Şimdi Ara

Apple iPhone SE (2. nesil) [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.071
Cevap
139
Favori
735.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de öyle düşünüyorum. Takipteyiz. Beklentiler 31 Mart’a yoğunlaşmış durumda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Plus modelini bende merak ediyor ve bekliyorum. Şu günlerde gündem telefon olmasada ihtiyacım var.
    Fiyat olarak sizce plus in fiyatı ne kadar olur.
    8 plus dan yüksek olursa beklemeye gerek yok çünkü .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SiyahKırmızı26 kullanıcısına yanıt
    Plus olmayan modelin 400$ olacağı konuşuluyordu. Ama geçen gün DH yaptığı haberde 450$ bekleniyor dedi, yani iPhone 8’in resmi satış fiyatıyla aynı.
    Eğer öyle olursa Plus versiyon da 8 Plus’ın resmi satış fiyatıyla aynı olur (yani 550$).
    Düz model olur da 400$’dan çıkarsa Plus model 500$ olur ve günümüz 8 Plus fiyatından 500 TL daha ucuza gelir.
    8 Plus’tan daha pahalıya gelirse çoğu insan XR’a yönelir. Zaten arada 500 TL fark var, daha pahalı olursa fark kapanır. Apple’ın XR üretimini durdurmadığını ve hâlâ deli gibi sattığını düşünürsek 9 Plus’ı ölü model olarak çıkarmış anlamına gelir.
    Hiçbir şey belli değil özetle. Resmi tanıtım yapılsın, tahminlerde bulunuruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Evil Belief

Plus olmayan modelin 400$ olacağı konuşuluyordu. Ama geçen gün DH yaptığı haberde 450$ bekleniyor dedi, yani iPhone 8’in resmi satış fiyatıyla aynı.
    Eğer öyle olursa Plus versiyon da 8 Plus’ın resmi satış fiyatıyla aynı olur (yani 550$).
    Düz model olur da 400$’dan çıkarsa Plus model 500$ olur ve günümüz 8 Plus fiyatından 500 TL daha ucuza gelir.
    8 Plus’tan daha pahalıya gelirse çoğu insan XR’a yönelir. Zaten arada 500 TL fark var, daha pahalı olursa fark kapanır. Apple’ın XR üretimini durdurmadığını ve hâlâ deli gibi sattığını düşünürsek 9 Plus’ı ölü model olarak çıkarmış anlamına gelir.
    Hiçbir şey belli değil özetle. Resmi tanıtım yapılsın, tahminlerde bulunuruz.
    Hocam ne zaman tanıtılacak bu model ?

Bekle bekle tanımadılar bir türlü

• Bernoulli Denklemi kullanıcısına yanıt
    Net bir bilgi yok hocam. Normalde beklenti 31 Mart'ta tanıtılacağı yönündeydi ama Koronavirüs patlak verdi her şey erteleniyor. Beklemeye devam maalesef.

Apple yeni iPad Pro'ları ve Macbook Air'ı online bir tanıtımla ansızın tanıttığı gibi bir sürpriz yapabilir.
  • Niye XR’a yönelsin? 9P belirtilen donanımda gelirse XR’ın kimse yüzüne bakmaz. Bir kere ekran çözünürlüğü FHD’den düşük. Bu cihaz FHD olacak. İkincisi XR 3GB belleğe sahip bu cihazda ise 4GB bellek olacak. Üçüncüsü XR’da tek kamera bu cihazda çift kamera olacak. Dördüncüsü daha güncel işlemci A13’ü barındıracak. Sırf daha büyük çerçevesiz ekran için XR alınmaz böylesi bir model çıkarsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 25 Mart 2020; 15:56:39 >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Evet 9P dediğiniz şekilde çıkarsa ben de XR almam ama sokaktaki insan sizin kadar teknik donanım bilgisine sahip değil. A13'müş ram'miş ppi'ı yüksekmiş kaç kişi biliyor sanıyorsunuz bunları.
    İkisinin de 5.750 TL olduğunu düşünelim. İkisini yan yana koyar, "bu iPhone 11'e daha çok benziyo" der XR'ı alır.
    9 Plus için ise "eski tasarım" der geçer. İsterse içinde gelecek iPhone'larda kullanılacak işlemci olsun.
    Ama 9 Plus örneğin 5.250 TL olursa orada bir düşünür 500 TL cebimde kalsa mı diye.
    Fiyatlandırma kritik. Önceki SE'de Plus diye bir model olmadığı için konumlandırması netti. Şimdi Plus gelirse biraz karışır durumlar.
    Çentiksiz tasarımı seven az sayıda insan kaldık şurada. O yüzden 9 ve 9 Plus'ı heyecanla bekliyoruz ama büyük ve çentikli ekranın aşığı olan çok daha fazla sayıda insan var.

• Apple bu modelde hangi kamera sensörünü kullanacak merak ediyorum. 6s/7/8 serisinde üç jenerasyon boyunca IMX315 kullanıldı. Bu sensör 2015’te duyurulmuştu. Umarım tekrar bu sensör kullanılmaz. Artık eskimiş bir sensör ve günümüz sensörleri daha gelişmiş teknolojiye sahipler. SE’de zamanın amirali olan 6s’te kullanılan sensör kullanılmıştı. Umarım bu modelde de 11 serisinde kullanılan IMX333 olur.

• Yeni bir sızıntıya göre 15 Nisan’da geliyor.
    Gündemde korona varken kesin tarih veren sitelere inanmamak lazım aslında ama bekleyelim bakalım.

• Umarım plus modeli de iddia edilen donanımlarda tanıtılır. Sadece bu modelle kalınmasın.

• Bunun tanıtılacağı yok..
  • Aynı fikirdeyim

• Ufarım ufak boyutlarda kibar güçlü bir telefon gelir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 4.7" ekranla gelecekse o zaman bu telefonun hiçbir anlamı olmayacaktır. SE’nin amacı onu çekici kılan özelliği güçlü güncellenmiş donanımıyla ekran boyutunu ufak seven insanlar içindi. Bu bildiğimiz normal iPhone serisinin ekranı olacak. Zaten hali hazırda güncel yakın zamanda insanlara özellik olarak yeterli olan, 6S,7,8 telefonları bu boyutta özelliklerle bulunuyor. Ben böyle bir telefonun çıkacağını düşünmüyorum.

• MambaVino kullanıcısına yanıt
    Normal iPhone serisi dediğiniz seri bitti, son üyesi 8'di.
    Artık normal iPhone serisi X, XR, XS, XS Max, 11, 11 Pro ve 11 Pro Max tasarımındaki çentikli seri.
    SE çıktığında da normal seri 6 ve sonrası 4.7 inç seriydi, SE 4 inç olarak çıktı.
    Şimdi de SE 2 (ya da 9) çıkarsa 4.7 inç olarak çıkacak, yani küçük ekran sevenler için yine ideal olacak. İçinde 11'in donanımı olacak, küçük ve güçlü.
    Tanıtımı 15 Nisan diye sızdırıldı. Korona olmasaydı 31 Mart'ta tanıtılacağına kesin gözüyle bakılıyordu.

• MambaVino kullanıcısına yanıt
    SE serisinin mantığı bir önceki tasarımla güncel donanımı uygun fiyatla buluşturmaktır. İlla 5s kasasıyla çıkması demek değildir. SE çıktığında güncel kasa 6 kasasıydı ve bir önceki kasa olan 5s kasasıyla çıktı. Şu anki güncel kasa X ile başladı ve bir önceki kasa 8 kasası olduğu için yeni çıkacak olan uygun fiyatlı model de 8 kasasıyla gelecektir.

• 4.7 inç ekran ve kalın çerçeve... Hevesle bekliyordum yıllarca ama o kadar geciktirdiler ki artık almam çok zor. Elimde cücük gibi kalacak. Çerçeveli tasarım almak istemiyorum, illa çerçeveli olacaksa da 5.5 inç falan olsun bari. Hayır hadi şimdi neyse 3-4 sene sonra çok çağ dışı olacak. İlk SE çıktığında telefon anlayışımız henüz değişmemişti. 5.000TL ile çıksa 11 yerine bunu almak mantıksız olacak. Bilemedim. ABD'de 400 dolara çok çok satar ama bizde 5.000+ fiyatla biraz zor.

İlk SE çıktıktan 1.5 yıl sonra 8 çıkmış. Dolayısıyla hala tuşlu çerçeveli telefonlara aşinaydık. Umarım Apple biraz ters köşe yapar.

• The Anonymous T kullanıcısına yanıt
    Herkeste 5.000 TL beklentisi oluşmuş. Böyle yaparsak piyasasını yüksekten uçururlar.
    700 dolarlık iPhone 11 6.700 TL'ye satılıyorsa 400 dolara çıkması beklenen SE2 4.000 TL'yi geçmemeli.
    15 Nisan'a 2 gün kaldı bu arada :) 15 Nisan'da da tanıtılmazsa ben umudu kesiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Evil Belief

Herkeste 5.000 TL beklentisi oluşmuş. Böyle yaparsak piyasasını yüksekten uçururlar.
    700 dolarlık iPhone 11 6.700 TL'ye satılıyorsa 400 dolara çıkması beklenen SE2 4.000 TL'yi geçmemeli.
    15 Nisan'a 2 gün kaldı bu arada :) 15 Nisan'da da tanıtılmazsa ben umudu kesiyorum.
    İyi ama hocam daha önce düşük ötv ile ve kültür vergisi olmadan stoğa soktukları lPhone 8'ler bile hiç 4.000TL olmadı ki. :( Yeni SE'yi 4.000'den sokacak olsalar 8'in 3.500'den dagitilmasi gerekirdi.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.