Şimdi Ara

Apple M1 Mac [ANA KONU] (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.920
Cevap
235
Favori
394.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://m.trendyol.com/thule/gauntlet-4-0-13-macbook-kilifi-mavi-p-42479971?boutiqueId=505041&merchantId=104684

hocam önceliğim bu kılıf, aslında bütçemi baya aşıyor londo düşünüyordum fakat bir sefer alınan bir şey olduğu için aklıma yatmaya başladı, verdiğimiz paraya değecek bir ürün mü sırf markaya para vermek istemiyorum, örneğin fermuarlar temas ediyor mu laptopa?

trendyolda 320 tl, daha uyguna bulmaya çalışıyorum fakat zor gibi, trendyoldaki ürünün sahte olma ihtimali var mı?

@sn10ur1

bir diğer seçenek

https://www.ottoangelino.com.tr/tasarim/macbook-kiliflari/londo-hakiki-deri-macbook-pro-ve-air-uyumlu-13-3-13-inc-kilif-13?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

son olarak yukarıda paylaşılan ozpack

https://m.trendyol.com/ozpack/executive-koyu-kahve-orta-laptop-p-36856513?adjust_campaign=product_free&adjust_t=mk12x3o_m4o2h83&link_contentid=36856513&link_userID=20207045

fakat ozpack'ın tasarımının iyi olduğu kadar kalitesizliğinden de bahsedilmiş, sanırım suni deri olduğu için.

• FireProoF_ F kullanıcısına yanıt

Ben LONDO'nunkini kullanıyorum. Gayet memnunum hocam, tavsiye ederim.

• FireProoF_ F kullanıcısına yanıt

320 çok hocam değmez ben black fridayde 250lira üstü 100 lira trendyol çeki+ trendyol cüzdana ilk pra yükleme gibi şeylerle 190’a getirip almıştım. Sleeve case olduğu için yanına ufak bi type-c dongle koyamıyosun sonuçta tek sıkıntısı o yoksa fermuarı falan gayet sağlam cihaza temas da etmiyor

diğer iki ürünü de kullanmadım açıkcası ne söylesem yalan olur. Çanta şeklinde kullanıp bi yerden bi yere götürürken kullanacaksan mutlaka şarj cihazını diğer bikaç kabloyu koycak ayrı bi gözü olsun yok sadece çizilmesini engellesin diye alıyorum pek mobil değilim dersen en uygununu al geç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sn10ur1 kullanıcısına yanıt
    Tabi canım zaten sleeve case amacı sırt çantasına falan koyarken koruması, ek çanta gerekir hep.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olethros

MBA’ya talep daha fazla gibi. 1 Aralik’ta siparis verdim ben de ama 17’sinden beri gumrukte. Teslim tarihi de 31 Aralik 8 Ocak gozukuyor. Dolayisiyla yazdiklari teslim tarihleri asagi yukari dogru gibi.

Ben 10 Aralıkta verdim sipariş MBA işleniyor da o günden beri hiç bir hareket olmadı ama teslim tarihi 28 Aralık - 6 Ocak gözüküyor . Nasıl iş bu? Sizinkinin gümrükte olduğunu nerden görebildiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: efesb

Ben 10 Aralıkta verdim sipariş MBA işleniyor da o günden beri hiç bir hareket olmadı ama teslim tarihi 28 Aralık - 6 Ocak gözüküyor . Nasıl iş bu? Sizinkinin gümrükte olduğunu nerden görebildiniz?

Alıntıları Göster

Detaylı bilgi için mavi renkteki kargo durumuyla ilgili yazıya basınca UPS'in sayfasına yönlendiriyor hocam, orada son gelişmeler mevcut. Ürün Türkiye'ye girdikten sonra da, o sitedeki aynı kod ile UPS Türkiye sitesinden takip edin. Gümrük detayları falan da orada yazıyor.

• LazerBülbül kullanıcısına yanıt
    LazerBülbül arkadaşla özelden bir görüşmemiz oldu, konuyu bana devretti, yine burada aktif şekilde birlikteyiz. Talepleriniz olursa özelden iletebilirsiniz.

hocam sorun şu ki maildeki sipariş durumu linkinden açılan sipariş detay sayfasında kargo durumu gösteren herhangi bir link bulunmuyor sipariş ilerleme çubuğu sadece işleniyor olarak duruyor 15 gündür. Ama teslim tarihi 28 Aralık - 6 Ocak .

• efesb kullanıcısına yanıt

Cuma günü dahi kargoya verilmeyen ürün Pazartesi nasıl ulaşacak merak ediyorum. Benim sipariş verdiğim USB dönüştürücü 2 günde gelmişti stoktan.

• quote:

Orijinalden alıntı: efesb

hocam sorun şu ki maildeki sipariş durumu linkinden açılan sipariş detay sayfasında kargo durumu gösteren herhangi bir link bulunmuyor sipariş ilerleme çubuğu sadece işleniyor olarak duruyor 15 gündür. Ama teslim tarihi 28 Aralık - 6 Ocak .

Ha sizinki hiç kargoya verilmemiş, ben olayı kaçırmışım hocam. Gecikme için bir Apple ile görüşün isterseniz.

Aslına bakarsanız dün aradım, arkadaşın de dediği gibi merak ettiğim sipariş durumunda zerre hareket olmamışken nasıl olurda 28 Aralık veya 28 Aralıktan itibaren birkaç günde gelebilir bu kargo? Bana müşteri hizmetlerinden, herşey normal merak etmeyin dediler. kargoya verildiğinde size mesaj gelecek dedi. Anladığım kadarıyla Apple Türkiye depoya girdikten sonra depodan çıkınca bana kargoya verildi bilgisi gelecek. Yoksa 15 gün ardından artık yurtdışından kargoya verildi bilgisi gelmez çünkü taahhüt ettikleri zaman içinde gelemez öbür türlü.

• efesb kullanıcısına yanıt
    Yurtdışından gelene kadar ürün sizin değil zaten, ön sipariş gibi düşünün. Apple Türkiye stoklarına ne zaman girer, o zaman ürünle ilgili net bilgi alabilirsiniz. Uluslararası şirkette çalıştığım için biliyorum, gelene kadar netleşmez, nereden geliyorsa cihaz orası Apple Türkiye’ye satar, onlar da size, siz aradaki prosedürleri görmezsiniz, gümrük vs. bu işler pandemiden dolayı aksamış olabilir.
  • babadol kullanıcısına yanıt

Evet biliyorum aslında ama 20 Ekimde kampanya ile aldığım MBP (sonra iade ettim) gönderildi bildirisi çok ekren gelmiş ve cihazın Dünyada nereden nereye gittiğini UPS ten takip etmiştim ve ürün Gümrükten çıkar çıkmaz Apple deposuna uğramadan direk bana gelmişti. Bu öyle olmayacak sanırım direk Türkiye Apple depoya ulaşacak ve ordan çıktığında gönderildi bildirisi yollayacaklar ardından 1-2 günde de ulaşacak elime. Özel konfigüre makineler ile Base modellerin kargo serüvenleri farklı oluyor tahminimce.

O yüzden haftaya pazartesi kargolandı mesajı ardından sene bitmeden de ulaşabilir makine.

• Selam arkadaşlar, m1 çipli mba 3-4 gün önce geçti elime . 2 adet dikkatimi çeken durum oldu .

1. caps lock tuşu her 3-4 basışımın birinde algılamıyor genelde şifrelerimi yazarken karşılaşıyorum. Magic keybord için yazılmamış olsa da birkaç forumda bunun bilerek yanlışlıkla elin çarpma durumlarına karşı olduğu normal olduğu belirtilmiş
    2. cihazı ilk açtığımda spotifydan müzik açınca sol hoparlörde cızırtı sesi duyuyorum ama 1-2 dakika sonra geçiyor ve tekrarlamıyor kullanım boyunca bu ses , baktığımda onun cpudan gelen bir ses olabileceği belirtilmiş ama başka pc modelleri için genelde

pek sıkıntılı durumlar değil ama benzer durumlarla karşılaşan oldu mu acaba öğrenmek istedim

• sn10ur1 kullanıcısına yanıt

capslock bende de aynı sekılde hocam..

bırde esc tusunun tusundakı klavye aydınlatma olayını dusunun esc nın "c" si sankı az aydınlanıyor gibi sizde nasıl acaba ?

• Heimdall.. kullanıcısına yanıt

Ben caps lock ile ilgili böyle bir durumla karşılaşmadım. Kullanım alışkanlığına bağlı olabilir belki de, yine de Apple desteğe yazmakta fayda var. esc ışığım da bu şekilde:

Apple M1 Mac [ANA KONU]
  • babadol kullanıcısına yanıt

hocam muhtemelen benımki göz yanılması çünkü altındaki ledlerin hepsi yanıyor gözüküyor .. saolun yinede 👍

• Heimdall.. kullanıcısına yanıt

Esc’nin e kısmına daha yakın ışık ondan normal bir tık soluk görünmesi tam üstten bakınca hepsi eşit görünüyor

cızırtı ile alakalı var mı benzer sorun yaşayan peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babadol

Ben caps lock ile ilgili böyle bir durumla karşılaşmadım. Kullanım alışkanlığına bağlı olabilir belki de, yine de Apple desteğe yazmakta fayda var. esc ışığım da bu şekilde:

Caps Lock tuşu bende de öyle 3-4 gündür kullanıyorum MacBook Pro i5 modeli benimki ama caps Lock tuşu arada 2-3 sefer basınca anca aktif oluyor belki el çarpmasına karşı bilinçli bi şekilde yapılmış bi özellik olabilir ama durum bende de o şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: sn10ur1

Esc’nin e kısmına daha yakın ışık ondan normal bir tık soluk görünmesi tam üstten bakınca hepsi eşit görünüyor

cızırtı ile alakalı var mı benzer sorun yaşayan peki?

tiz sesli müziklerde en yüksek seste cızırtı mevcut olan kimse var mi m1 MacBook air'da. Gün içinde ilk açtığımda oluşuyor 3-5 dakika sonra kesiliyor ve gün içi olmuyor genelde bir daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sn10ur1 -- 28 Aralık 2020; 12:47:1 >
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.