Şimdi Ara

Apple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] (1346. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aktoluna Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 6 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
26.956
Cevap
922
Favori
1.836.550
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13441345134613471348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

"Milyon dolarlık"...

Apple dünyanın en değerli birinci şirketi oluyor çoğu zaman, veya 2. oluyor. Piyasa değeri 3 trilyon doları aştı.

Bu tamamıyla Steve Jobs'ın eseri sayılır. Amiral gemileri hala Iphone, Ipad ve Appstore, %80 den fazlası yani. Yeni çığır açan bir teknoloji yok. Yapay zekayı ise tamamıyla atladı açıkara en fazla kaynağı olan firma olmasına rağmen. "Siri" nin içler acısı hali herşeyin özeti zaten.

• Herkese iyi forumlar.

Yazılım mühendisliği okuyorum ve ilk çıktığında aldığım macbook air late 2020 (i5 8gb) cihazımla artık nefes alamaz hale geldim. bir süredir js ile çalışıyordum ve artık react native kullanıyorum. zorlana zorlana ios simulator çalıştırabilsem de android studio’yu hiç açamadım. bundan dolayı M3 Pro cpu11/gpu14 36gb’lik bir model siparişi verdim. pro M4’ler için tanıtılsa bile çıkışı ocak ayını bulacak diyorlar. Ve benim o kadar bekleyecek vaktim yok, kur da cabası. Teslim tarihi de zaten 15 ekim gibi gözüküyor. En kötü ihtimalle iade ederim M4 çıkışı yakın olursa onu beklerim diye düşündüm. Aldığım mac’i de 3 sene değiştirmeden kullanmayı düşünüyorum ondan dolayı ufağından yüksek bir model tercih ettim. Bilgisayarı programlama amacıyla kullanan arkadaşlara sorum, sizce iyi bir tercih mi yaptım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Black_Hole288 kullanıcısına yanıt
    Daha ne olsun dört dörtlük cihaz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 16" şık bir mac çantası arıyorum önerebileceğiniz var mı

• BabyYoda B kullanıcısına yanıt
    Tomtoc marka önerebilirim. Ben aşağıdaki modelini kullanıyorum hocam.

• Black_Hole288 kullanıcısına yanıt

Kodlama amacıyla benim ilk düşündüğüm configrasyon bu idi, hatta Apple Eğitim Mağazası üzerinden özel konfigrasyon olarak oluşturup 3 taksitle sipariş aşamasına gelmiştim, hazır bulunan bir model değil. Bende şu anda 11/14 18GB modeli var, kodlama olarak her açıdan yeterli. Hatta içinde Parallels windows altında bazı windows-only araçları kullanıyorum mecburen, orada aldığım compile süreleri normal windows bilgisayardan daha hızlı.

M4 tanıtımı için Ekim sonuna kadar diyorlar, MacOs Apple Intelligence sürümü genel olarak yayınlanınca. Eğer kampanyalı/aşırı uygun fiyata almıyorsanız bence beklemek daha avantajlı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tech.man -- 28 Eylül 2024; 12:26:47 >
  • BabyYoda B kullanıcısına yanıt

• Merhaba dostlar . MacBook almayı düşünüyorum . Sarı sitede sıfırla aynı ayarda fiyatlar var .
    Black Friday beklesem elle tutulur indirim yakalama imkanı olur mu? Geçen yıl Black Friday da Mac bakmamıştım ama diğer ürünlerde pek bişey yoktu
    Geçen yıl takip edenlerin yorumunu merak ediyorum

• brk-95 B kullanıcısına yanıt

milyon mu kaldı hocamApple MacBook ve iMac Fırsatları (Tüm Modeller) [ANA KONU] 

• biala B kullanıcısına yanıt
    Açıkçası bende bf bekliyorum hocam hem m4 çıkacakmış ama tam da emin olamıyorum biri aydınlatsa güzel olabilir

• mdiler27 kullanıcısına yanıt

Çok bir indirim yapmıyor Apple black friday geldi diye. Bilinen en tok satıcı yani.

Ama resmi satıcı olan siteler (amazon, hepsiburada, trendyol, teknosa, vatan, mediamarkt...) stok fazlası bazı modellerde fırsat sunabiliyor. M4 Pro modelleri çıkarsa ekim ayında, kasım ayında M3 Pro için bazı modellerde iyi fırsat sayılabilecek kampanyalar olabilir çünkü M4 stoklamak için ellerindeki en az satılan M3 modellerini satmayı düşünecekler ama öyle %40-%50 indirim vs. beklemeyin, piyasaya göre daha uygun sayılabilecek fiyat ve/veya daha fazla taksit.

Açıkcası benim listemde 14" M3 max var iyi fiyat-taksit ikilisi oluşturabilirsem, veya M4 Pro işlemcili base model.

• tech.man T kullanıcısına yanıt

açıkcası hocam m2 için 32 bandı m3 içinde 40 bandı belirledim hangisi olursa kapıcam bi tane artık

• 2. EL Mac Mini araştırıyorum.

Video çizim işi için

M1/16/256

M2/8/256

arasında kaldım?

• umityasar kullanıcısına yanıt

Bu ikisi arasında eğer video edit yapacaksanız kesinlikle 16GB ram olan tercih edilmelidir. M2 8/256 daha kötü performans verecektir, hem daha yavaş SSD var hem de RAM yetersiz, işlenen dosya/proje boyurları artttığı zaman veya başka uygulamalar açıkken yavaş SSDye swap yapması gerekecek.

M2 de bu kombinasyonda daha yavaş SSD olduğunu bilmiyordum. Çok Teşekkür ederim.

• umityasar kullanıcısına yanıt
    M2 alacaksanız en az 1tb olan ssd li modeli alın bende m2 pro 512 ssd li var onda da yavaş en az 1 tb ssd li model hızlı. Ama bana barız fark edilen bişey olmadı

• 14 inch macbook pro için kılıf, klavye koruyucu ya da ekran koruyucu ne alınmalı acaba? Model A2918

• soner1740 kullanıcısına yanıt

Aynılarından bana da lazım :) M3 Pro 14" aldım. Önerileri olan ?

Beğenmiyorsanız android cihazlar sizi bekliyor hocam, kim neyi isterse kullanabilir tabi ki.

• soner1740 kullanıcısına yanıt

Arada baya fark var aslında. M3 Pro base M3 den %40 kadar daha hızlı denebilir sanırım, bellek veri yolu da %50 daha fazla. Ek olarak iç dizaynı da farklı, M3 modelde basit tek fanlı bir soğutma varken Pro ve Maxte aynı çift fanlı soğutma var mesela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 13441345134613471348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.