Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.920
Cevap
235
Favori
394.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Toplam süre yaklaşık 18-20 gün arası
  • Ajwahear A kullanıcısına yanıt
    mbpro 16 gb ram lisini 18 aralikta aldim 25 aralikta yola cikti 30 aralikta istanbula gelmis. tahmini teslimat 4 ocak diyor su an gumrukleme islemindeymis
  • Ardamax kullanıcısına yanıt
    gecmis olsun hocam batarya sorunluymus sanrm

kötü olmuş hocam geçmiş olsun sıfırlama işlemlerini yada başka bir adaptörle şarj olaylarını denemişsinizdir muhtemelen

• kamil_3545 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah üstadım ya batarya ya port ta sıkıntı var sanırsam geri gidiyor yenisi geliyor bakalım uzun süreçli bir bekleyiş maratonu yine başladı
  • Heimdall.. kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam Hepsi denendi hocam mühendislik takımına bile aktardık konuyu ama nafile gelen cevaplar pek tatminkar olmadı. Bu yüzden de değişim hakkı varken sıfırıyla değişmek daha cazip geldi tek sıkıntı bekleme süresi yine bir 2/3 hafta bekleyiş süresi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ardamax -- 31 Aralık 2020; 16:29:57 >
    Bu arada hub satıldı arkadaşlar ilginize tekrardan teşekkürler
  • 31 Aralık MBA 16 GB 256 GB siparişiyle bir yola çıktık bakalım :) Teslim tarihi: 12-19 Şubat diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ajwahear

14 gün oldu macbook air sipariş vereli hala işleniyor gözüküyor kaç gün sürüyor gönderilmesi

Macbook prolar çok hızlı teslim ediliyor. Şu an M1'lerde Air'lara inanılmaz talep var. Macbook Pro'lar Amazon'da 1 hafta bekledi ancak satıldı. Air'lar çıkar çıkmaz stoktan kalkıyor. 18'inde eşime Air siparişi verdim hala işleniyor diyor. Pro verseydim muhtemelen arkadaşınki gibi elimizdeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pblcrltn -- 1 Ocak 2021; 13:58:12 >
  • Bu 10-15 gün teslim süreleri Apple Türkiye online mağazası için mi geçerli yoksa PT için mi? Online mağazadan M1 pro almayı düşünüyorum 1-2 güne elime ulaşır diyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duellist kullanıcısına yanıt
    online magaza icin gecerli. bir ayi bulur gelmesi
  • Arkadaşlar ilk defa bir macbook sahibi olacağım. Elimdeki Ipad Air 3 ve eskimiş olan windows notebook'umu (17" olduğundan taşıması da sıkıntı) satıp tek cihaza geçmeyi planlıyorum. Amacım ikisini küçük bir bilgisayarda toplayıp, konforumu arttırmak. Hiç mac kullanmadığm için alışma sürecim biraz olacak ama ekosisteme yabancı değilim.

Günlük kullanım amaçlı alınacak. Dizi-Film, internet, programlama, eğitim. Macbook Air M1 base model şu an mantıklı geliyor. Yalnız ileride ram yetmeme durumunda ne yapıyoruz? Şu an 16 yapmaya kalksam +2068tl ekleniyor. Benim şu anki bütçemi aşıyor. Bu ramler daha sonradan ekleniyor mu, yoksa alırken mi ekletmek lazım? Şu an alırken verilen fiyat ile şu an servise gidene söylenilen fiyat arasında bir fark oluyor mu? (sitede 2068 iken, atıyorum sevise gidince 2500 diyorlar mı?)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Umarım mac sahibi olarak yakım zamanda aranıza katılacağım.

• Asetil Co A kullanıcısına yanıt

Şu ana kadar izlediğim tüm inceleme videoları ve okuduğum tüm inceleme yazılarına dayanarak söyleyebilirim ki 8gb ram sizin kullanım amaçlarınız doğrultusunda yıllarca yeterli olacaktır. Şu anda M1 çipiyle 8gb ram demek, windows ile kullanılan en az 16gb ram hatta daha fazlası demek oluyor, o şekilde düşünüp kıyas yapabilirsiniz.

• Selam arkadaşlar, elinde m1 MacBook Air ve Pro olanlardan bir ricam var

şu videonun 1.dakikasında 30-35 saniyeyi son ses dinlediğinizde başınız klavyeye yakınlaştırdığınızda netleşen hoparlörden gelen titremeye bağlı bir cızırtı sesi duyuyor musunuz ? Bu ses mevzusu beni iade etmeye götürecek kadar rahatsız etmeye başladı çünkü iade edersem de bir daha almak için 1 ay beklemeyle uğraşamayız eski bilgisayarımla devam edeceğim. Ondan birkaç kişinin deneyip yazması önemli bir konu benim için , teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sn10ur1 -- 2 Ocak 2021; 14:28:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: babadol

Şu ana kadar izlediğim tüm inceleme videoları ve okuduğum tüm inceleme yazılarına dayanarak söyleyebilirim ki 8gb ram sizin kullanım amaçlarınız doğrultusunda yıllarca yeterli olacaktır. Şu anda M1 çipiyle 8gb ram demek, windows ile kullanılan en az 16gb ram hatta daha fazlası demek oluyor, o şekilde düşünüp kıyas yapabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim. Ben de elimden geldiğince inceleme videosu izledim. Normal bir bilgisayar bu konfigürasyon olsa bu şekilde çalışmaz. Gerçekten çok iyi görünüyor. Parça konusunda bilginiz var mı peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: Asetil Co A

Cevabınız için teşekkür ederim. Ben de elimden geldiğince inceleme videosu izledim. Normal bir bilgisayar bu konfigürasyon olsa bu şekilde çalışmaz. Gerçekten çok iyi görünüyor. Parça konusunda bilginiz var mı peki?

Alıntıları Göster

Ram artırmak mümkün değil. Ramler işlemciye entegre, bu nedenle hiçbir şekilde daha sonra artıramazsınız.

• Heimdall.. kullanıcısına yanıt

Hocam geçmiş olsun. Çok şaşırdım görünce. Konuda hep sizin mesajları görüyordum, takip ediyordum. Böyle bir sorun çıkması korkuttu açıkcası biraz. Siz nereden almıştınız ürünü? Resmi sitesinden mi?

• Asetil Co A kullanıcısına yanıt

Bu bilgisayarın daha sonra geliştirilebilen bir bileşeni bulunmuyor. Yani nasıl aldıysanız sonuna kadar öyle kullanacaksınız.

• Bu durum benim için kötü oldu. Umarım base model uzun süre götürebilir. Macbook almamdaki en büyük sebep insanların uzun yıllar bu cihazları tam performans ile kullanması. Üzmez umarım.

@babadol @LazerBülbül

• En az 5 yıl götürür
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.