Şimdi Ara

arabamı kendim yıkıyorum diye adım cimriye çıktı dostlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
1
Favori
4.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben yıkamacıların işini beğenmediğim için artık kendim yıkıyorum.köşe bucak kapı içleri hep kiriyle kalıyor.gözlerin plastiklerini ya kaybediyolar,ya ters takıyolar,su değdirerek teybi bozdular geçen.bi de ben mi bozdum,eski araba demesi yok muydu :) .özenmiyolarki,yıka geç.
  • Cimrilikle alakası nedir anlamış değilim.Kafanıza takıp canınızı sıkmayın.
  • Ben kendi aracımı kolay kolay yıkamaya vermem. Parasında değilim. Bi dünya parayı temizlik malzemelerime bayıldım orası ayrı içi ayrı vs keyfimle yıkıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: donzaza

Evde 3 araba var üöünü de ben yıkıyorum cimri diyenden çok tebrik eden oluyo :)

Zaten şöyle bir söz var.

Bir kişiyi öldürürsen katil olursun. Çok kişiyi öldürürsen fatih olursun.

Sizinki de o misal. Bir araba yıkarsanız cimri olursunuz. Birden fazla araba yıkarsanız helal olsun derler.
  • Seyahati severim. Eğer uzun yola çıkacaksam o gün arabayı kendim yıkarım. İçini dışını büyük bir keyifle temizlerim. Bunun dışında yıkamacıya götürürüm.
  • en güzelini yapıyorsunuz bence :)
    bende bakım ürünü getirip kendim yapıyorum e-max ürünleri bu konuda oldukça başarılı
    http://www.reyonburada.com/store/Search.aspx?search=true&srchtxt=e-max&brand=E-Max
  • saçmalamış senin çevrendekiler.arabayı kendin yıkamak kadar zevkli bir uğraş yok bence.ince ince her detayını temizlerim ben.çok mecbur kalmadıkca yıkamaya para vermem
  • Benzinlikdeki köpüklü yıkama,özel oto yıkamadan daha iyi üstüne birde akaryakıt veriyorlar :)
  • Bilmediğiniz bir yerde araba yıkatıpta sonradan keşke yıkatmasaydım verdiğim paraya değmedi demektense kendi arabamı kendim yıkarım ayrıca bu kimseyide ilgilendirmez diye düşünüyorum.
  • Hocam araba yıkamak kadar büyük zevk yok ya

Tabi daha büyükleri var ama neysee..
  • Araba yıkamak bir hobi , para vermemek için yapılacak bir şey değil.
  • istanbulda site içersinde oturuyorum. haliyle aracımı kendim yıkayamıyorum. yıkamacıların ne idüğü belirsiz kimyasallarla yaptıkları temızlık hıc ıcıme sınmıyor. hele yıkamacıyla bıraz samımı olursanız temızlık hem daha berbat yapılıyor hemde aracı kullanırken daha ozensız davranıyorlar.

ben 1 yıldır aracımı yıkamacıda yıkatmıyorum. benzın alıp aracımı dıştan yıkatttıktan sonra benzıncıde kendım kurulayıp daha sonrada yuzeysel olarak ıcını sılıyorum. ayrıca 1 tl ıle calısan supurgelerlede ıcını supurup ısımı bıtırıyorum.
  • Bende ne zaman kendim yıkasam millet kös kös bakıyor. Mahalle baskısı dedikleri şey bu olsa gerek. Müstakil evin garajın olacak kimseyle yüz göz olmayacaksın.
  • İmkanınız varsa yıkayın hocam millet ne demiş çok da....
  • Suya sabuna dokunmak iyidir, aynen devam
  • İmkan varken kendin yıkamak gibisi yok.Ben de fırsat buldukça kendim temizlik yaparım çünkü içime sinmez yaptırdığım temizlik.Hem oldukça da keyif alıyorum bu işten ne diye yıkamacıya gideyim?Size cimri diyenleri sallayın gitsin,keyfinize bakın.
  • Arabasını kendi yıkayan bir sürü insan var size cimri denmesi çok garip açıkçası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Cimrisin kardes. 30 bin veriyosun arabaya, yikamaya 10 lira vermiyosun.

Şaka bir yana temizlik ayri birsey. Yikamadaki yapilan temizlik icinize sinmiyorsa kendiniz temizlemek en dogrusu. Ama size cimri diyenlere, "gel sen ben tarif edeyim sen temizle sana vereyim 10 tl" diyin. Tamam diyeninde basina dikilin 5 saat boyunca yikattirin ve her seferinde surasi kaldi burasi kaldi diyerek isi uzatin

• quote:

Orijinalden alıntı: sigmaPI

Basmakalıp insanların yaptıkları dışında bir şey yaparsanız insanlar size aval aval bakar. Eskiden hatırlarım bir çok insan kendi arabasını kendi yıkardı. Ben de aynı şekilde hergün binmesem bile çıkar kuş pislemiş mi diye bakarım ve aracımı da kendim yıkarım. Dayının biri de "ne değerli araban varmış, hergün çıkıp temizliyorsun" dediğinde karşılık vermeye bile lüzum görmüyorum. Kaldı ki yıkamacılara araba falan bırakmak bence cesaret ister. Eski aracımı hiç kendim yıkamazdım, içinde ne kadar hasar varsa ki 5-6 yerinde vardı, hepsi yıkamada oldu, en ciddisi de kadranın durduğu yerdeki plastiği oynatmışlardı, deli olmuştum üstüne bir de kabul etmemişlerdi. Bu olaydan sonra bir daha hiç yıkamaya gitmedim. Şimdi kendim yıkıyorum, bir zarar verirsem de en azından ben veriyorum için rahat oluyor. Hem de 20TL+5 TL bahşiş cepte kalıyor her hafta, onla da en iyisinden temizlik malzemesi alıyorum.

25 lira mı o parayla 100 km rahat rahat gezilir.

hem ben yıkayınca hoşuma da gidiyor. güzel oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi öğretmen58 -- 25 Mayıs 2013; 19:03:01 >

• O lafı söyleyenler, yıl içinde oto yıkamaya ödedikleri paraların hesabını yapsalar, eve ekmek almak istemezler.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.