Şimdi Ara

Apartman Telekom Dağıtım Kutusu hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bizim apartmanımızda telefon dağıtım kutusu yok. Karşı apartmanın dağıtım kutusundan bizim alt dairelere kablo çekilmiş. Zamanında uğraşmamak için mi böyle yapılmış bilmiyorum. Ve internet bağlantım 16 Mbit olmasına rağmen ancak 5-6 Mbit kullanıyorum. Bunu, bina içi dağıtım kablosu olmamasına bağlıyorum. Karşı apartmandan ne kadar kaliteli kablo çekersem çekeyim (arada 10-12 metre kuş uçuşu mesafe ve 3 kat yükseklik farkı var) kablo zamanla dış etkenlerden deforme oluyor ve 1-2 yılda bir yenilemek gerekiyor.

1. Sizce de internet hızımı düşüren bu mudur?

2. Binamıza dağıtım kutusu konması için Telekom'a mı başvurmalıyım?

3. Telefon hattı Telekom'dan, ancak internet bağlantılarımız başka firmalardan. Telekom bizimle ilgilenir mi?

Teşekkürler...

• USHAKA kullanıcısına yanıt
    telekoma başvuru yapın ankastre için telefon hattı onlara ait fiber hat yoksa tek çare.
  • Oturduğunuz semt eski ise zaten yavaş olacaktır. Telekom reklamlarına dikkat ettiyseniz hep ...'e kadar der ve o sayıya hiç ulaşılmaz. İnternet hattınız telekoma ait değilse genelde tenezzül etmiyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayır semt eski değil ve mahalleden sorduğum bazı kişiler 10 Mbit ve üzeri bağlantı gerçkeleştirebildiklerini söylüyorlar.
  • Git karşi binada internet kullanan birine sor. Eğer internet kullanan yoksa ara internet firmasını hızım düşük de telekom ekibi gelsin kutudaki hızı ölçsün, eğer 16 çıkarsa aradaki kabloda sorun var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşte aradaki kablo da en kalitelisinden almama ve hatta bir borudan geçirmeme rağmen 2-3 yılda bir aşınıyor. Yağmur, çamur, hatta nakliye kamyonu geçse kopardığı için. Bu yüzden bina dağıtım kutusu olmadıkça, kabloyu karşı binadan çektikçe hep bu sorunu yaşamaz mıyım?
    Dediğin gibiyse sorun olacaktır. En basitinden mesafe arttıkça bile hız düşer. Karşı binadakilerin hızı ne durumda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zQrba -- 3 Nisan 2016; 13:03:15 >
    Kabloyu ne kadar kaliteli alırsan al fark etmez. Mufla kapatmadığın için nem alır ve çabuk deforme olur. Nerde oturduğunu bilmiyorum ama en yakın Telekoma dilekçe ver dilekçenin fotokopisini al. Yapmazlarsa Bölge müdürüğüne şikayet et, tweet at, face yaz ve sikayetvar.com a yaz. Çözerler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.