Şimdi Ara

Apple ile google arasındaki ilginç paradoks

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi uygulamalara baktığımız zaman apple çöpün önde gideni. Mesela google fotoğraflarla iphone fotoğraflar uygulamasını karşılaştıralım, kişinin yüz bölümünden diğer fotoğraflarını bulma konusunda apple googleın yanına bile yaklaşamıyor, fotoğrafta bir yazı varsa arama bölümüne o yazıyo yazdığınızda google fotoğrafı tak diye buluyor ama appleda böyle bir özellik yok, googledaki lens özelliği tek başına iphonejun foto uygulamasını çöpe atmaya yeter, yani bakınca iphonedaki uygulama ciddi anlamda sadece bir fotoğraf galerisi ama googleın uygulaması çok farklı muazzam birşey. Navigasyonlara baktığımız zaman zaten ikisini kıyaslamaya gerek bile yok iphone kullanıp da iphonun navigasyon uygulamasını kullanan insan sayısı kaç binde birdir acaba. İkisi kıyaslanamaz bile. Apple şimdi bi çeviri uygulaması çıkarmış ama ne kadar başarılı olucak, cidden google çeviriyi yakalayabileceğini düşünen var mı? Notlar gibi uygulamaların hiçbirinde de apple üstünlüğü yok. Şimdi uygulamalarına bakınca apple yazılım konusunda googleın yanına yaklaşamaz diyoruz. Ama sonra bir de gelip işletim sistemine bakıyoruz, ikisini de yakın zamanda kullanmış bir olarak çok net söyleyebiliyorum ki android hiç bir zaman ios gibi başarılı olamayak. Bence yaklaşamayacak bile ancak en fazla yapabileceği şey zaten yaklaşmak olur. Çünkü ios gerçekten kusursuz arkadaşlar, hiç bir kusurunu görmedim. Durum çok karışık değil mi, bu kadar muzzam uygulamalar yapan google neden ios gibi kusursuz bir işletim sistemi yapamıyor ya da böyle muazzam bir işletim sistemi yapan apple uygulamaları neden bu kadar çöp?

• bir tarafta yazılım ve data devi google var
    Diğer tarafta biraz daha farklı kulvarda birisi var.

Android binlerce çeşit cihazda çalışıyor, uyumluluk için çok fazla mükemmel olamıyor, aslında pixel telefonlar çok iyi diyorlar ama ülkemizde yok deneyimleyemedim.

İos da cihaz sayısı az, geliştiriciler hepsinde test edip sıkıntıyı vb görüp çözebiliyor.

Çoğu uygulamanın ios versiyonu androidden çok daha kaliteli ve sorunsuz
    Benim ios tercih etme sebeplerimden biri bu.
  • O zaman andorid tercih et
    Benim hiç işime yaramıyor öyle özellikler iphone tercih etmem 8 senedir sadece günceleme alması + bir sürü uygulamanın andorid e göre daha sorunsuz olması filan
    Yok kamera yok pil gibi dert im yok 3. İphone telefonım mikrofonu bozuldu uğraşıyorum bakalım yapa bilirsek tamir edip devam
  • bir tarafta yazılım ve data devi google var
    Diğer tarafta biraz daha farklı kulvarda birisi var.

Android binlerce çeşit cihazda çalışıyor, uyumluluk için çok fazla mükemmel olamıyor, aslında pixel telefonlar çok iyi diyorlar ama ülkemizde yok deneyimleyemedim.

İos da cihaz sayısı az, geliştiriciler hepsinde test edip sıkıntıyı vb görüp çözebiliyor.

Çoğu uygulamanın ios versiyonu androidden çok daha kaliteli ve sorunsuz
    Benim ios tercih etme sebeplerimden biri bu.
  • Androidi hangi telefonu baz alarak değerlendirdiğine bağlı. Redmi 8 mi yoksa s21 mi yoksa pixel 4 mü? En üst seviye androidler de kasmaz, donmaz, akıcıdır. Bu anlamda en iyi telefon appda dahil pixel telefonlardır.
  • Kendini kandırmak allahtan bedava
  • Android yapısından dolayı, sanal makine olarak çalışır, hiçbir zaman maks donanım verimini ulaşamayacak, bu böyledir yani, bit emulatör gibi çalışır telefonda,
    Kaldı ki google'ın amacı da bu, piyasadaki bir sürü cihaza ulaşmak.

Bu arada google daki o güzel uygulamalar son birkaç yılın ürünü, hatta büyük bir kısmı saf AOSP de yoktur bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: an agony

Android yapısından dolayı, sanal makine olarak çalışır, hiçbir zaman maks donanım verimini ulaşamayacak, bu böyledir yani, bit emulatör gibi çalışır telefonda,
    Kaldı ki google'ın amacı da bu, piyasadaki bir sürü cihaza ulaşmak.

Bu arada google daki o güzel uygulamalar son birkaç yılın ürünü, hatta büyük bir kısmı saf AOSP de yoktur bile.

Android değil de aosp yazınca cool oldun kanka öyle mi

• quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Kendini kandırmak allahtan bedava

Derken kral yazdığım şeylerin hangisi yanlış, google uygulamalarının apple uygulamalarından iyi olması mı, yoksa ios un androidden iyi olması mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hazarcep

O zaman andorid tercih et
    Benim hiç işime yaramıyor öyle özellikler iphone tercih etmem 8 senedir sadece günceleme alması + bir sürü uygulamanın andorid e göre daha sorunsuz olması filan
    Yok kamera yok pil gibi dert im yok 3. İphone telefonım mikrofonu bozuldu uğraşıyorum bakalım yapa bilirsek tamir edip devam

Lan yazıyı bi kez daha okudum da sen tam salakmışsın kanka kusura bakma da ne anlatıyorsun sen olum   deli lan bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crsnrnld0307 -- 28 Mart 2021; 15:39:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crsnrnld0307

Android değil de aosp yazınca cool oldun kanka öyle mi

Alıntıları Göster

Android demek istesem android derdim, aosp demek istedim, ne olduğunu biliyorsun aosp nin dimi, boş mesaj atmadın umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: an agony

Android demek istesem android derdim, aosp demek istedim, ne olduğunu biliyorsun aosp nin dimi, boş mesaj atmadın umarım

Alıntıları Göster

Tamam kanka coolsun işte ' aosp ' dedin vayyyy coolluğa bak mühendisliğe bak entelliğe bak tam bi teknoloji canavarı nasıl böyle bir adam var olabilir ooo ooooo

• quote:

Tamam kanka coolsun işte ' aosp ' dedin vayyyy coolluğa bak mühendisliğe bak entelliğe bak tam bi teknoloji canavarı nasıl böyle bir adam var olabilir ooo ooooo

Alıntıları Göster
    Olm terim la o terim. Özel bir kelime.

Saf ,açık kaynak kodlu, hiçbir ek uygulama bulunmayan, google dan bir miktar daha bağımsız android romu. Bunu kastetmek için kullandım.

Android yazsam aklına piyasadaki telefonların sistemi gelecek samsung lg xiaomi vs ,hah işte onların hiçbiri aosp değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi an agony -- 28 Mart 2021; 15:45:28 >

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Türkçe çeviri yapabilecek var mı? Google translate çeviremedi yazıyı

• quote:

Türkçe çeviri yapabilecek var mı? Google translate çeviremedi yazıyı

Alıntıları Göster

boş yapıyorsun

google çevirinin çevirememesi andorid gibi o işinde kalitesiz olması

• quote:

boş yapıyorsun

google çevirinin çevirememesi andorid gibi o işinde kalitesiz olması

Alıntıları Göster

Olum ne diyo kan bu gerizekalı :d beyler adamı çevirecek uok mu valla beynimi yaktı adam :d

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.