Şimdi Ara

ARABANIZ LPG'DE KAÇ LİRA YAKIYOR ? (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.518
Cevap
34
Favori
681.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

mantıken ayarların düzgün değil ve çiğ gaz yakıyorsun bu durumda bile 180-190 yapıyorsun. Ayarların normale dondoğunde bence yakıt değerlerinde dediğim aralıklara düşmeli...

En azından benim öyle oldu

quote:

Orjinalden alıntı: Stw

Bhurky o değere geleyim sana Çamlıcada yemek ısmarlayacağım:D

Gelemesemde bi acı kahvemi içersiin
  • Sn the aracınıza monte edilen brc'nin hangi modelidir.
    Aracınızın rolanti ve yol ince ayarlarını tekrar yaptırınız.Lpg de yakıt tüketiminiz max litre bazın da benzin den %15-20 fazla olabilir daha yukarısı fazla yakıyor demektir.Tabi ayarınıza ve kullanım şartlarınıza bağlı olarak daha aşağıda olabilir.İyi çalışmalar
    quote:

Orjinalden alıntı: the.tosunum

herkese selam,

aracım 1999 model polo classic 1,6- 100HP otomatik vites.

4 gün önce (2 mayısta) Ankara'da BRC marka sequent sıralı sistem lpg takdırdım. lpg'yi takan yerin BRC markası için ankara'da en iyisi olduğu söylenir.

aracı teslim alırken usta bana, lpg kitini bilgisayar ile programladıklarını, tekrar ayar yapmalarına gerek olmadığını, araç benziden iken ne kadar yakıt tüketiyor ise, lpg'de de o kadar tüketeceğini, mantık olarak aracın tükettiği yakıt miktarında bir değişiklik olmadığını ancak lpg daha ucuz olduğu için yakıt masrafının azalacağını söyledi.

araca lpg taktırdıktan sonra, depoya bir kez gaz alarak fulledim, km'yi sıfırladım. bir kaç gün bindikten sonra tekrar aynı istasyondan (shell gaz) aynı pompadan tekrar fulledim ve yaptığım km'yi not ettim.

yaptığım hesapta sadece (ankara) şehiriçinde km'de 249 kuruş yaktığını hesapladım. bu miktar bana biraz fazla geldi. henüz şehirler arası (uzun yol) denemedim.

ustanın dediği doğru mu? bilgisayarla programlanan brc sequent lpg kitinin sonradan ayarı olmaz mı?

1600 motor 100 hp otomarik polo classic için ankara şehiriçi 249 ykr çok mu? sizce ne kadar olmalı?

daha erken, biraz daha kullan öyle hesapla diyenler var... kaç depo veya kaç km sonra daha sağlıklı rakamlar alabilirim?
    fikirlerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2A TEKNİK -- 6 Mayıs 2008; 23:09:35 >

• quote:

Orjinalden alıntı: bilkerk

arkadaşlar ben BRC sıralı sistem taktırdım.sorum şu

lpg seviyesi olarak 4 tane yeşil ışık var.depom 50 litre.düz mantık olarak her bir ışık 1/4 seviye diye düşünülür.fakat aracı servisten aldığımda son yeşil ışık yanıp sonuyodu.bildiğim kadarıyla once ışık yanıp soner sonra da sesli ikaz verir(yanlışsam düzeltin) fakat ben bu durumda depoyu 40 litre gazla doldurdum.yani son seviye yanıp sonmesi aracta 10 litrenin altında(muhtemelen 5-10 arası) gaz kaldığını mı gösterir.

ölçümleri ona göre yapıcam da.

(su anki km değerini not edip depoyu doldurarak da sarfiyat kolayca hesaplanır fakat bu lpg işleri bütçeyi altust etti fulleyecek durumum yok ne yazikki)

arkadaşım 4 ışık her biri yaklaşık 7-8 lt denk geliyor...
    ışık yanıp sönmeye başladığındada 7-8 hatta 9-10 lt lpg kalmış olabilir.

• Sayın 2A TEKNİK

araca takılan BRC marka KİT CİNSİ :SEQ 24 KIT 70KW-100KW

Regulatör: SEQ24-1200 Genius/ MY07 13150 8AC
    Mutliwalf: BRC E' 220/30 Sımıt/ 8AL 11733
    ECU SEQ 24 ECU / MY07 25287/4-P LOTTO 8AD
    ENJEKTÖRLER: (8-AB 21371 (8-AB 21370) (8-AB 21368) (8-AB 27369)

dönüşümü yapan "yaldızlar". yetkili bayinizmiş... aracın çalışma ve performansında bir kayıp yok. bu yönden memnunum.

benim merak ettiğim ustanın dediği gibi, kiti takdırdıktan sonra tekrar ayara ihtiyaç duyulmadığı doğru mu?

bahsettiğiniz " rolanti ve yol ince ayarları" dönüşmü yapan bayinizin yapması mı gerekli?
    firma olarak çok ilgilisiniz teşekkür ederim.

bhurky arkadaşa da cevabı için ayrıca teşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: 2A TEKNİK

Sn the aracınıza monte edilen brc'nin hangi modelidir.
    Aracınızın rolanti ve yol ince ayarlarını tekrar yaptırınız.Lpg de yakıt tüketiminiz max litre bazın da benzin den %15-20 fazla olabilir daha yukarısı fazla yakıyor demektir.Tabi ayarınıza ve kullanım şartlarınıza bağlı olarak daha aşağıda olabilir.İyi çalışmalar
    quote:

Orjinalden alıntı: the.tosunum

herkese selam,

aracım 1999 model polo classic 1,6- 100HP otomatik vites.

4 gün önce (2 mayısta) Ankara'da BRC marka sequent sıralı sistem lpg takdırdım. lpg'yi takan yerin BRC markası için ankara'da en iyisi olduğu söylenir.

aracı teslim alırken usta bana, lpg kitini bilgisayar ile programladıklarını, tekrar ayar yapmalarına gerek olmadığını, araç benziden iken ne kadar yakıt tüketiyor ise, lpg'de de o kadar tüketeceğini, mantık olarak aracın tükettiği yakıt miktarında bir değişiklik olmadığını ancak lpg daha ucuz olduğu için yakıt masrafının azalacağını söyledi.

araca lpg taktırdıktan sonra, depoya bir kez gaz alarak fulledim, km'yi sıfırladım. bir kaç gün bindikten sonra tekrar aynı istasyondan (shell gaz) aynı pompadan tekrar fulledim ve yaptığım km'yi not ettim.

yaptığım hesapta sadece (ankara) şehiriçinde km'de 249 kuruş yaktığını hesapladım. bu miktar bana biraz fazla geldi. henüz şehirler arası (uzun yol) denemedim.

ustanın dediği doğru mu? bilgisayarla programlanan brc sequent lpg kitinin sonradan ayarı olmaz mı?

1600 motor 100 hp otomarik polo classic için ankara şehiriçi 249 ykr çok mu? sizce ne kadar olmalı?

daha erken, biraz daha kullan öyle hesapla diyenler var... kaç depo veya kaç km sonra daha sağlıklı rakamlar alabilirim?
    fikirlerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the.tosunum -- 6 Mayıs 2008; 23:51:13 >

• ya arkadaşlar benim arabanın yakıtı ne olacak yaaa şahin 1,6 herkes 10 liralık gazla 60-70 km yol yapıyomuş ben 40 anca yapıyom sorun nedir hava filtresini bujisini değiştirdiim gaz ayarına götürdüm napcammm millet bu arabalarda 170 ila 190 arası yakıyormuş yaw
  • Sn the sorun olmadıkça kitimiz ayara ihtiyaç duymaz.
    Bahsedilen ayarları tabi yetkili bayimiz yapacak.
    Tüketim değerlerinizi benzin tüketiminize göre kıyaslayınız.
    İyi çalışmalar
  • walla hocam o zaman dediğin gibi en kısa zamanda gazcına git derim ben. 5-10 ytl verirsin paşalar gibi binersin :)

quote:

Orjinalden alıntı: serisonu101

ya arkadaşlar benim arabanın yakıtı ne olacak yaaa şahin 1,6 herkes 10 liralık gazla 60-70 km yol yapıyomuş ben 40 anca yapıyom sorun nedir hava filtresini bujisini değiştirdiim gaz ayarına götürdüm napcammm millet bu arabalarda 170 ila 190 arası yakıyormuş yaw
  • bir haftadır. işten eve evede işe kullandım... bir seferde anadolu yakasından avrupa yakasına gittik ve geldik...malum köprü trafiği....

128 km de gaz bitti...

30 Ytl almıştım 30 / 128 : 0,234 Ykr yaktı....

30 / 1,76 : 17,05 litre 17,05 lt / 128km : 13,32 (100 km yaktığı litre)

quote:

Orjinalden alıntı: privatum

quote:

Selam Arkadaşlar....

Dün Sabah 10 YTL gaz aldım 1.76 Ytl den...Dün ve bügün istanbulda 37,3 km yaptımdığımda gaz bitti..

Sizce bu normal midir...?? Araca 1,8 karbüratörlü 93 Opel Vectra
    Arabamın ilk çalıştırmam direkt olarak gazla işim evim arası 2,5 km eve aracımı evle iş arası kullanıyorum...
    Sizce bu rakam normal midir...

10 / 37,3 : 0,2681 Ykr Yakmış

10/1,76 : 5,68 LT 5,68 Lt / 37,3 km : 0 ,1524 km yaktığı...

• aracınız hakkında bilgi verebilir misiniz ?

quote:

bir haftadır. işten eve evede işe kullandım... bir seferde anadolu yakasından avrupa yakasına gittik ve geldik...malum köprü trafiği....

128 km de gaz bitti...

quote:

quote:

Selam Arkadaşlar....

Dün Sabah 10 YTL gaz aldım 1.76 Ytl den...Dün ve bügün istanbulda 37,3 km yaptımdığımda gaz bitti..

Arabamın ilk çalıştırmam direkt olarak gazla işim evim arası 2,5 km eve aracımı evle iş arası kullanıyorum...

• 93 Model Opel Vectra 1.8 Karbüratörlü...

quote:

Orjinalden alıntı: BhuRkY

aracınız hakkında bilgi verebilir misiniz ?

quote:

bir haftadır. işten eve evede işe kullandım... bir seferde anadolu yakasından avrupa yakasına gittik ve geldik...malum köprü trafiği....

128 km de gaz bitti...

quote:

quote:

Selam Arkadaşlar....

• 10 liralık gazla 60-70 km gitmesinin imkanı yok.40 km gitmesi normal zaten.(gaz 1.820 lira ile )
    quote:

ya arkadaşlar benim arabanın yakıtı ne olacak yaaa şahin 1,6 herkes 10 liralık gazla 60-70 km yol yapıyomuş ben 40 anca yapıyom sorun nedir hava filtresini bujisini değiştirdiim gaz ayarına götürdüm napcammm millet bu arabalarda 170 ila 190 arası yakıyormuş yaw
  • pardonda arabayı sen mi kullanıyorsun ben mi ?

kimseye yalan borcum yok. Aracımın normal gaz değerleri bunlar. kaldı ki istanbul maslakta gaz 1.80

quote:

Orjinalden alıntı: Fetih

10 liralık gazla 60-70 km gitmesinin imkanı yok.40 km gitmesi normal zaten.(gaz 1.820 lira ile )
    quote:

• Bencede böyle afaki yorumlara gerek yok vatandaş kullanıyor ki yazıyor. Ankarada gaz 1,54 ile 1,75 arasında. 1,65 e alınan 10 ytl lik gaz ile 75 km yaptı aracım. Bunu sadece benim aracım değil yeni taktırdığımız başka bir arkadaşın ki de yaktı. Demekki neymiş 10 ytl gaz ile araç 40 km değil 75 km bile gidebilirmiş.
  • Palio 1.2 16v brc my07 takılı.
    Sonuc gene aynı bu aksam fulldim.
    ankara totalgaz 1.63lıtresi kmde 13.4ykr yakmışım bu hafta bıraz cok bastım.
  • LPG sarfiyatı fulleyerek öşçülmez gazı bitirerek ölçülür. hepiniz yanlış ölçüyonuz.
  • quote:

10 liralık gazla 60-70 km gitmesinin imkanı yok.40 km gitmesi normal zaten.(gaz 1.820 lira ile )
    quote:

10 liralık gaz ile (5,49lt) 61km yol yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazymathci -- 8 Mayıs 2008; 8:49:48 >
  • 93 Model Opel Vectra 1.8 Karbüratörlü...

128 km de gaz bitti...

Selam Arkadaşlar....

• Buda demektir ki ben değerlerimi uydurmuyorum :)

Teşekkürler arkadaşlar...

quote:

Orjinalden alıntı: crazymathci

quote:

quote:

10 liralık gaz ile (5,49lt) 61km yol yaptım.

• quote:

Orjinalden alıntı: sarpkaya

Bencede böyle afaki yorumlara gerek yok vatandaş kullanıyor ki yazıyor. Ankarada gaz 1,54 ile 1,75 arasında. 1,65 e alınan 10 ytl lik gaz ile 75 km yaptı aracım. Bunu sadece benim aracım değil yeni taktırdığımız başka bir arkadaşın ki de yaktı. Demekki neymiş 10 ytl gaz ile araç 40 km değil 75 km bile gidebilirmiş.

+1 aynen katılıyorum sayın hocam.
  • Bende bildiklerimi söyledim zaten.Antalya'da ortalama olarak 200-220 kuruş yakıyor şahinler.Bildiğim bütün şahinler bu fiyat aralığında yakıyor.(1.6 motor)Eğer seninki 60-70 gidiyorsa çok güzel bir değer. (burada gaz fiyatları 1.820-1.840 lira) mesela Ankara'da 1.625 gibi çok düşük bir fiyattan satılıyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: BhuRkY

pardonda arabayı sen mi kullanıyorsun ben mi ?

kimseye yalan borcum yok. Aracımın normal gaz değerleri bunlar. kaldı ki istanbul maslakta gaz 1.80

quote:

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fetih -- 8 Mayıs 2008; 11:42:17 >

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.