Şimdi Ara

Apple iPhone 8 / iPhone 8 Plus [ANA KONU] (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.361
Cevap
138
Favori
808.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

8 kullanıyorum ben de, kasım 2017de aldım. Güncellemeleri falan çıkar çıkmaz yüklüyorum.

Şarj çok saçma, bişeyler yaparken çok hızlı düşüyor, geceleri 10 civarı eksiliyor. Battery Life uygulaması %92 gösteriyor pil sağlığını. 3 ayda nasıl pil bu kadar performans kaybı yaşar? Anlayamadım.

Ayrıca youtube ve facebooktan video izlerken görüntü donuyor, ses gelmeye devam ediyor, ana ekran düğmesine bassam da bazen tepki vermiyor, geç olarak çıkıyor uygulamadan. Bunu bazen çok sık yapıyor, bazen hiç yapmıyor.

Aldığımdan beri üç-dört kere siyah ekranda kaldı telefon, kapatma düğmesine basılı tutup kapattım.

İlk iphone kullanışım, hiç memnun kalmadım ben.

Bu sorunların basit çözümleri var mı? Yazılımsal ve herkesin yaşadığı sorunlar mı bunlar yoksa benim telefonuma özel donanımsal bir problemden mi kaynaklanıyor acaba?

• mericdurna kullanıcısına yanıt
    ben 6 kasımda aldım 8+ ı. şuan 11.2.5 beta 4 teyim. ios 11.0.3 ile geldi. Her güncellemeyle kullandım. söylediğin problemlerin hiçbiri olmadı. Batarya sabaha kadar max. %1 düşüyor. Çoğu zaman hiç düşmüyor. Ana güncellemeyi bekle istersen büyük ihtimal sorunların çözülecek. Battery life gibi programlarada güvenme derim. Apple batarya bilgilerine falan erişimi engellemişti. Eğer düzelmezse garanti yolu gözüküyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu video takılma olayı hiç bi güncellemeden sonra düzelmedi. Son güncelleme çıksın, onunla temiz kurulum yapıcam. Yine düzelmezse göndermek mecbur garantiye. Yıllarca Sony kullandım, android eski sürümlerinde bile bu kadar saçma takılmalar yapmıyordu. Güzel bi deneyim olmadı maalesef

• 1 saat 12 dakika kullanım
    2 saat 20 dakika beklemede
    şarj durumu yüzde 92.
    1 saat 12'dakikanın 40 dakikası video izleme. telefon uçak modunda sadece wifi açık. 1 günü kesin çıkartıyorda bazen 2 günden fazla da gidiyor. Çok değişken oluyor kullanıma bağlı genelde. Wifi ve mobil veri sürekli açık ise 1.5 gün kesin gidiyor. YouTube dediğiniz gibi video bazen donuyor ses gelmeye devam ediyor. Home tuşuna bastığınız zaman genelde düzeliyor. Bazen klavye düzeltmeleri kafasına göre takılıyor kelimenin sonunda ki harfi kesme işareti ile ayırmak gibi. Hey Siri dediğiniz zaman Siri açılıyor konuşuyorsunuz algılamıyor. İnşallah bir sonra ki güncelleme de düzelecek
  • SezerDogan kullanıcısına yanıt
    Hocam bildiğim kadarıyla androidde de sürekli açık kalmıyor ama ayarlama Yok. Yani konum isteyen uygulamaya girdiğiniz anda açılıyor ama kapattığınız anda da konum kapalı oluyor

• Beyler safari üzerinden twitter a girmeye çalışıyorum ancak sadece mavi kuş ekranında kalıyor. Bunun çözümü nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8 plus space gray almayı düşünüyorum. Kılıf kullanmayı sevmiyorum, kılıfsız kullanıcam. Arka cam jet black modelindeki gibi kolayca çiziliyor mu ve çizikler çok belli oluyor mu?

• Chandler_Bing kullanıcısına yanıt
    Ben 8 space gray kullanıyorum kılıfsız. 2 ayı geçti alalı. Şu ana kadar bir sıkıntı olmadı ki öyle çok çok dikkatli kullanmam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    jelatin tak arkaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SxDark -- 21 Ocak 2018; 19:54:44 >
  • Öyle yapıcam sanırım, umarım kötü gözükmez.

Çok parmak izi bırakıyor mu space gray?

Hocam bendede space gray vardi parmak izi falan beni rahatsiz etti bende gectim silvere , ama birazda takinti yaptim o zaman sanirim silver bu seride cok iyi olmus

Apple de iki renk kendi asiligini belli eder birincisi space gray ikincisi silver kilifsiz kullanabilirsin ancak düşme riski de var kayganliğini göz önünde bulundur ve cizilme olasiliği yüksel koydugun yerde bozul para anahtar sert bişey olursa kacinilmaz :)

• Merhaba arkadaşlar. Telefonun kilidini açtıktan 1-2 saniye sonra ekran bir tık kararıyor. Bunun sebebi yazılımsal olabilir mi ?

• Oyun oynayan biri degilim buyuk ekran telefonda sevmiyorum iphone 8 alacam ama sarj sorun yaparmi acaba arkadaslar.

• Telefonu çok yoğun kullanan birisi olarak (tabiri caizse elimden düşmüyor) sabahtan akşama kadar pili çok rahatlıkla yetiyor. Mesela bugün sabah 11 civarlarında şarjdan çektim ve şu an şarjım %40. Tabiki şunu belirteyim telefon düşük güç modunda. Aşırı CPU ve GPU gerektiren uygulamalar kullanmadığım için düşük güç modunu rahatlıkla kullanıyorum ki şimdiye kadar bir eksisini görmedim. Alacak olan varsa düşünmeden 8 Plus alsın.

Hangi uygulamaları kullanıyorsun diyorsanız. Arka planda ortalama 2-3 saat Spotify'dan şarkı dinlerken, Facebook-Instagram-Snapchat kullanıyorum. Kamerasını kullanıyorum ve hemen hemen 1-2 saat de YouTube kullanıyorum.

Eğer yoğun kullanmazsanız (iş-okul vs.) değil 1 gün 2 gün bile kullanırsınız.

İyi akşamlar dilerim, sorusu olan varsa memnuniyetle yanıtlarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tiesto5000

Oyun oynayan biri degilim buyuk ekran telefonda sevmiyorum iphone 8 alacam ama sarj sorun yaparmi acaba arkadaslar.

Pluslar ile normal iPhone'lar arasında iyi bir pil farkı olduğunu biliyorum. Büyük ekrana alışıyorsunuz, ben de çekinmiştim şimdi diğerleri anormal duruyor.. 😀

• Altın rengi hakkında ne düşünüyorsunuz dostlar? Yarın 8 plus alıcam renk konusuna karar veremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jovi

Merhaba arkadaşlar. Telefonun kilidini açtıktan 1-2 saniye sonra ekran bir tık kararıyor. Bunun sebebi yazılımsal olabilir mi ?

Auto Brightness açıksa kendi kendine rengi kısar yada açar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scarface6

Altın rengi hakkında ne düşünüyorsunuz dostlar? Yarın 8 plus alıcam renk konusuna karar veremedim.

Ben de arada kalmıştım en son Space Gray aldım. Neden diye sorarsan zaten kılıfla kullanacağım için arkası pek anlam ifade etmiyor. Ayrıca Space Gray ekran kapalıyken çok premium duruyor. Beyazın çerçeveleri hoşuma gitmiyor. Bence Space Gray çok daha kaliteli duruyor önden.

• quote:

Orijinalden alıntı: SezerDogan

quote:

Orijinalden alıntı: scarface6

Altın rengi hakkında ne düşünüyorsunuz dostlar? Yarın 8 plus alıcam renk konusuna karar veremedim.

Ben de arada kalmıştım en son Space Gray aldım. Neden diye sorarsan zaten kılıfla kullanacağım için arkası pek anlam ifade etmiyor. Ayrıca Space Gray ekran kapalıyken çok premium duruyor. Beyazın çerçeveleri hoşuma gitmiyor. Bence Space Gray çok daha kaliteli duruyor önden.

Evet space grey konusunda haklısın ama renk kötü onda da sanki. Bir jet black kadar iyi değil. Ama en iyi seçenek o heralde şuan.
  • 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.