Şimdi Ara

Apartmanda Boşta Port Olmaması Ne Demek? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
46.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizde yaza doğru,yeni aldığımız eve göçeceğiz. Ev bir sitenin içersinde, geçende Türknetten bir oranın durumunu bir baktırayım dedim, adamlar orada boş port olmadığı için bakılamadığını söylediler.telekom üzerinden bakmaya çalıştığımda fiber altyapı vardır diyor ama port olayına girmiyor.ne yapmak lazım sizce, adamlara siz orada bana boş port ayarlayın yaza oraya göçeceğim falan mı diyecem nedir bilemiyorum doğrusu.
  • -SKYNET- kullanıcısına yanıt
    Fiber altyapından dolayıda göremezler.
    Muhtemelen fiber var.

Türknet fiber de hizmet vermiyor

Ama netspeed a bakabilirsin. Taahhütsuz tarifeleri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Fiber altyapından dolayıda göremezler.
    Adresinizde bakır altyapı olmadığından başvurunuza devam edemiyoruz. diyor Türknette.

TT'da Bu lokasyonda FİBERNET internet hizmetinden faydalanabilirsiniz, diyor.
    Mevcutta ttnet kullanıyorum, 1 yıl daha kullanmayı düşünüyorum sırf bu yüzden. Olursa başka firmaya geçersem, bunlar beni orada uğraştırır TT yüzünden, adamlar kendi müşterilerine açık port bulmada zorlanıyor, kaldıki diğer ISS müşterileri için kırk dereden su getirmeye çalışırlar...
    Sizce şimdiden orası için bir başvuru yapmak gerekir mi?mevcut hattımı(telefonu ve interneti oraya taşıyacaklar sonuçta)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 28 Kasım 2018; 15:59:21 >
    Facebook üzerinden netspeed e adresini mesaj atabilir misin

Sizden hizmet almak istiyorum port durumu nedir. Ne kadar hız alabilirim diye.

Millenicom veya Oris de düşünebilirsiniz. Fiber üzerinden hizmet veriyorlar. İkisinde de 100Mbps AKN'siz 80-85₺ bandına denk geliyor.
    Fiber varsa eğer uğraşmazsınız. Port sorunu vb. sorunlar olmaz. Hız düşmesi, kesinti gibi sorunlar da yaşanmaz.
  • ...2019... port sorunu devam, apartmanda yeterli port girişi olmaması devam, il müdürlüklerinde bugün git yarın gel devam (07.01.2019 TT Eskişehir İl Müdürlüğü). Başka Servis sağlayıcıdan faydalanayım parayı kime veriyorsam onunla muhatap olurum onlar çözsün sorunumu dedim, teknik ekiptekiler sokaktaki açtığımız portu da kapatırız onlar hiç bağlatamazlar diye bir de tehdit etti.
  • nazif35 kullanıcısına yanıt
    yil 2019 oldu hala ayni sorunlar devam ediyor karsim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nazif35

Maalesef bu gibi sorunlarla 2013 yılında bile karşılaşabiliyoruz.
    En kesin çözüm ise Türk Telekom Müdürlüğüne yazılacak dilekçe yada şansınıza hatların bağlı olduğu port kutusundan internet hizmeti alan biri internetini kapatacak başka çözümü şu an yok :(
    sene 2019 hala karşılaşıyoruz bizzat ben yaşıyorum
  • Port yok ne demek ya

• apartmanda daire sayısına göre türk telekomdan gelen kablo ve sizin eve giden kabloları birbirine bağlamak için port kullanılır. sizdeki sorun sanırım türk telekom kablo alt yapısını taşıayacak kablo olmaması yada binadaki ankestre kutusundaki tüm portların dolu olması. ben istanbul pendik bölgesinde elektrikçi hizmeti veriyorum internet sistem bu bana buradan isterseniz ulaşabilirsiniz. size yardımcı olmak isterim.
  • demirbey24 D kullanıcısına yanıt
    http://www.commodore.gen.tr/forum/index.php?topic=11384.0
  • Bende Kocaeli Kartepedeyim banada yeni yapılan binada önce altyapı sonra boş port yok dediler ama bizden önce oturan kişi 2 yıl boyunca internet kullanmış, bu nasıl iş anlamadım. Mecbur yarın gidicez Türk Telekom'a dilekçe vericez. Yıl oldu 2019 hala port rezaleti.

• ThePlunderGuy kullanıcısına yanıt
    Dolaptaki portlar dolmuş olabilir hocam belki binanızla ilgisi yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Dolaptaki portlar dolmuş olabilir hocam belki binanızla ilgisi yoktur.
    Hocam iyi güzelde, bizden önceki kiracı 2 yıl boyunca kullandıysa boş port olmama gibi bi durumu nasıl olabiliyo anlıyamadım

Merhaba, bunu çeşitli başlıklarda birçok kez açıklamıştım/açıklamıştık esasen ancak sizin için bir kez daha tekrar edeceğim.

Öncelikle binanızda veya binanızın dışında bir kutu bulunur, bu kutuda yer olmaması durumunda yeni kutu imalatı gerekir. Bir de bu kutunun ve yüzlerce kutunun bağlı olduğu bir dolap vardır.
    Örneğin bir mahallede bir saha dolabı olduğunu düşünün. Bu saha dolabı kapasitesini doldurursa bölge yeni aboneliklere kapatılacaktır.
    Örnek vermek gerekirse komşunuz 2010 da abone olmuş diyelim. 2012 de aboneliğini sonlandırmış ancak bu süreçte bölgede boş port kalmamış. Bu durumda yeni dolap veya port imalatı yapılmadığı sürece kimse abonelik alamayacaktır. Yani bölge yeni abonelik alımlarına kapatılır.
    Bir diğer konu ise binadaki kutuda yer olmamasıdır. Bu durumu da yukarıda açıkladım.
    Ayrıca boş porta başka abonelikler de tahsis edilebildiği için komşunuzdan boşalan kısıma çok uzun süredir bekleyen birini bağlamış olabilirler. Port konusunda daima bir liste olur zaten.
    Farklı sorularınız olursa cevaplayabilirim/cevaplayabiliriz.

• quote:

Merhaba, bunu çeşitli başlıklarda birçok kez açıklamıştım/açıklamıştık esasen ancak sizin için bir kez daha tekrar edeceğim.

Öncelikle binanızda veya binanızın dışında bir kutu bulunur, bu kutuda yer olmaması durumunda yeni kutu imalatı gerekir. Bir de bu kutunun ve yüzlerce kutunun bağlı olduğu bir dolap vardır.
    Örneğin bir mahallede bir saha dolabı olduğunu düşünün. Bu saha dolabı kapasitesini doldurursa bölge yeni aboneliklere kapatılacaktır.
    Örnek vermek gerekirse komşunuz 2010 da abone olmuş diyelim. 2012 de aboneliğini sonlandırmış ancak bu süreçte bölgede boş port kalmamış. Bu durumda yeni dolap veya port imalatı yapılmadığı sürece kimse abonelik alamayacaktır. Yani bölge yeni abonelik alımlarına kapatılır.
    Bir diğer konu ise binadaki kutuda yer olmamasıdır. Bu durumu da yukarıda açıkladım.
    Ayrıca boş porta başka abonelikler de tahsis edilebildiği için komşunuzdan boşalan kısıma çok uzun süredir bekleyen birini bağlamış olabilirler. Port konusunda daima bir liste olur zaten.
    Farklı sorularınız olursa cevaplayabilirim/cevaplayabiliriz.
    Hocam bugün bikaç internet sağlayıcıyla görüştüm maalesef Türk Telekom'dan port açtırmam gerektiğini söyledi hepsi başka türlü servis imkanının olmadığını belirttiler. Artık mecbur dilekçeyi verdikten sonra boş port açılmasını bekliycem.

Portların boşaldığını takip edebiliceğimiz bi sistem varmıdır en azından takibe göre bi baskı yapalım Türk Telekom'a malum internet günümüzde su gibi bi ihtiyaç olmazsa olmazlarımızdan..

• bu boş port olmaması rezaletinden tcell superbox la parayı vurdu.10 mbps kampanyasında iyi satış yaptılar.
    Hocam selam. Öyle bir sistem yok, bağlı olduğunuz müdürlüğe dilekçenizi verdikten sonra belirli aralıklarla gidip danışabilirsiniz açılıp açılmadığı ile ilgili veya müşteri hizmetlerinden veya firmaların altyapı sorgulama sayfalarından bakmanız gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 21 Haziran 2019; 0:44:7 >
  • quote:

Hocam selam. Öyle bir sistem yok, bağlı olduğunuz müdürlüğe dilekçenizi verdikten sonra belirli aralıklarla gidip danışabilirsiniz açılıp açılmadığı ile ilgili veya müşteri hizmetlerinden veya firmaların altyapı sorgulama sayfalarından bakmanız gerekiyor.
    Bugün gittik hocam dediğiniz gibi öyle bi sistem yokmuş birebir sordum Telekom'a. Artık dilekçe de verilmiyomuş sanırım bizimle ilgilenen hanımefendi "dilekçe verilmiyo artık sistemden isteğinizi merkeze bildiriyoruz, onaylandığında size port bağlandığına dair geri dönüş yapıyolar" şeklinde konuştu.

Uzun sürmemesi temennimle hocam, beklemedeyiz.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.