Şimdi Ara

ARABAYA SIFIR MOTOR(SYMBOLe RS MOTORU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
5.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar internette aradım neredeyse hiçbişey bulamadım.Boş boş düşünürkene aklıma bişey takıldı.Arabaya yeni motor koymaya kalksak kaça patlar.Tabi e bay dı y.dışında tanıdıktı bu tür şeylerle uğraşmak adamın ömrünü bitirir,motor yeni olsa ne olur.Ehh hazır motoru değiştiriyoz bari daha güçlü olsun dedik(diyelim)2001 model clıo symbol 1.4 16v aracımıza clıo rs motoru(ve tabi şanzımanı)koyucaz.Bu motor kaç paradır bilen varmı.Yada yakın çevresinde herhangi bir marka araca böyle bi işlem yapan birileri varsa fiyat konusunda bilgi istiyecektim.Bu işlemleri servis aracılığıyla yaparak.Ara servisi sor demyin burası küçük yer sesimden tanırlar rezil oluruz

• bikaçgün önce sordum reno 1.6 motor sıfırı 6 milyar dedi parçacı
  • of anam off deyim ozaman kaba bi hesapla 15 lira yapar o zaman rs motoru

eeee yokmu bilgisi ilgisi olan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DE_MOLAY -- 5 Aralık 2008; 12:19:52 >
  • renoya mail attım servisinizle konuşun dio allah ne verdiyse o fiyatı çekıcek servis yani inş.bişey olmaz motora walla
  • yetkili serviste 1.6 1.4 motorlar 8000ytl civarı kdv dahil olarak dizelleri biraz daha pahalı olabilir 10.000ytl civarı.rs ler pahalı olduğu için maximum 15000ytl'yi geçmez
  • Hocam ben ebayden benim aracın cıkmalarına baktım. 100 000 km deki motorlar falan 2500 euro civarında idi. Aracım 2000 model 1.8 T passat. Sizinki yurt dısında 1000- 1500 falan olur zannımca. Ancak tr ye getirmenin masrafı ne olur onu bilemem.

Tabi tr den de cıkma motor ve sanziman bulabilirsiniz. Ancak bayagı bi arastırmanız ve ugrasmanız gerekebilir. Fiyat konusunda bisey diyemeyecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mprivateturun -- 17 Aralık 2008; 18:50:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: DE_MOLAY

Arkadaşlar internette aradım neredeyse hiçbişey bulamadım.Boş boş düşünürkene aklıma bişey takıldı.Arabaya yeni motor koymaya kalksak kaça patlar.Tabi e bay dı y.dışında tanıdıktı bu tür şeylerle uğraşmak adamın ömrünü bitirir,motor yeni olsa ne olur.Ehh hazır motoru değiştiriyoz bari daha güçlü olsun dedik(diyelim)2001 model clıo symbol 1.4 16v aracımıza clıo rs motoru(ve tabi şanzımanı)koyucaz.Bu motor kaç paradır bilen varmı.Yada yakın çevresinde herhangi bir marka araca böyle bi işlem yapan birileri varsa fiyat konusunda bilgi istiyecektim.Bu işlemleri servis aracılığıyla yaparak.Ara servisi sor demyin burası küçük yer sesimden tanırlar rezil oluruz

arkadaşım motoru neden değiştiriyorsun acaba ben pek buLamadım değiştirme sebebini biR açıkLarsan sevinirim...sana sıfır kutu motor pahaLıya geLir..bana kaLsa aL 2.eL bir motor aL üstüne gitsin...ama ruhsat işindede bir progLem çıkabiLir o yönünüde araştırmanı isteRim...çünkü aracın motor numarasu değişeceği için...motor değiştirme sebebini söLersen seviniRim...

• diyelim dedim yaa motor değiştirme gibi bir niyetim yok ama rs almak gibi bir niyetim var ama pederin 3 kapı araba alma niyeti yok benimse rs performansına ihtiyacım var iki arabayla gezecek kadar zengin değiliz daha doğrusu bu bizim için aptallık olur çünkü arabayı iş amaçlı kullannmıyoruz karada olduğum sürece araba bende sorun yok ama gittim mi pederde.bi arkadaşın yorumu vardı daha doğrusu babasının yorumuymuş piç arabası iştebu tabiri bizim peder tek ayak üstünde söyler.renonunda symbole rs motoru atma niyeti yok hadi attı dielim 50 liradan başlıo fiyatlar eee bize de tek yol kalıyo motor falan yanar ya da kullanılmaz hale gelirse(Allah korusun tabii)rs motoru atabilirsin.Nasılsa aynı araba bi motor bi şanzıman tabi yan çıtalardaki 16Vyazısını sökmeyip çok canlar yakabilirsin hayal dünyası işte sayısal vursa bunlarla uğraşırmıyım porsche motoru koyarım porsche alırım

• arabanıza sadece aynı hacimde aynı yakıtla çalışan motor takabilirsiniz yasal olarak.
  • 16valf arabaya chip tuning yapıp +10-15 beygir elde edebilirsin bunuda maliyeti 750 lira katalizörü iptal edip normal susturucu taktırırsın buda 150 lira 2-3 beygirde bu katar araban 110 beygir olur yeterincede süratli olur hazır benzin ucuzlamışken paşa paşa binersin
  • sadece motoru degistirmakle bitse

bu arabanin suspansiyon fren bir cok seyide degismesi lazim yoksa sadece bir motor takmakla olmaz kanimca iyi bir sey olmaz yani

o kadar masraf edilecegine o parayi ustune koyup rs alabilmenin yolarini arasan daha iyi bence
  • Araba 98 hp süspansiyon olarak zaten rs lerede koni takıyolar yani yol tutuş için illa mod gerekir o para değil frenlere gelince std clıo ile rs frenleri arasında aman aman bir fark yoktur(fiyat olarak)bunlar problem değil,motorun maliyetini düşününce.Yasal mevzuata gelince tek bildiğim farklı bir motor takcaksan modeli daha yüksek olucak yani 2001 model araca 2002 model motor.hacim konusunda bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum.orjinal rs fikrine gelince tr de kaza yapmamış rs bulmak çok zor.burgazda elemanın birinde var modlu kesinlikle kazasız diyor araç 100.000km civarı 18 gibi bir rakam istıyor.onun yerine sıfır motor atmak ki yukarıda bahsettiğim yüksek model şartından dolayı 172 lik değil makyajlı clıoII rs deki 182 motoru koymak ve sıfır motora sahip olmak daha iyi bence.Ama motor çevre ekipmanları konusunda belki uykudan yeni kalkmış olmam sebebiyle bişey düşünemiyorum.yakıt pompası farklıdır motorla beraber gelir beyin farklıdır oda aynı şek.de motorla gelir yani motorla gelmeyip benim koymam gereken fren-amortisör-bi ihtimal egsoz değiştirmem gereken ne parça varki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DE_MOLAY -- 19 Aralık 2008; 12:51:15 >

• quote:

Orjinalden alıntı: balkes07

http://www.sahibinden.com/renault_megane_scenic_i_1_6_16valve_k4m764_komple_motorWQQaXQQ10790262WQQpXQQdisplayitem&keyword=renault%20motor

iyiymiş ama kdv var bide bundan ötv de alıncak mı acaba 3 milyarda yaklaşık 640 kdv(%18) bide ötv alırsa tuzlanır
  • quote:

Orjinalden alıntı: polotje

sadece motoru degistirmakle bitse

bu arabanin suspansiyon fren bir cok seyide degismesi lazim yoksa sadece bir motor takmakla olmaz kanimca iyi bir sey olmaz yani

o kadar masraf edilecegine o parayi ustune koyup rs alabilmenin yolarini arasan daha iyi bence

Katılıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.