Şimdi Ara

Araba Kullanma Özürlüsün, Kabul Et... 10 Ölü !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hep geyik muhabbeti mi olacak, biraz da çuvaldızı kendimize batıralım..

İtalya da Roma da yıllardır ölümlü tek bir trafik kazası olmuyor, olan kazayı da gene bizim şoför ve yolcuların olduğu gene bizim otobüs yaptı. 10 Ölü !

Dünyada trafik kazalarının en çok olduğu ülkelerin en başında biz geliyoruz. Bazen 1. ci bazen 2.ci en fazla 3.ü oluyoru fakat, asla 4.cülüğe düşmüyoruz.

Yollarda, normalde yayanın her koşulda geçiş üstünlüğü vardır fakat, araba kullananlar " Koskoca beni görmüyormu ? " havalarında araba kullanıyoruz.. Yalanmı ?

" Yaya, çarpsa bir şey olmaz ama ben ona çarpsam fena olur, işte bu yüzden, yaya önce, bana dikkat etmeli, ben yayaya değil.." mantığına sahip birer dangalağız..

Bayram tatili artık " BAYRAM KATLİAMI " oldu beyler, kurban kesmeye bile artık gerek yok.. o kadar çok trafik kurbanı var ki..?

Utanmadan bi de " TRAFİK KAZASI OLDU " diyoruz.. Suçlu Trafik mi yoksa, arabayı kullanan biz değilmiyiz..? Dünyanın hiç bir dilinde böyle bir terim yok. Onlar, araba kazası diyorlar fakat, yalnızca biz ..oku Trafiğ'e atıyoruz.. Trafik Kazaları sanki hepimizin paylaştığı sıradan ve ortak bir suçmuş gibi... Sorumluluklardan kurtulmak bu kadar kolaymı..?

Bunun altından nasıl kalkacağız beyler..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luck_Grabber -- 7 Şubat 2006 11:50:59 >

• minibüs/otobüs her ne ise onun şoförü italyanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antique -- 7 Şubat 2006 13:39:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Luck_Grabber

Yollarda, normalde yayanın her koşulda geçiş üstünlüğü vardır fakat, araba kullananlar " Koskoca beni görmüyormu ? " havalarında araba kullanıyoruz.. Yalanmı ?

" Yaya, çarpsa bir şey olmaz ama ben ona çarpsam fena olur, işte bu yüzden, yaya önce, bana dikkat etmeli, ben yayaya değil.." mantığına sahip birer dangalağız..

Bunun altından nasıl kalkacağız beyler..?

genelleme yapmak yanlış bende hergün trafikteyim ve kurallara uyan bir sürücüyüm
    yayalara dikkat edin bakalım ne yapıyorlar yolda
    sen hiç gördünmü yolun ortasına kadar gelip senin durman için yol ortasında dikilen kro
    nasıl olsa çarpamaz diye yola atlayan hanzo
    trafik ışıkları kendisine kırmızı yandığı halde ağzından köpükler saçan davar gördünmü peki
    her iki taraftada hatalı olanlar var tabii
    birde şu açıdan bakalım
    yayaya her ne şekilde çolursa olsun TEM de bile çarpsanız hayatınız kararır bitersiniz resmen
    suçlu olun veya olmayın(suçluysan bitsin tabii kimsenin itirazı yok)
    (görevlerini yapmayan trafik polislerinin suçudur aslında bütün bunlar sen hiç gördünmü kırmızıda geçen bir yayaya ceza yazıldığını yada en son ne zaman polisler çevirdi beni 300.000 km + yol yapmışım polis henüz aracın trafiğe uygunmu diye bir kere bakmamış çevirince hep amaç söğüşlemek zaten yok kırmızıda geçtin diye palavra sıkıp cepteki parayı lüpletmek)
    sorun sistem sorunudur yaya-sürücü meselesi değil
    uygularsın cezaları adamakıllı herkes süt dökmüş kedi misali kullanır arabayı
    trafik polisleri kahve köşelerinde ense yaparken sen daha çok yollarda ralli yapan arabalar arasında karşıya geçmek için hayatını riske atarsın
    kronun biri üst geçit kullanmayı bilmiyor diye hayatınızın baharında 2 sene hapis yatmak zorunda kalmakta cabası
    E sınıfı ehliyetim var 300.000 km üzeri yol tecrübem hala trafikte korkarım senin değil kendi hayatım için endişe edrim sen kendine dikkat etmezsen benim ne günahım var sorarım
    ben kurallara uyuyorum ama uymayanlar yüzünden başıma gelenleri anlatsam kitap yazılır
    bu kış ekim ayında taktım kar lastiklerimi mesela hala yollarda kalıyorum densizler yüzünden adam yolda gelip abi şu zinciri takarmısın diyo utanmadan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.