Şimdi Ara

Apple iPhone 6s / iPhone 6s Plus [ANA KONU] (1473. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40.504
Cevap
310
Favori
1.290.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14711472147314741475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eymengokhan

quote:

Orijinalden alıntı: ysf87

32gb 27 küsür ile geliyor bicimlendirmeden dolayı, onun da yaklaşık 4-5gb sistem kullanıyor, 23gb size kalıyor. yükleyeceğiniz standart uygulamalar için de 3gb gitse, fotoğraf ve video için 20gb kalıyor.

Yanlış biliyorsunuz 27 küsür size kullanım bırakıyor 32 gb bende 32 gb var bana kalan 27 küsür gb

Ayarlar/genel/hakkında => kapasite 27,73gb yazıyor. kullanılabilir 27 olsaydı cihaz tam 32gb olarak gelmesi gerekirdi. biçimlendirmeden dolayı malesef tam 32gb gelemiyor. kapasite büyüdükçe ölü alan artıyor. örneğin daha önce aldığım 128gb iphone 7'de kapasite 117gb idi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar 6s cihazımda ekranında 1 adet ölü piksel var diye servise gönderdim yarın bir hafta olcak serviste işlemler ne kadar sürüyo bilen varmı takip nosuda alamadım çünkü gönderdikleri servisi bilmiyorum aldığım yere verdim direk göndersinler diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan297

Arkadaşlar 6s cihazımda ekranında 1 adet ölü piksel var diye servise gönderdim yarın bir hafta olcak serviste işlemler ne kadar sürüyo bilen varmı takip nosuda alamadım çünkü gönderdikleri servisi bilmiyorum aldığım yere verdim direk göndersinler diye

Ben aynı sebepten ötürü vermiştim vatan computrr garantiye vatan ın çalışanı dediki 3 piksel altını kabul etmezler demişti bende 1 tane gözüküyordu apple a yolladılar 2 gün sonra bana mail attılar vatandan gidip yeni bir 6s aldım😬😬.Eğer istersem para iadeside alabiliyordum aldığım ilk hafta içindeydi.Yani büyük bir ihtimal sizede yeni cihaz verirler en kötü paneli değiştirir yollarlar.

• ip6 plus 10.3 beta 4 sürümü kullanmaktayım.Sürekli olarak wi-fi ve bluetooth açık,ekran parlaklık otomatik,whatsap twitter gibi sosyal medya ağırlıkta kullanmaktayım.Pil değerleri sizce kaçlarda olması gerekir fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: proygt

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan297

Arkadaşlar 6s cihazımda ekranında 1 adet ölü piksel var diye servise gönderdim yarın bir hafta olcak serviste işlemler ne kadar sürüyo bilen varmı takip nosuda alamadım çünkü gönderdikleri servisi bilmiyorum aldığım yere verdim direk göndersinler diye

Ben aynı sebepten ötürü vermiştim vatan computrr garantiye vatan ın çalışanı dediki 3 piksel altını kabul etmezler demişti bende 1 tane gözüküyordu apple a yolladılar 2 gün sonra bana mail attılar vatandan gidip yeni bir 6s aldım😬😬.Eğer istersem para iadeside alabiliyordum aldığım ilk hafta içindeydi.Yani büyük bir ihtimal sizede yeni cihaz verirler en kötü paneli değiştirir yollarlar.

inşallah dediğiniz gibi olur banada bide çabucak halledilse süper olcak beklemek sıkıyo insanı naptıklarınıda bilemediğim için

• Arkadaslar benim birkac sorum olacak. Telefonumda bir takim sorunlar yasiyorum. Hoparlorden %70 az ses geliyor, neden bilmiyorum bayagi azaldi sesi. Kasada acayip miktarda boya dokulmesi var. Bir gorseniz rezalet. Savas alani gibi oldu telefonun arkasi. Operator isminin yazdigi yerde de bir adet piksel digerlerine gore cok parlak. Gotursem degisim olur mu? iPhone 4'te bes sene hic sikinti yasamadim bu telefonda sorun ustune sorun. Son olarak da 6S+ icin ideal kullanim suresi nedir. Son guncelleme ile benimki 4G+Wi-Fi karisik yedi bucuk saat gidiyor. Normal midir yoksa daha fazla olmasi getekir mi?

• 15 ay garantisi olan bir ip 6s plus aldım ancak faturası bulunamadı internetten baktığmda garantiyle ilgili bi sıkıntı yok devam ettiği gözüküyor acaba apple store larda fatura olmadan tamiri yapılırmı ? şuan bi problem yok şükür şayet bozulursa ne yapmam gerekiyor faturanın resmi var aveadan alınmış fatura no alan kişi imzası fln herşey net alan kişi olmadan avea bayisinden yenisi çıkarılır mı fikirlerinize ihtiyacım var.
  • 6s+ 64GB modelini kullanıyorum son bir kaç gündür telefon titrerken cızırtı oluşmaya başladı.iphone kullanan arkadaşlarımın telefonları ile karşılaştırdım bir sorun olduğunu anladım. Bugün Ankara Başarı servise vereceğim daha önce bu problemi yaşayıp servise veren oldu mu kaç günde alabilirim cihazı?
  • Baba oğul(ben) olarak 2 tane 6S 32 GB almış bulunmaktayız. İlk izlenimlerim akıcılık gerçekten hoş, gören olduysa Note 7 maceram olmuştu. Fakat burada okuyordum 'yağ gibi akıyor cihaz' tabiri tam anlamıyla gerçek, Note 7 gibi bir cihaz kullanmama rağmen 6S çok akıcı. 7/7+ almadık çünkü ikimizde kulaklık girişi olmamasına, 6Sten tek farkının çift kamera olması filan derken 6S hala alınabilecek bir cihaz. Teknosa'da fiyatı 3200, 1000 lira nakit ile ING kredi kullandırmış, tabii babam satın alma işlemi gerçekleştirirken ben Edirne'de idim, ne yaptı hiç haberim yok.
  • merhaba arkadaşlar genpa servisiyle alakalı yaşadığım sorunu aktarmak istedim 16.01.2017 tarihinde genpaya 6s cihazımı 2 adet ölü pixel den kaynaklı servise verdim cozmetik yönden hiçbir sorunum yoktu sadece apple logosunda kılcal çizik vardı 10 gün içinde cihazımın ekranını değiştirerek bana geri verdiler . ama bu sefer cihazımın pilinde çok çabuk bitme sorunu yaşadım ve home tuşu bastığında bazen algılamıyordu .14.02.2017 tarihinde cihazımı tekrar genpa servise bıraktım. işlevsel testlerde cihaz kendi kendine kapanmış cihaz değişimi bekleniyor yazıyordu kontrol ettiğimde sonradan apple merkez servise gönderilecektir diye değişti . gidip bilgi aldım ve cihazı apple görmek istemiş bizden değişim onaylı gitti %90 onlarda değişim verecekler dedi bayan bana . 13-14 gün bekledikten sonra cihazımın bataryasını değiştirilerek onarım yapıldıği söylendi ve bu gün 01.03.2017 tarihinde teslim almaya gittim cihazımı ve cihazımda zedelenmeler meydana gelmiş çizik ezik kasana ekranı yapıştırmışlar yapışkanlar dışarıda filan. cihazı böyle teslim alamayacağımı ve bu darbelerim tarafıma ait olmadığını belirttim içeriye gitti geldi bayan eminmisiniz size ait olmadığına bizde böyle bir hata olmaz dedi. bende eminim takıntılı bi insanım ve bu cihazı böyşe sizden teslim alamam cihazın haline bakın dedim . bayan tekrardan bi kayıt açtı darbe olan yerlere ufak iz var diyerek . şimdi onu bekleyeceğiz ne olacak bilmiyorum ama canım baya sıkkın .

• Arkadaşlar elimde fazladan kutusu açılmamış nano cam(linkteki) üründen var.
    Kendimde kullanıyorum.
    Linkteki fiyattan daha uyguna vericem, almak isteyen ulaşabilir.

http://www.ttec.com.tr/AirGlass-Nano,PR-28636.html
  • selam arkadaşlar bir sorum olucakti cihazim değişimden yeni geldi 10.1.1 yüklü appstoredaki uygulamalarin yeni gelen güncellemerini yüklesem olumsuz bi durum olurmu pil yada kasma acisindan?? 10.2.1sürümüne göre optimize ediliyor diye düsündüm cünkü

• iphone 6s plus için hangi kılıfı önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Navinaton88

selam arkadaşlar bir sorum olucakti cihazim değişimden yeni geldi 10.1.1 yüklü appstoredaki uygulamalarin yeni gelen güncellemerini yüklesem olumsuz bi durum olurmu pil yada kasma acisindan?? 10.2.1sürümüne göre optimize ediliyor diye düsündüm cünkü

Hocam mevcut sürümde kalın. Benimde değişimden geldi şu an 10.1 de yazılım ve batarya süresi çok iyi. Apple her güncellemede telefonu yavaşlatıyor ve batarya süresi azaltıyor. Mesela yenilik getirmiyor bir sürü kullanmadığın ıvır zıvır geliyor sonra telefon yavaşlıyor ve güncelleme boyutu da büyüyor. Önceden 10.2.1 de 5 saati zor görüyordum tel de şimdi 6 -7 saat arası kullanım veriyor ve inanılmaz memnunum... Sizi de görünce uyarmak istedim:)) Uygulamaları güncellemeniz sorun oluşturmaz çünkü ben hep güncelliyorum bir sorun ile karşılaşmadım şu ana kadar:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cool_psy -- 2 Mart 2017; 0:30:49 >

• Şuan elimde z3+ var birkaç kez düştüğü için telefonun arka camı kırıldı ve kulaklık girişi ve nfc çalışmıyor. Bu yüzden değiştirmek istiyorum. Aklımda sony xz ile 6s var. Benim için önemli olan müzik dinlemek. Bu açıdan sony den hem müzik dinlemenin kolaylığı hemde ses kalitesi açısından memnunum. Bu konuda 6s ile bilgi verebilirseniz sevinirim. Bilhassa androidden apple geçmek sorun olurmu
  • muek M kullanıcısına yanıt
    bende z3 compact kullanıyodum 2 aydır 6s kullanıyorum çok memnunum kulaklığın verdiği hoparlörün verdiği ses gerçekten iyi z3 compacta göre çok fark var ve apple stabilitesi hiç birşeyle ekstradan uğraşmak zorunda değilsiniz sonynin sözde süper otomatik kameradan %50 randıman anca alacağınız modları gibi modlar yok herşey sorunsuz herşey gayet kullanışlı 6s kesinlikle fiyatını hakeden bi telefon tek handikapınız şarj olur 7 saat kullanım alıyorum ben bana yetiyor şimdilik 6s alırsanız pişman olmazsınız

• Temiz kurulum yapmama rağmen ios 10.2.1 6s plus ısınma ve kasma sorunu ile karşı karşıyayım, hepsi mi böyle yoksa bende mi bir sorun var. (9.3.5 de sadece mortal kombat oynarken kamera bölgesi ısınırdı, şuan 10.2.1 de whatsapp da bile kamera bölgesi ısınıyor)

• quote:

Orijinalden alıntı: SerkanGD

Benim 6s ısınca şebeke gidip geliyor. biraz daha ısınırsa geçersiz sim veya sim yok diyor. İtools'dan bakıyorum 35-38 dereceden sonra sapıtmaya başlıyor. Genpa'ya gitti geldi arızayı bulamadılar. Bende yeni keşfettim ısınınca problem yaptığını. Tekrar yollayacağım.

Bahsettigim sorundan dolayı, İzmir genpaya elden teslim ettim cihazı. Ayni gün Değişim kararı çıktı. Cihaz bekliyorum.
  • quote:

quote:

Benim 6s ısınca şebeke gidip geliyor. biraz daha ısınırsa geçersiz sim veya sim yok diyor. İtools'dan bakıyorum 35-38 dereceden sonra sapıtmaya başlıyor. Genpa'ya gitti geldi arızayı bulamadılar. Bende yeni keşfettim ısınınca problem yaptığını. Tekrar yollayacağım.

Bahsettigim sorundan dolayı, İzmir genpaya elden teslim ettim cihazı. Ayni gün Değişim kararı çıktı. Cihaz bekliyorum.

hayırlı olsun hocam bende şebeke sorunu ile vermiştim bnmkinide yenilediler ama yenisinde de oldu birde home tusu sorunlu cıktı
    home tusunu değşip geri yollamıslar sebekede bir sey yokmus.Cihazın taksitleri bitti cihaz srvisten gelmek bilmiyor

• Arkadaşlar istanbul bilişim'de satılan iphonelar apple garantili mi yoksa i.bilişim'in kendi garantisi mi? Araştırdım ama hiçbir yerde bilgi bulamadım.
  • 
Sayfa: önceki 14711472147314741475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.