Şimdi Ara

Apple kodlama eğitimini ABD dışına taşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple kodlama eğitimini ABD dışına taşıyor

Apple’ın özellikle eğitim çağında olan kullanıcılara yönelik olarak düzenlediği global eğitim etkinlikleri takdir topluyor. Ülkemizde dahil pek çok ülkede çocuklara yönelik yaz döneminde kamplar, kış döneminde atölyeler düzenleyen firma, şimdi önemli bir adım atıyor.

Uluslar arası

Yılın başlarında ABD çapındaki belli başlı üniversitelerde kodlamaya yönelik yoğun eğitim programlarına başlayan Apple, şimdi bu eğitimleri ülke dışındaki üniversitelere taşıyor.

Ayrıca Bkz.Elgato ilk ticari 4K kayıt kartını tanıttı

Everyone Can Code adındaki bu girişim Swift üzerinden uygulama kodlamayı bir yıl boyunca öğrencilere anlatıyor. Apple mühendisleri ve eğitimcileri tarafından hazırlanan paket program ABD’de büyük ilgi görüyor. Ayrıca müfredat olarak da ilk, orta ve lise seviyesinde okullara gönderiliyor.

Yeni hamle ile global olarak 20 üniversite bu eğitimi vermeye başlayacak. Avusturalya’da RMIT, Danimarka’da Mercantec, Hollanda’da Hogeschool van Arnhem en Nijmegen, Yeni Zelanda’da Unitec Institute of Technology, İngiltere’de Plymouth University bu kurumlar arasında. Gelecek yıl daha fazla kurum programa eklenecek.

• Swift mi daha iyi bir dildir yoksa Python mu?

Yoksa C++ mi.

• V4LKyR V kullanıcısına yanıt
    Bu saydığın diller 3 farklı is icin kullaniliyor. Swift ile iOS icin uygulama yazarsın ama digerleri ile yazamazsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ah bi de Türkçe döküman olsaydı tadından yenmezdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiye'ye gelir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple bunu hayrına yapmıyor, ticari amaçları var. Eğitim adı altında kendi ürünlerinin desteklenmesi için çalışma yapıyor. Şirket çatısı altında geliştirilen dilleri yeni başlayacak olanlara önermem. Her ortamda çalışan python var mis gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.