Şimdi Ara

Apple Watch kırılganlık belirtilerini de algılayabiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple Watch kırılganlık belirtilerini de algılayabiliyor

Apple’ın klinik kurumlarla yaptığı pek iş birliği ve proje ile Apple Watch bir akıllı saat olmaktan çıkmış durumda. Kalp aritmisi veya düşme gibi kritik durumları algılayarak kullanıcısının hayatını kurtarabiliyor. Şimdi kırılganlık da listeye eklendi.

Kırılganlık nedir?

Kırılganlık veya güçsüzlük olarak adlandırılan rahatsızlık ilerleyen yaşlarda metabolizma ve bağışıklık sistemine bağlı şekilde ortaya çıkan güçsüzlük durumu. Fizyolojik rezervlerin azalması veya stres gibi faktörlerle ortaya çıkan kırılganlık; kilo kaybı, halsizlik, hareketsizlik, yürüme hızında azalma şeklinde görülüyor. Sonucunda ise hastaneye yatış veya ölüm gibi durumlar görülebiliyor.

Ayrıca Bkz.Genshin Impact mobilde 1 milyar dolar hasılata en hızlı ulaşan oyun oldu

Klinik testlerle belirli indeksler temel alınarak anlaşılmaya çalışılan kırılganlık için Apple da harekete geçti. Yapılan araştırmalara göre 6 dakikalık yürüyüş testi Apple Watch ile yüzde 83 hassasiyet ve yüzde 60 özgüllük oranında sonuç veriyor. Klinik testlerde ise yüzde 90 hassasiyet ve yüzde 85 özgüllük oranları elde edilebiliyor.

Testlerde iPhone 7 ve Apple Watch Series 3 kullanılarak kalp hastası 110 veteran denek incelenmiş. VascTrac adındaki özel uygulamanın yanı sıra watchOS 7 sürümünde bulunan 6MWT ölçüm özelliği de kullanılmış. Standford Üniversitesi yayınladığı raporda Apple Watch ile kırılganlık düzeyinin uzaktan takip edilebileceğini belirtiyor.

Otoriteler dijital sağlık sektörünün önümüzdeki yıllarda büyük bir pazar haline geleceğini ön görüyor. Özellikle giyilebilir cihazların sunacağı geniş yelpazedeki tanı algılama yeteneği geniş kitleler tarafından benimsenmesini sağlayacak. Apple haliyle bu yarışı önde götürmek için önemli yatırımlar yapıyor.

Kaynak:https://wccftech.com/new-study-finds-that-apple-watch-can-accurately-determine-frailty/

• Gun gelir incinmisligide algilar. Dusunsenize saat incinmissin diyor size. 😁😁

• Yalnız apple apple watchlara çok fazla yatırım yapıyor.Çok bariz belli ki geleceği akıllı saatler şekillendirecek.yazıyorum buraya 10 yıl sonra akıllı telefonlar bitme noktasına gelecek.

• Apple Watch kırılganlık belirtilerini de algılayabiliyor
  • PalaSakal P kullanıcısına yanıt
    Hocam şu an zaten saat piyasasının lideri Apple aslında bu sayede diğer Apple cihazlarınıda sattırıyorlar.

Neyse, Watch'ın geleceği çok parlak görünüyor.

-Sağlık Değerlerini ölçmesi
    -Toplu Taşımada kart taşımanıza gerek kalmaması
    -Kredi/Banka kartı gibi şeyleri taşımanıza gerek kalmaması
    -Üniversitelerde kart okuma işlevi görmesi
    -Basit telefon işlemleri için koca cihazı çıkarmaya gerek kalmaması
    -Spor Aktivitelerini ölçmesi ve teşvik etmesi
    -Acil durumlarda anında bilgi göndermesi
    vb.

Bunun gibi daha nice yenilikler sunuyor ve aslında yanımızda taşıdığımız şeylerin ne kadar gereksiz olduğunu bize hatırlatıyor.

Bu yaşıma kadar saat takmamış bana bile kolumda bir saat taşıttıran firma Apple'dır.
  • Yok artık canım

• Zorla aldiracaklar su meretten..
  • iDoctor kullanıcısına yanıt
    Mobil odeme ozelliklerini ulkemizdede kullanabilsek harika olacak tam lazim oldugu zamanlarda herhangi bir gelisme yok ne yazikki.

• Ben Apple Watch 4 yıldır kullanıyorum seri 3 ile başladım şuan seri 6 var ve o dediğin özelliklerin neredeyse hiçbirini kullanamadım ülkemizde bu özellikler olmuyor:( ama yabancı ülkelerde var bu özellikler

• Yok artıık

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.