramam gerekecek. Ama tablete yapacağım kısmı yapışkanlı değilse onu 404 ile yapıştırabilirim o çok problem değil o yüzden verdiğiniz bilgi için teşekkürler..
    http://shop.yatmar.com.tr/tr/p/urunler/32.853.039.550.4011/osculati-velcro-bant-siyah-25mm-yapiskanli

Ayrıca dediğiniz gibi sürekli şarj gerekmiyorsa 2-3 gün gidiyorsa çok iyi.. bakalım şu an bir de aracıma uyumlu obd soketi arıyorum zira aracımdaki 5 inç ekran kapanacak tableti koyduğumda ve klima bilgilerini vs göremeyeceğim o yüzden bir de bluetooth obd soket lazım.. hepsini toplayıp vereceğim siparişi umarım doğru olanı yapıyorumdur yoksa boşa gidecek 1500-1600 tl :) Gerçi en olmadı bir tablet sahibi olmuş olacağız uzun yolda hanım film izler artık istediğim verimi alamazsam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technoburak -- 3 Haziran 2017; 3:57:17 >

• Havalandırma kanalları ne durumda ?
  • şahsen bu tablet işini arabada hiç sevmiyorum.. fabrikasyon olanlar bile son dakika takılmış gibi duruyor.. ayrıca tableti mutlaka sökülür takılır yapın yada kendinden ekranlı cihazlar gibi olsun..
    aracınızı park ettiğinizde sökün götürün.. allah korusun hırsızlık olaylarına karşı dikkat edin..
  • Selamünaleyküm arkadaşlar, konu açılalı yıllar olmuş ve belki ilk müdavimler yani en tecrübeliler çoktan araçlarını satıp heveslerini almışlardır ancak yine de her yeni araçta kullanılacak olması umutlandırıyor, yardımcı olacakları hususunda...

Neyse ben tüm sayfaları okudum ve hatta ilk 15 sayfayı tekrar okudum ki 45 yaşın gereği biraz daha teknoloji uzaklığı sebebi ile.

KONUYU TOPARLAYIP SİSTEMİ KOMPLİKE HALE GETİRECEK BİR YARDIM BEKLİYORUM

1. Obd bilgileri görünecek

2. Geri görüş kamerası olacak

3. Şarj kontak açma ile beraberinde başlayacak

4. Direksiyon tuşları aktif olacak.

5. Bluetoothdan hem media hem telefon görüşmesi faal olmalı.

Eğer biri çıkıp böyle sistematik halde toparlarsa eminim bundan sonra her gelen son sayfayı okursa %90 amacına ulaşacaktır...

Mevcut donanımım;

Aracımda teyp arkasından aux çıkışı var sadece. Elimde galaxy tab S 10.5 " tablet var. Ancak gerekirse (sanırım gerekecek) yeni bir simkartlı tablet alabilirim. Telefon görüşmeleri + WhatsApp vs için sürekli aktif internet bağlantısı olmalı...

Planlamam şu (yanlışlarımın düzeltilmesi ve yeni çözümler sunulması amacım) ;

1. Direksiyon fonksiyonlarının aktif olması için bluetooth ile tablet bağlantısı şartmış galiba. Öncelikle bluetoothlu bir cihaz alacağım mesela şu;

Bluetooth 4.0 Kablosuz Müzik Alıcısı 3.5mm Adaptörü Handsfree Araç AUX Hoparlör wwg

http://s.aliexpress.com/zUbeQBVJ

(from AliExpress Android)

2. Obd için 2.bir bluetooth bağlantısı yapacağım tablette. Henüz denemedim ama (Lenovo p1) telefonum değişik cihazlara aynı anda bağlantı verdiğine göre, olur diyelim.

3.Yanlış anlamadı isem nexus7 (özel romlu) harici hem şarj hem otg Y ile geri görüş kamerasını aktif tutacak tablet yok sanırım. İşte dananın kuyruğunun koptuğu nokta burası beynimde :)

a) Lütfen ya başka bir tablet önerin (en az 8" ve gps ve gsm ve otg Y destekli) veya b) samsungun hangi modelinde bu rom desteği var? Yahut c) başbaşka bir yöntem?

Benim başmbaşka yöntem olarak aklıma şu geldi mesela;

Wifili geri kamerası. Bu şekilde olursa otg Y imiş, easycap imiş, apk sı imiş hepsinden kurtulmuş olmaz mıyız acep?

Wishring wifi araba yedekleme kamera için gerçek zamanlı video verici iphone htc android 903w-dc arayüzü

http://s.aliexpress.com/VF7na2YB

(from AliExpress Android)

Sorun şu ki vitesi geri almakla, otomatik ekran açılıp/kapanacak mıdır muallak? Satıcıya sordum 2 gündür cevap yok :) Ama olmalı mantıken, yoksa niye bu kadar millet almış?

Bağlantı şekli konusunu (komplike sistemi) tek mesajla toparlayacak ve bundan sonra her gelene dua ettirecek bir babayiğit umut ediyorum :) Hayırlı sahurlar...

• Sunu dusunememisim :) gsm li bir tablet dahi olsa hem wifi hem 3g acik olamaz herhalde degil mi? Yoksa wifinin protokolu internet olmadigindan olur mu? Ayni bluetooth da oldugu gibi.yani bluetooth da 3-4 ayri cihaz baglaniyor biri medya biri kisi biri dosya paylasimi diyerek. Eğer hem mobil veri hem wifi aktif olamayacaksa yine otg y den kullanıma mı kaldık donup dolaşıp?
  • Zamanında fluence aracımda bende uğraşmıstım ama zahmetli ve biraz da can sıkıcı.

Zahmet yönü sök taklammı uğraşacaksın jçhırsızlık için..birdeöartık yaz geldi.tabletler pilli ve ısıdan acayıp etkileniyorlar...

Bende samsung t230 vardı.yazın sğrekli pil uyarısı veriyordu...

Zaten gün içi kullanan için çok işe yaramaz ama uzun yol için ideal..
  • Arkadaşlar merhaba,
    Uzun uğraşlar sonucu tabletimi aracıma monte etmiş bulunuyorum.
    Cihazın açma kapama tuşunu seyyar yapıp çakmaklığın oraya taşıdım. Aynı zamanda şarj aletinin de girişi çakmaklığın o kısma geliyor çakmaklıktan şarj alıyorum. OBD Spotify programlarını kullanıyorum. Kontakla birlikte açma, kapama yapılabiliyor. Fakat sadece standby olarak kaydettim. Açma kapama yapıldığında, tablet bekleme moduna alınıyor. KApatmak için ise seyyar yapmış olduğum tuş yardımı ile tableti açıp kapatıyorum. Şarj konusunda şuan problemlerim var 2.4 amper araç şarjı takılı fakat tableti tam olarak şarj etmiyor. Samsunglarda şöyle bir problem oluyor şarj oluyor fakat yavaş şarj oluyor bu nedenle ise araç çalışırken ve programlar açıkken şarj aynı yerinde sayıyor.

Aliexpress amcadan şöyle bir ürün sipariş verdim. Geldiğinde aracın çakmaklığına bağlanıp 3 amper güç vereceğim.

ARABAYA TABLET BAĞLAMAK  (NAVIGASYON-MUZIK-FILM-KLIP AMACIYLA)(TESLA-CARPLAY)

• Merhaba

Yeni trend raspberry pi ile araç bilgisayarı kurmak. Kendinden wi-fi BT video in ve out gibi portları ve ekranı var. Tabiki usb portları da mevcut. Bilgisayar olduğu için başlatma konusunu nasıl çözdüler henüz bilemiyorum. Bi vaktim olduğunda detaylı bakacağım. Youtube da videolar mevcut.
  • 6" Xperia XA Ultra ve Spigen Stealth tutucu aldım, araç içi Android Auto ihtiyacımı kökünden çözdüm.
  • Hem sarj hemde usb baglamanin yolu varmi arkadaslar. Bunu yapan yok sanirim
  • amac A kullanıcısına yanıt
    1. Tablette Samsung Note 8.0, telefonda Samsung Galaxy S4 (bizzat denedim)
    2. ya da kablosuz şarj edilebilme özelliği olan ya da eklenebilen bir cihaz
    3. USB girişi haricinde şarj jakı olan bir tablet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jyz

Arkadaşlar merhaba,
    Uzun uğraşlar sonucu tabletimi aracıma monte etmiş bulunuyorum.
    Cihazın açma kapama tuşunu seyyar yapıp çakmaklığın oraya taşıdım. Aynı zamanda şarj aletinin de girişi çakmaklığın o kısma geliyor çakmaklıktan şarj alıyorum. OBD Spotify programlarını kullanıyorum. Kontakla birlikte açma, kapama yapılabiliyor. Fakat sadece standby olarak kaydettim. Açma kapama yapıldığında, tablet bekleme moduna alınıyor. KApatmak için ise seyyar yapmış olduğum tuş yardımı ile tableti açıp kapatıyorum. Şarj konusunda şuan problemlerim var 2.4 amper araç şarjı takılı fakat tableti tam olarak şarj etmiyor. Samsunglarda şöyle bir problem oluyor şarj oluyor fakat yavaş şarj oluyor bu nedenle ise araç çalışırken ve programlar açıkken şarj aynı yerinde sayıyor.

Aliexpress amcadan şöyle bir ürün sipariş verdim. Geldiğinde aracın çakmaklığına bağlanıp 3 amper güç vereceğim.

özel mesajda görüşmüştük fakat eklemediğim birşey var Kablo değiştirdiniz mi? kablo aşırı fark ediyor bilginiz olsun. 2.4A gayet güzel sarj eder normalde. Bahsettiğim gibi ben kullanmadığım zamanlarda sarj ediyorum artık ısınma sorunu vs de ortadan kalkıyor

ek olarak size güzel bir uygulama öneriyim :

https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.cdrskull.digitalcar

beta ama işini çok güzel yapıyor
    https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/digital-car-android-tablet-t2834750

xda konusundan detay alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M_aTRa_X -- 13 Haziran 2017; 0:49:35 >

• M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Aparat dün elime ulaştı hocam boşluk bulup elektrikçiye gidemedim. Kısmetse yarın gidip taktıracağım. Digital Car uygulamasını daha önce yükledim sonrasında sildim. Zaten sadece Spotify Torque ve Navigasyonu kullanıyorum o yüzden gerek duymadım hocam sağolun :) Digital Car uygulamasında şarkılar tabletin içinde olması gerekiyor spotify olunca şarkıların geçişi sağlanmıyor malesef.
    Otg destekli olan cihazlarda oluyor diye biliyorum
  • Ayrıca Tasker uygulamasını indirerek tablete yaptırmak istediğiniz herşeyi yaptırabilirsiniz.
    Mesela tabletin gücü kesildiğinde (Kontak kapatıldığında) tabletin tüm açık uygulamalarını kapatıp, tabletin ekran parlaklığını en düşüğe al, wifi bluetooth gibi şarj yiyen şeyleri kapatıp uçuş moduna dön diyebiliyoruz. Aynı şekilde tablet şarj olmaya başladığında (Elektrik geldiğinde kontak açtığımızda) uçak modundan çık, ekran parlaklığını arttır, bluetooth aç wifi aç, bluetooth istediğin aygıt ile eşleştiğinde direk şu uygulamayı aç vs vs aklınıza gelebilecek herşeyi tablete yaptırabiliyorsunuz. Bazı ayarları root istiyor fakat rootsuz olarakta kullanabileceğiniz birçok özellikleri mevcut.
    Onun yerine şu an pilsiz çalıştırmayı düşünüyorum.Direk aküden.Gelişmeleri yazarım.
  • symbolcu S kullanıcısına yanıt
    Yapabilirseniz bilgi verirseniz çok sevinirim. Yarın öbür gün benim batarya da büyük ihtimalle şişer veya sıcaklarda hata verecek. O yüzden bataryasız çalıştırmak daha mantıklı
  • Jyz kullanıcısına yanıt
    Zaten bende patlama riski yüzünden bu işe kalktım.Şuanda aslında evde çalıştırdım,fakat arabada denemek lazım.Ramazandan dolayı pek elim varmıyor.
    Bayramdan sonra inşallah.
  • bataryasız çalıştırmak anca kapasitör eklemeyle olur. onun yerine bataryayı tabletten söküp torpidoya atın uzatma kablosuyla o şekilde kullanın
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.