Şimdi Ara

Arabanız Kaç Kilometrede? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
226
Cevap
3
Favori
3.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
    temizzse alınır niye alınmasın. 100 bin km dekilerden iyi olabiliyor.
  • 2011 model.

2013 yılında temmuz ayında aldığımda 27985 km'deydi.

Şu an 59000km civarı.

Yıllık 15000 km yapmışım.
  • Millet km yazıp çıkmış yapılan masraflarda yazısa referans olması açısından faydalı olurdu.

2002 1.2 palio 75 hp 2 yılı aşkın kullanıyorum, aldığımda 62.000 km de idi şuan 100.000 de.

Lpg takılana kadar motora hiç masraf etmedim. Lpg den sonra yakıt düştüğünden dolayı haliyle araç hiç boş durmadı. İlk olarak lpg takılmadan önce bujiler değişti 70 tl, boğaz kelebeği rolanti dalgalanma sorunu için temizlendi 50 tl, Aldığımda da arızalı olan termostat değişti yağ bakımı dahil 160 tl, geçtiğimiz günlerde araç bir defa çalışmamazlık yaptı ve daha evvelde bir kaç defa stop etmişti, tamirci krank sensörü temassızlık yapmış sorun olmaz dedi fakat sensör 40 tl olduğu için direk değiştirdim.

Direksiyon pompası aşırı ötüyordu, yağ haznesi 1 litre atf yağ ve çıkma pompa ile birlikte 260 tl. Pompa değişiminden sonra fark edilemeyen devir daim sesi duyulmaya başlandı devir daim pompası ve demir boru ve triger kayışı ile birlikte 250 tl. Muayene sırasında ön fren hortumları değişti 90 tl

Bunların haricinde aldığımda hasarlı olan ön amortisör takozu değişti komple kayışlar ve yağ bakımı dahil 300 tl. Arka amortisör takozları vurma ve aşırı ses yapıyordu değişti yağ bakımı dahil 200 tl.

Her parça değişiminde tamirci arkadaşım parçaların İlkdefa değiştiğini söylüyordu ama nekadar doğru bilinmez tabii.

Fiyatlar net olmasada aklımda kaldığı kadar aşağı yukarı yakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 133000 km
    Tamamını ben yaptım, yani ilk sahibiyim
    2007 model Grande Punto
    Direksiyon iki sene önce garantiden değişti, işçilik parası bile almadı Fiat.
    Oysa ki yıllardır yetkili servise gitmiyordum, helal olsun dedim.
    Arabayı aldıktan 6 yıl sonra direksiyonun bozulmuş ve 4 yıldır yetkili servise gelmemişsin, şimdi kalkıp bunu bedavaya mı değiştirecez biz demediler.
    Onun dışında alternatör bilyesi ses yapıyordu, 50 liraya değişti 2011'de.
    Bu iki arıza dışında hiçbir yer bozulmadı, rutin bakımlar dışında para vermedim.
    50 lira çıktı cebimden yaklaşık 8,5 yılda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BatuKır B kullanıcısına yanıt
    merhabalar hocam hararetten önce bir sorun yaşamadım hararet yapmadan 6-8 ay önce termostat ağrızası yaşadım ama bu sefer termostat açık kaldı araba ısınmıyordu. termostatı değiştirdim ama dediğim gibi çin malı termostat takmışlar arabaya tam karaburunun virajlı yollarını geçerken hararet göstergesi fırladı. sonuç denize giderken çekiciyle sanayiye dönüş.
  • 2007 fiesta tdci 115.00 km. 115.000/8=14.375 yıllık ort. ben aldığımda 98.000 deydi mayıs 2014 de.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.