Şimdi Ara

ARABANIZ LPG'DE KAÇ LİRA YAKIYOR ? (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.517
Cevap
34
Favori
681.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tabiki yakıt değerleri hiç bir arabanın aynı değildir. kaldı ki birde farklı yerlerde bulunup farklı yerlerden gaz alıyoruz. Ben şahinlerin ne kadar yaktığını bilmiyorum. Ancak arkadaşımında, diğerlerininde en kısa zamanda güzel değerlere ulaşmalarını isterim. Bundan 2 hafta öncesinde bende 0,230 civarında yakıyordum çünkü :( neler yaşadıklarını biliyorum :(

quote:

Orjinalden alıntı: Fetih

Bende bildiklerimi söyledim zaten.Antalya'da ortalama olarak 200-220 kuruş yakıyor şahinler.Bildiğim bütün şahinler bu fiyat aralığında yakıyor.(1.6 motor)Eğer seninki 60-70 gidiyorsa çok güzel bir değer. (burada gaz fiyatları 1.820-1.840 lira) mesela Ankara'da 1.625 gibi çok düşük bir fiyattan satılıyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: BhuRkY

pardonda arabayı sen mi kullanıyorsun ben mi ?

kimseye yalan borcum yok. Aracımın normal gaz değerleri bunlar. kaldı ki istanbul maslakta gaz 1.80

quote:

Orjinalden alıntı: Fetih

10 liralık gazla 60-70 km gitmesinin imkanı yok.40 km gitmesi normal zaten.(gaz 1.820 lira ile )
    quote:

Orjinalden alıntı: serisonu101

ya arkadaşlar benim arabanın yakıtı ne olacak yaaa şahin 1,6 herkes 10 liralık gazla 60-70 km yol yapıyomuş ben 40 anca yapıyom sorun nedir hava filtresini bujisini değiştirdiim gaz ayarına götürdüm napcammm millet bu arabalarda 170 ila 190 arası yakıyormuş yaw

• serisonu101 arkadaşımda 1.6 96 karburatörlü tofaş var o da sırf uzunyolda kmde 0,185 kuruş yakıyo gaz burda 1.80 lira karma bir tüketimde 10 liralık gazla 40 km gitmen normal hatta arkadaşın deposu 100e doluyo ve 550 km yol yapıyo sırf şehirdışı bende imzamdaki arabamla 100liralık benzinle 550km yapıyom senin uzunyolda gideceğin en fazla 55 km kısaca tofaşlar için daha iyisi olmaz
  • selamlar şu an lpg 1,80 ytl/lt ile istanbul ş.içinde (265000 lira) 0,265 kuruş yakıyor 100 km de 14,8 litre gibi lpg yakıyor normalmidir sizce..? gazı milangaz dan yada po dan alıyorum...araç 1,8 hyundai elentra o.v. 96 model...

saygılar...
  • 1,6 şahin ile 10 lirak ile (gaz 1,80 ytl) 60km yol yapanın elinden öpüyorum 1,4 şahinlerle karıştırmayın onlar az yakıyordur 1,6 şahin diyorum ona göre. başkada bişi demiyom banada parçası ucuz deyipte şahin aldıranın....
  • Allah yardımcınız olsun arkadaşlar :(

Adamlar parçayı ucuz yağıyorlar, yakıttan batırıyorlar :(

quote:

1,6 şahin ile 10 lirak ile (gaz 1,80 ytl) 60km yol yapanın elinden öpüyorum 1,4 şahinlerle karıştırmayın onlar az yakıyordur 1,6 şahin diyorum ona göre. başkada bişi demiyom banada parçası ucuz deyipte şahin aldıranın....
  • quote:

10 liralık gazla (gaz 1,800 ytl) 40km yaptım şehir içi dışı karışık arabam 94 1,6 şahin. ama arkadaşlar 60 ila 70 km yaptığın sölüyorlar sürekli seninki çok yakıyor diyorlar biriside bugün sibop yani sübab ayarı yapalım gel bi dedi. yakıta faydası oluyormu ne derecede olur? birde ne kadara yapıyorlar bu ayarı

Sübab ayarının ne kadara mal olacağını bilmiyorum, pahalı değildir. Ancak zaman ister. Herhalde motorun soğuması gerekiyormuş. Lazımsa yaptırman iyi olur. Gerçi yakıtı birçok şey etkiler, mesela bujiler. Birşey söyleyip de seni gereksiz masrafa sokmak istemem. Usta olan neyin lazım olduğunu bilir. Bilen ustaya baktır.

• Benim araba 95 accent gls. en son şehirdışı lpg 1.82 YTL iken 100 km'de 7.1 lt yaktı. Yani 0.129 YTL. Şehiriçi çok dur kalk olduğundan 10 lt'yi buluyor.
    kit brc. sıralı değil eski tür.
  • 10 ytl gazla 90 km arkadaşlar tamamı ş.dışı sakin ve ekonomik kullanımla elde edildi...
    not: ne kadar az yakabilirim diye kendimi kastım açıkcası.
  • bendede 2000 model 2.0 ghia focus var ş.içi ankarada dur kalklarda çok fazla genelde bilenelr vardır dikimievi kızılay hattına gidip geliyorum işe gidip gelirken 225 ykr yakıyor
  • oraları bilirim. ankaranın göbeğinde o kadar lpg harcaması bence gayet normaldir. 1.6 lar bile orda buna yakın değerde yakar.
    quote:

Orjinalden alıntı: zappara

bendede 2000 model 2.0 ghia focus var ş.içi ankarada dur kalklarda çok fazla genelde bilenelr vardır dikimievi kızılay hattına gidip geliyorum işe gidip gelirken 225 ykr yakıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: zappara

bendede 2000 model 2.0 ghia focus var ş.içi ankarada dur kalklarda çok fazla genelde bilenelr vardır dikimievi kızılay hattına gidip geliyorum işe gidip gelirken 225 ykr yakıyor

dikimevinden hukuk fakültesinin önüne kadar santim santim gelirsiniz. sonra kavşakta uzun bir bekleyiş. daha sonra 2. bir uzun bekleyiş kolej kavşağında... sonra yine 30-40 km max hızla kızılay.

2000 cc arabaya göre gayet iyi bi değer 22,5 kuruş
  • 2004 peugeot 307 otomatik arabam var lpg km ye 230 ykr yakıyor bu iyimidir fazlamıdır.hesaplarıma göre arabanın benzin deposu 60 litre ortalama 480 km gidiyor bu da 1 litreyle 8 km yapar.lpg deposu 38 litre alıyor ve onlada 300 km gidebiliyorum bu da 1 litre gazla 7.9 km yapar.yani ikiside aynı.benzin 3.5 ytl gaz 1.8 ytl.böylece ben lpg taktırarak %50 tasarruf sağlamış olmuyormuyum?ama kim 230ykr yi duysa çok diyor.

sizced ben kardamıyım lpg çok mu yakıyor benzin mi çok yakıyor...şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kemalolgun01

2004 peugeot 307 otomatik arabam var lpg km ye 230 ykr yakıyor bu iyimidir fazlamıdır.hesaplarıma göre arabanın benzin deposu 60 litre ortalama 480 km gidiyor bu da 1 litreyle 8 km yapar.lpg deposu 38 litre alıyor ve onlada 300 km gidebiliyorum bu da 1 litre gazla 7.9 km yapar.yani ikiside aynı.benzin 3.5 ytl gaz 1.8 ytl.böylece ben lpg taktırarak %50 tasarruf sağlamış olmuyormuyum?ama kim 230ykr yi duysa çok diyor.

sizced ben kardamıyım lpg çok mu yakıyor benzin mi çok yakıyor...şimdiden teşekkürler...

zaten cevabını da siz vermişsiniz.

benzinde 1 lt benzin ile 8 km gidiyor arabanız. 3,4 lira / 8 km = 0,425 kuruş
    lpg de 1 lt lpg ile 7,9 km gidiyorsa. 1,8 lira / 7,9 km = 0,227 kuruş.

sıralı sistem da arabanızın hiç benzin yakmadığınızı düşünürseniz kârınız %46,5

ayda yaklaşık 10 lt de benzin harcasanız net kârınız % 35 lere filan denk gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dondurmaci -- 10 Mayıs 2008; 8:34:08 >

• bende öyle diyorum ama 230 ykr çok geliyor herkese:)

başka 307 kullanan arkadaşlare varsa onlarda fikrini söyleyebilirmi acaba..
  • Daihatsuı sirion 1.3 102 bg
    İstanbul şehir içi 170 ykr
    şehirler arası 125 ykr

Lpg 1.80 ytl
  • quote:

Orjinalden alıntı: bito

Daihatsuı sirion 1.3 102 bg
    şehirler arası 125 ykr

Lpg 1.80 ytl

http://www.daihatsu.com.tr/images/LPGBrosur.pdf

şu linkin 4. sayfasında bi grafik var altında da yajkıt tüketimi var bi bakınız.

Bito kardeş valla fabrika verilerinden az yakmışın helal sana

FABRİKA VERİSİ 220 BİNLİRA YAKAR DYO şehir içinde yani. Bu terios un ama sirionun da ş içi benzin tüketimi 8,6lt ve lpg tüketimi 10,83 lt ki bu da 195 bin lira eder. 840 kg araba için bu normal ama 1100 kg arabası olanlar bunla kıyaslamasın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1999 Siena 16 16V -- 10 Mayıs 2008; 18:54:45 >

• Fabrika ayarlarına takılıp kalmayın arkadaşlar bence. Örneğin Pegeout noter huzurunda yapılan yeni yol testinde fabrika ayarlarının oldukça altında yaktı sonucu vermiştir.07 kullanan arkadaşımızı normal bir araca göre yakıtı fena sayılmaz ama bildiğim kadarıyla şuanda piyasada yakın konusunda en cimri araçlardan biri pegeout un kendi motor hacmine göre değerlendirmek kaydıyla (207-307-308) serileridir. eğer daha dikkatli kullanılmsa ve sorunu olmasa sanıyorum çok daha az yakar o araç.
  • Arkadaşlar geçtiğimiz hafta 20 ytl gaz aldım. Bu sefer aracı sert kullandım. Gerçekten baya bir hız yaptım. 20 ytl bana 110 km dayandı :) buda 0,181 demek

Normal yakıt değerlerim ise 0,160-0,165 arası...
  • 250,5 km yi 44,61 ytl lik gaz ile gittik
    bu da 0,178 ytl yapıyor
    focus 2006 1,6 zavoli var şehir içi şehir dışı karışık ama genelde şehir içi....
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1999 Siena 16 16V

quote:

Orjinalden alıntı: bito

Daihatsuı sirion 1.3 102 bg
    şehirler arası 125 ykr

Lpg 1.80 ytl

http://www.daihatsu.com.tr/images/LPGBrosur.pdf

şu linkin 4. sayfasında bi grafik var altında da yajkıt tüketimi var bi bakınız.

Bito kardeş valla fabrika verilerinden az yakmışın helal sana

FABRİKA VERİSİ 220 BİNLİRA YAKAR DYO şehir içinde yani. Bu terios un ama sirionun da ş içi benzin tüketimi 8,6lt ve lpg tüketimi 10,83 lt ki bu da 195 bin lira eder. 840 kg araba için bu normal ama 1100 kg arabası olanlar bunla kıyaslamasın derim.

orda yazanları bilmem ama benim 170 ykr altına düştüğüm bile oluyor ama yinede 170 yazdım onlar neye göre hesapladı ben bilmiyorum.Bu durumdanda çok hoşnutum

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.