Şimdi Ara

Apple: Samsung, Galaxy serisinde patentlerimizi ihlal ediyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
10.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ibrcbl

Apple biraz da haklı aslında samsung yeni çıkardığı işletim sistemi bada da bile iphone benzeri bir mebu tasarımı ortaya koymus.Ayrıca samsung yeni tasarım yapmaktan cekiniyor çıkarttığı cihazların hepsi birbirine benziyor.

Afedersin ama nasıl bir tasarım yapmasını bekliyorsunuz acaba? Yuvarlak dokunkatik ekranı olan bir cihazı alır mıydınız acaba? Ya da Alpella reklamındaki gibi üçgen olsaydı.
  • Apple artık iyice saçmaladı.
  • Bunlar şirketlerin sidik dalaşı bir nevi tamamen şov amaçlı.Ama nedense Apple düşmanları hemen toplanmış daha tablet için uygun işletim sistemi bile yokken Galaxy tab ile ipad karşılaştıranlar Samsung fanboy olmuyor ama İpad alanlar apple fanboy oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bunlar şirketlerin sidik dalaşı bir nevi tamamen şov amaçlı.Ama nedense Apple düşmanları hemen toplanmış daha tablet için uygun işletim sistemi bile yokken Galaxy tab ile ipad karşılaştıranlar Samsung fanboy olmuyor ama İpad alanlar apple fanboy oluyor.

Hayır öyle değil. Samsung sayfasını basıp Ayfon daha iyi diyenler ya da Ayfon dan gerisi yalan diyenler fanboy oluyor.
  • Gereksiz. Neredeyse tüm modeller birbirine benziyor. 1-2 tane çizgisini değiştirip farklı yaptık diyorlar tasarım olarak. Tuşları değiştiriyorlar farklı yaptık diyorlar. Bu tasarım işinde Nokia hepsinden daha iyi. Donanım ve yazılım olarak en gerilerde tabii :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrcbl

Apple biraz da haklı aslında samsung yeni çıkardığı işletim sistemi bada da bile iphone benzeri bir mebu tasarımı ortaya koymus.Ayrıca samsung yeni tasarım yapmaktan cekiniyor çıkarttığı cihazların hepsi birbirine benziyor.

Afedersin ama nasıl bir tasarım yapmasını bekliyorsunuz acaba? Yuvarlak dokunkatik ekranı olan bir cihazı alır mıydınız acaba? Ya da Alpella reklamındaki gibi üçgen olsaydı.

Bu tasarimi ben dusunmeyecegim bu benim isim degil ama siz dusunun bunu benim yerime samaung dusunecek.

Apple tasarımını nasıl buldu nasil urettiyse samsung da bu isi kendi yapabilir neden baskalarina ozenen bir marka olaunki onun yerine baskalarinin ozendigi marka olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: manyakurt

Benim anlamadıgım bunlar qwerty modelli telefonlar degiller ki, bariz tasarım değişiklikleri olsun. Hele ki üst segment akıllı telefonlarda... Standart büyük bir ekran, altında standart bir iki dokunmatik tuş.. Ne bekleniyordu, yuvarlak falan mı yapılmasını :D Ayrıca menü dizilimlerine yer verilmiş, Allah aşkına dikdörtgen bir şekil içine kare ikonlardan oluşuna simgeleri kaç farklı şekilde dizebilirsiniz? Bir koyup, bir boşluk, bırakıp digerini çapraz koymaları falan mı istneiyor :D Bunlar en işlevsel, olması gereken dizilimler yani...

Haklısın ama Apple'da haksız sayılmaz evet benziyor ama daha farklı bir tasarım mutlaka olabilirdi.Mesela Sony Ericsson üst segment Android'li cihazlar arasında en farklı ve güzel tasarımlı cihazları üretiyor, örneğin XPERIA Neo:
    Apple: Samsung, Galaxy serisinde patentlerimizi ihlal ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pardus Linux -- 19 Nisan 2011; 11:41:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

quote:

Orijinalden alıntı: manyakurt

Benim anlamadıgım bunlar qwerty modelli telefonlar degiller ki, bariz tasarım değişiklikleri olsun. Hele ki üst segment akıllı telefonlarda... Standart büyük bir ekran, altında standart bir iki dokunmatik tuş.. Ne bekleniyordu, yuvarlak falan mı yapılmasını :D Ayrıca menü dizilimlerine yer verilmiş, Allah aşkına dikdörtgen bir şekil içine kare ikonlardan oluşuna simgeleri kaç farklı şekilde dizebilirsiniz? Bir koyup, bir boşluk, bırakıp digerini çapraz koymaları falan mı istneiyor :D Bunlar en işlevsel, olması gereken dizilimler yani...

Haklısın ama Apple'da haksız sayılmaz evet benziyor ama daha farklı bir tasarım mutlaka alobilirdi.Mesela Sony Ericsson üst segment Android'li cihazlar arasında en farklı ve güzel tasarımlı cihazları üretiyor, örneğin XPERIA Neo:
    [simage]http://st.gsmarena.com/vv/reviewsimg/sony-ericsson-xperia-neo/gal/gsmarena_003.jpg
    [/simage]

Bence en güzel Xperia Arc ama onlarda bir iki modelden sonra kendilerini tekrarlamaya başlayacaklar. Mesela Neo,Play ve Pro birbirlerine çok benziyorlar ki abileri Vivaz a da bayağı benziyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

Haklısın ama Apple'da haksız sayılmaz evet benziyor ama daha farklı bir tasarım mutlaka olabilirdi.Mesela Sony Ericsson üst segment Android'li cihazlar arasında en farklı ve güzel tasarımlı cihazları üretiyor, örneğin XPERIA Neo:

telefonlarda inceligin yaristigi bir donemde nasil farkli bir tasarim olabilir ki? ama suna katiliyorum galaxy s te touchwizard ve on panel iphone dan esinlenilmis bana gore..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirmizibulten -- 19 Nisan 2011; 11:12:54 >

• bunlar apple ın son çırpınışları.samsung dünya devi olacak.bugün philips tv sektöründen çekildiğini açıkladı sebebide lg ve samsungla baş edememesi.yakında nokia da batacak,apple da batacak.samsung her sektörde tek başına kalacak.samsung fanatiği değilim.hayatımda ilk defa samsung telefon aldım 2 hafta önce yani ben bile aldıysam bu iş bitmiştir.bunlar günlük hayata bakarak söylediğim kehanetler.
  • samsung'un en sevmediğim yönü tasarım olarak iphone'a benzemesiydi. samsung gibi bir firma htc, se, motorola gibi kendine özgü tasarımlar yapmalı.
  • Sonuçta apple olsun samsung olsun veya diğer markalar olsun kullanıcı ihtiyaçlarını ve tercihlerini göz önüne alarak tasarım ve işlevselliği bir arada tutan en verimli modelleri üretmeye çalışıyorlar.Bu noktada birbirlerine ikiz denicek kadar benzeme noktasına gelebiliyorlar.Ama işin esas farklılaştığı nokta donanım noktası.Apple bu noktada üretici olmadığı için ve dışa bağımlı olduğu için elindeki tek koz olan tasarım kozunu sonuna kadar kullanma hakkına sahip.Sonuç verir orası bi gerçek ama ne kadar uzun vadeli sonuçları olur bilinmez.Sonuçta apple da bi yerde kuyruğunu kıstırdımı alıcağı darbe vurduğundan ağır olucaktır :)
  • ben araba urettim digerleri yapacaksa 3 tekerlekli yapsin

elma porselen de dava acmis. diger firmalarin tabaklari hep onlarinkine benziyormus. illa yapacaklarsa dis bukey yapsin diyolla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Kendine özgü almak yerine var olanı kopyalamak ve hemen hemen herkezin Apple rakip görüpte farklı birşeyler yapamaması bence oldukça manidar. Akıllı telefon olupta Iphone benzemeyen ve sadece fizikselde değil, menü tasarımına kadar kopyalayan firmalar kendilerine nasıl teknoloji şirketi diye bilir. Apple bence davasında haklıdır. Olmayanı yapmak Apple zirveye taşımıştır ve bu konumunu korumak bence hakıdır.

OLMAYANI YAPMAK ALLAH'a MAHSUSTUR!
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirmizibulten

quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux Haklısın ama Appleda haksız sayılmaz evet benziyor ama daha farklı bir tasarım mutlaka olabilirdi.Mesela Sony Ericsson üst segment Androidli cihazlar arasında en farklı ve güzel tasarımlı cihazları üretiyor, örneğin XPERIA Neo:
    telefonlarda inceligin yaristigi bir donemde nasil farkli bir tasarim olabilir ki? ama suna katiliyorum galaxy s te touchwizard ve on panel iphone dan esinlenilmis bana gore..

Xperia'da Samsung montenin arka tasarımını üst tepe tasarımını ve alt ovel tasarımını kopyalamış veya baz almıştır. S5620 Monte kullanıcısıyım ayrıca benzerlik gerçekten var tepesi hemen hemen aynı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkan_tpc

Çok yara yapmış adamların içinde, alakasız işlere kalkışıyolar :)Bir şeyi icat etmek kadar o şeyi daha sonrasında ileriye taşımak da önemli. Samsung şu anda teknolojik olarak mobil arenada kafa kafaya gidiyor ama ileride apple a büyük fark atacak. Ama apple asla batmaz veya çok gerilere düşmez. Futbol takımı tutarcasına aşığı olmuş bir kullanıcı kitlesi var, 2000 liraya gübre satsa alırlar.

Kaliteliyse alırız ;)
  • apple şimdimi fark etti =D
  • Apple herzaman onculugu yapan firmadir,ornek vermeye gerek yok,diger firmalar ise tabikide benzeri cakmasi yada herneyse yapacaklardir,pastadan en buyuk dilimi kapmak icin kopyalari herzaman aslini yasatacaktir.
  • iphone çıktığı günden bu yana çinliler birebir kopyasını yapıp satıyorlar. Samsung benzerini yapınca mı kıymete bindi tasarımları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: resler

iphone çıktığı günden bu yana çinliler birebir kopyasını yapıp satıyorlar. Samsung benzerini yapınca mı kıymete bindi tasarımları.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.