Şimdi Ara

Apple, bugün kullanıcılarına ihanet etmiştir. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
1
Favori
4.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tamamen ticari kafayla düşünülmüş bir şey. Ufak bir rötuşla yeni bir model piyasaya sürüyorlar ki teknoloji hastalığı yüzünden satıyor da. Bence iPad 3 sahiplerinin bu modeli tercih etmesine gerek yok.
  • şimdi çok net anlıyoruz ki yeni ipad diye satılan ürün tamamen zorlama olarak çıkartılmış bır urunmuş .. apple tablet konusunda gidişatı iyi görmüyorum ...

çık artık windows 8 ... o zaman görelim seni apple ...
  • Daha Yeni iPad'in taksitini ödemedim be. iPad mini'yi merak edip siteye girdim, keşke girmez olaydım. Uykum kaçtı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • burada memnuniyetsizliğin tek nedeni son model cihaza sahip olmamak değil aynı zamanda 5-6 aylık süre içinde alınmış new ipadlerin apple tarafindan sitesinde sanki hiç çıkartılmamış gibi lanse edilmesi, ve ayrıca yeni ürünün daha yeni bir işlemciye sahip olmasına rağmen henüz 5-6 ay önce çıkan cihazla benzer paraya satılması, apple'ın sabit veya benzer fiyat politikası olmayıp bu cihazı new ipad çıkış fiyatından çok daha yüksek bir fiyata çıkarsaydı yeni cihaz çıkarmaya hakkı vardı, ama new ipad sahipleri şu an çıkan yeni işlemcili tablete yakın bir ücret ödeyip 6 ay için daha eski işlemcili cihazı kullanmak durumundalar.

• Ama yeni modeller çıkmazsa 2 el piyasası canlanmaz fiyatlar düşmeliki durumu olmayan kullanıcılar alabilsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: step-team

quote:

Orijinalden alıntı: pocemonmutlu

quote:

Orijinalden alıntı: step-team

Acaba Apple New iPad'daki ısınma şikayetlerinden kurtulmak için çaktırmadan yeni işlemciyle bir güncelleme mi yapmak istedi ? Bakalım güncellenmiş iPad'de ısınma olacak mı ?
    Sonuçta iPad 2'de de ilk seriler ile son serilerin işlemci hızlarında yanılmıyorsam fark vardı , yani Apple daha önce de böyle bir revizyon yapmıştı.

Ornek saatlerce infinity blade oynarken sarza takili olunca tabiki isinacak, cikan isi aliminyum kasaya aktarilmasi gerek yoksa hasar alir islemci vs. parcalari. Tamam'da alip cayir cayir limitlerde kullanan musterilerin kac tanesinin iPadi bozulmus? Yada kimin eli isidan hastanelik olmus'ki adamlar caktirmadan revizyona sokmak icin 3. Nesli hoop sitesinden kaldiraveriyor? Bilmiyorum Apple bir duzen icerisinde yuruturdu devre disi birakacagi cihazlari, ama A6x diyerek duzeni bozdu. iPad2 icin vevizyona gittiler islemcinin uretimini 45nm'den 32nm'ye dusurerek isi ve guc tuketim verimliligini arttirdilar ama gidipte yeni islemci koymadilar!!!...

Tamam kimse eline yanık kremi sürmedi yada cihazı kullanılmaz hale getirmedi ancak iPad 2 ile aynı şartlarda kullanıldığında arda ısı farkı küçümsenmiyecek derecede ve küçümsenmeyecek derecede şikayet gerçekleşti. İşte bu yüzden bir revizyona gidip bu bahane ile güncellenmiş iPad'i çıkartmış olabilir diye düşündüm !

Zaten %100 tahmin ettigin sebeplerden islemciyi A6x koyacaklar. Cunku A5x 32nm ve bu islemciyi 24nm boyutlarinda urettiremedi (maliyeti yuzunden yada baska birsey bilemiyorum). A6x ile islem yukunu 4'e bolerek (A5 islemciyi overclock yaparak x takisi koyup zorladigi icin isi artisinin onune gecemedi tabi) isiyi buyuk olcude dusurup, iPad2'de oldugu gibi guc tuketimindede artis saglayacaktir. Amma hadi dock girisini degistirdin, fakat islemci hizini A5x performansinin 2 kati vs. yaparsa iste o zaman yaziklar olsun Apple sana!!!...

• quote:

Orijinalden alıntı: dataman

burada memnuniyetsizliğin tek nedeni son model cihaza sahip olmamak değil aynı zamanda 5-6 aylık süre içinde alınmış new ipadlerin apple tarafindan sitesinde sanki hiç çıkartılmamış gibi lanse edilmesi, ve ayrıca yeni ürünün daha yeni bir işlemciye sahip olmasına rağmen henüz 5-6 ay önce çıkan cihazla benzer paraya satılması, apple'ın sabit veya benzer fiyat politikası olmayıp bu cihazı new ipad çıkış fiyatından çok daha yüksek bir fiyata çıkarsaydı yeni cihaz çıkarmaya hakkı vardı, ama new ipad sahipleri şu an çıkan yeni işlemcili tablete yakın bir ücret ödeyip 6 ay için daha eski işlemcili cihazı kullanmak durumundalar.

Aynı şeyi yazacaktım ama üşendim diyebilirim. Süper yazmışsın hocam. Bizim yakındığımız mevzuda bu zaten. Bunun olacağından bile haberimiz yoktu, eğer olsaydı 2 ay daha bekler A6X'e sahip olurdum. Apple'ın bu hareketi kandırmaktan başka birşey değil. Adamlar tabi istediğini yapacak, ona lafımız yok ama bu oyun gerçekten iyi olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smile75 -- 24 Ekim 2012; 0:31:22 >

• Siz yeni aldınız diye teknoloji durmak zorundamı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple bir ürünü siz aldınız diye yenileyip yeni versiyon olarak satamıyacak mı? yuh...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paulownia

Siz yeni aldınız diye teknoloji durmak zorundamı ?

Tabiki durmayacak durmasinida katiyetle kimse istemez, ama ayni tableti (The New iPad) habersizce sitesinden kaldir (ilk iPad'in uretiminin durdurulacagi soylendi!) Lightning dock girisli dort cekirdekli A6x islemcili "iPad with Retina Display" adinda ipad koyarsan sitene iste o zaman isler degisir. Aslinda bu olaylar bizim yuzumuzden oldu, acaba cokmu *otunu kaldirdik firmanin? ...

• CPU'yu dört çekirdekli bekliyordum, 2 çekirdekli olmuş sadece grafik birimi 4 çekirdek olmuş.

Fakat yine de performans olarak ikiye katlamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

CPU'yu dört çekirdekli bekliyordum, 2 çekirdekli olmuş sadece grafik birimi 4 çekirdek olmuş.

New iPad denmi 2 kat hızlı olacak bu 4.nesil iPad ?New iPad bile bu kadar hızlıyken 2 kat hızlısını tahmin edemiyorum uçacak heralde alet
  • Benden habersizce yapilan islere sinirlenirim, Apple cok sirlendirdin beni

• quote:

Orijinalden alıntı: Yafoo

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

CPU'yu dört çekirdekli bekliyordum, 2 çekirdekli olmuş sadece grafik birimi 4 çekirdek olmuş.

New iPad denmi 2 kat hızlı olacak bu 4.nesil iPad ?New iPad bile bu kadar hızlıyken 2 kat hızlısını tahmin edemiyorum uçacak heralde alet

Aynen hocam. The new iPad'den iki kat daha hızlı. En heyecanlandığım nokta bu oldu benim de.
  • koskoca apple sizemi soracakdı ürün güncellerken hayret bişey ya, adam aynı paraya 2 kat hızlısını satacak kötümü bak bizim evde new ipad 64 gb wifi+4g var, ne yapayım şimdi yani pencereden aşağımı atayım sinirlenip gayte güzel işimi görüyor, isteyen satar yenisini alır isteyen devam eder, 4 yıllık apple fanıymış ben 2002 den beri mac kullanıyorum şuanki kullandıdım late 2009 mb proyuda sinirimden 2 ye böldüm adamlar kaç defa güncellediler sayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SANALKAPTAN

Mesajı ciddi ciddi okudum hemen arkasında bu gifi görünce güldüm. Cuk olmuş sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunlab

koskoca apple sizemi soracakdı ürün güncellerken hayret bişey ya, adam aynı paraya 2 kat hızlısını satacak kötümü bak bizim evde new ipad 64 gb wifi+4g var, ne yapayım şimdi yani pencereden aşağımı atayım sinirlenip gayte güzel işimi görüyor, isteyen satar yenisini alır isteyen devam eder, 4 yıllık apple fanıymış ben 2002 den beri mac kullanıyorum şuanki kullandıdım late 2009 mb proyuda sinirimden 2 ye böldüm adamlar kaç defa güncellediler sayamadım

Bana diyorsan saka yaptim yaw vakit gecirmek icin takiliyorum. lise caglarini coook oldu geceli, ama o gunleri ozledim heyecan yaptim.

• ben bu the new ipadin tamamıyla gereksiz olduğunu ve zoraki çıkardıklarını daha ilk çıktığı zaman söyledim (ufak bir araştırma yaparsanız bulursunuz kngnl nickli bir arkadaştı sanırım onunla tartışmıştık).Bu zaten böyle olacağı belliydi ısınma sorununu işlemciyi güncelleyerek halletmiş oldular ve bunda kimsenin itirazı olamaz adamlar yeni ürün diye tanıtmadılar ki üzerinde 1 dakika bile durmadılar.He burada müşteriyi keriz yerine koymak yok mu var ama gerekli bir güncellemeydi yerinde oldu.
  • Az önce twitter da okudum be kadar doğru bilmiyorum ama Apple son 1 ay icinde yeni İpad alanlara ücretsiz olarak 4. nesil İpad ile değiştirme yapacakmış. Bu bile diğer çakmaların yapamayacağı bir jest.

Konu burada yazılmış

http://9to5mac.com/2012/10/23/apple-will-exchange-3rd-gen-ipads-purchased-within-the-past-30-days-for-a-shiny-new-4th-gen/?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+9To5Mac-MacAllDay+%289+to+5+Mac+-+Apple+Intelligence%29

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SANALKAPTAN -- 24 Ekim 2012; 1:16:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SANALKAPTAN

Az önce twitter da okudum be kadar doğru bilmiyorum ama Apple son 1 ay icinde yeni İpad alanlara ücretsiz olarak 4. nesil İpad ile değiştirme yapacakmış. Bu bile diğer çakmaların yapamayacağı bir jest.

Konu burada yazılmış

http://9to5mac.com/2012/10/23/apple-will-exchange-3rd-gen-ipads-purchased-within-the-past-30-days-for-a-shiny-new-4th-gen/?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+9To5Mac-MacAllDay+%289+to+5+Mac+-+Apple+Intelligence%29

ne çakması Apple'dan iyi çakmacı mı var?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.