Şimdi Ara

Apple'ın gizli mühendislik ekibi VR üzerine çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'ın gizli mühendislik ekibi VR üzerine çalışıyor 

Hafta başında Apple düzenlediği bir toplantıyla son çeyreğe ait gelirlerini ve satış rakamlarını paylaştı. Toplantıda önemli satış rakamlarının yanı sıra Apple CEO'su Tim Cook'a sorulan bir soru, ve Cook'un cevabı da oldukça ilgi çekiciydi.

Tim Cook, gazetecinin sorduğu sanal gerçeklik sorusuna " VR'ın boş teknoloji olduğunu düşünmüyorum. Gerçekten havalı ve ilginç uygulama alanları var" yanıtını verdi. Bu yanıt "Apple sanal gerçeklik konusunda çalışmalar yapıyor" şeklinde yorumlanırken Financial Times'da yeni bir iddia ile bu argümanı destekledi.

İddiaya göre ABD'li teknoloji devi bünyesinde yüzlerce kişilik bir VR ekibi barındırıyor. Bu ekip şirketin satın almalarla bünyesine kattığı diğer şirketlerden gelen kişiler ve rakip şirketlerden transfer edilen çalışanlardan oluşuyor. Özellikle Hololens takımı ve Lytro gibi kamer şirketlerinden gelen transferlerin VR ekibine dahil edildiği söyleniyor.

Project Tango projesinde yer alan ve 3D tarama konusunda deneyimli Flyby Media'da son zamanlarda Apple bünyesine katılan şirketlerden birisi. Bunun yanı sıra PrimeSense,Metaio ve FaceShift satın almaları da bu konuda önemli bir kaynak yaratacak nitelikte. Şirketin nasıl bir VR konsepti üzerinde çalıştığı ise şimdilik bilinmiyor.

• Başlığı değiştirin. Devrik cümle!

• Başlığı okurken iki kere düşündüm.Halâ düşünüyorum.What you mean ?

• Teşekkürler arkadaşlar, düzenlendi
  • haberin çeriği için tşk ederim
  • Are you disco ?

• Gizli filan degil aslında. Herkes vr yapıyor apple cıkıp ben yapmacagım diyemez.
    İphone 7+ ile vr nin de gelmesini 7s+ ilede tam uyumlu olmasını bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple bir teknolojiyi kullanacaksa tam olgunlaşıp sorunsuz hale gelmeden cihazlarında sunmuyor o yüzden 7'de gelir yarım yamalak çalışır 7s'de tam oturur öyle bir şey olmaz gelirse tam gelir eğer böyle bir çalışma varsa, isim değişikliğine gidilmediği takdirde iphone 8'den önce vr desteğini göremeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doom II -- 30 Ocak 2016; 18:48:35 >
  • O kadar gizliki gizlilikten olup bitiyoruz

• Sonunda Apple Vr'yi de keşfetti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doom II

apple bir teknolojiyi kullanacaksa tam olgunlaşıp sorunsuz hale gelmeden cihazlarında sunmuyor o yüzden 7'de gelir yarım yamalak çalışır 7s'de tam oturur öyle bir şey olmaz gelirse tam gelir eğer böyle bir çalışma varsa, isim değişikliğine gidilmediği takdirde iphone 8'den önce vr desteğini göremeyiz.

VR destegi zaten var. Suan 5s telefonumda bile kullanıyorum. Mantık sonuçta ekranı ikiye bölmek ve telefonun dengeleme sistemine uygun uygulama yapmakla alakalı.

Sadece 7+ ile beraber ivr yada artık ne isim koyacaklarsa onun piyasaya çıkması mümkün olabilir.
  • VR dan bahsettikten sonra ne olduğu konusu da özetle açıklansa süper olurdu.

• apple vr daha kötü gösterir 2 kat daha pahalı olur

• güzel iş çıkarırlar ama çok para ister..

• guzel is cikarma meselesi eskide kaldi. watch'da da gordugumuz uzere artik ses getiren urunler uretemiyor malesef.
  • bu vr gözlüklerde gelecek yok bence arabayla uğraşsalar daha iyi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.