Şimdi Ara

Apartman Önü Park (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
172
Cevap
0
Favori
122.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: djoz

quote:

Orijinalden alıntı: altinbas07

merhabalar;
    umarım aradığım cevabı veren olur şimdi benim sorunum 1.kat evimiz malum hırsız kolay girer balkon altına araç koyunca
    Benden önceki kiracımız uyarmış yok işte ben çekmem kimse çektiremez vs. denmiş bende hukuk sitesinde okuduğuma göre
    4b bilmemne maddesinde bulundğu m2 alanına hak sahibi araç park olur vs. yazıyor ben buraya 1haftaya allahın izniyle geçicem birkaç kişi
    atışmış adamla biri 45yaşında yaşlı birini terslemiş yani kiracımı ve sonrada üst komşunun dul karıyla atışmış artiste benziyor
    benim yaşta hanim allah genç bide afedersiniz şey birine çatmamış dicem taşınınca kardeşim apartman altına koymayın...
    Koycak olsam benimde aracım var ben koymuyorum üst komşu koymuyor benim evimde değerli eşyam var hırsız girerse
    Papaz oluruz insanca geldim komşum ben mülk sahibiyim desem yada nasıl bir yol izlesem apartman küçük orasıda park alanı değil gibi tam giriş alanı yeryaa..
    Ağaçlar çiçekler vs. var yani başım bela sokmak istemem ama kadın dedi insanlıktan anlamaz valla ben konuşuyum ilk dedim
    Benim braderlere kalsa biz bigün gelek diyor arkadaşlarla diye neyapam sizce..??
    NOT: Seviyeli cevap verelim seviyeli cevap vereyim bende ters cevap vermeden yardımcı olunuz teşekkürler..!!!

" bende hukuk sitesinde okuduğuma göre
    4b bilmemne maddesinde bulundğu m2 alanına hak sahibi araç park olur vs. yazıyor "

Bu kısmını pek anlayamadım.. Park edilen yer yolsa isteyen park eder.. Yok eğer sizin arsanızın içinde kalıyorsa edemez.. Başka da bir ihtimal yok heralde..

Slm pardon o bölümü haklısınız kısa kesmişim 4b madde bölümünü benim arasama giriyor yol değil daha doğrusu balkonumun taam altı
    vede bina girişini kapatmak yasalmıdır yangı,acil durum için felan yasak değilmi.?

• quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

merhabalar;
    umarım aradığım cevabı veren olur şimdi benim sorunum 1.kat evimiz malum hırsız kolay girer balkon altına araç koyunca
    Benden önceki kiracımız uyarmış yok işte ben çekmem kimse çektiremez vs. denmiş bende hukuk sitesinde okuduğuma göre
    4b bilmemne maddesinde bulundğu m2 alanına hak sahibi araç park olur vs. yazıyor ben buraya 1haftaya allahın izniyle geçicem birkaç kişi
    atışmış adamla biri 45yaşında yaşlı birini terslemiş yani kiracımı ve sonrada üst komşunun dul karıyla atışmış artiste benziyor
    benim yaşta hanim allah genç bide afedersiniz şey birine çatmamış dicem taşınınca kardeşim apartman altına koymayın...
    Koycak olsam benimde aracım var ben koymuyorum üst komşu koymuyor benim evimde değerli eşyam var hırsız girerse
    Papaz oluruz insanca geldim komşum ben mülk sahibiyim desem yada nasıl bir yol izlesem apartman küçük orasıda park alanı değil gibi tam giriş alanı yeryaa..
    Ağaçlar çiçekler vs. var yani başım bela sokmak istemem ama kadın dedi insanlıktan anlamaz valla ben konuşuyum ilk dedim
    Benim braderlere kalsa biz bigün gelek diyor arkadaşlarla diye neyapam sizce..??
    NOT: Seviyeli cevap verelim seviyeli cevap vereyim bende ters cevap vermeden yardımcı olunuz teşekkürler..!!!

Bence en güzel çözüm balkonunuzun kapısına ve pencerelere demir yaptırmak.
    Komşularla bir park yeri yüzünden sorun yaşamaya değer mi?

Bulunduğunuz yeri bilmiyorum, ama büyük şehirlerde park yeri problem.
    İnsanlar zaten parkedecek yer bulamıyorsa, "parketmeyin, evime hırsız girer" demek pek mantıklı gelmiyor.
    Demir yaptırırsınız, olur biter. Kendinizi daha da güvende hissedersiniz.

Hırsız niyeti bozduktan sonra, balkonunuza çıkması için orada araba bulunmasına gerek de yok, her durumda balkonunuza çıkar.

Eevet banada mantıklı geleni emin olun yukarda allah var ilk işim demir taktırmaktı bu arada antalya merkezdeyim neyse;
    Dün komik bi olay yaşandı benim üstüm gelmiş yanlız demir taktırma balkona diyo hayırdır kardeşş dedim sert şekilde şeyy
    Yasak diyor belediye kaldırıyor felan diyor böyle bişey ilk kez senden duydum dedim kiracıma diğer 2evimde var dedim hiç bir
    Baba yiğit çıkıpta demire karışamaz dedim eğer istiyorsan taktırmamamı dedim ÇEK VE ÇEKTİR araçları dedim ok. abi vs. oldu dedi
    Ee dedim hyundai işaret ettim diğer aracı benim kiracıya kimse çektiremez demiş dedim abi senin kiracı kıldı ondan oldu...
    Ben konuşurum koymaz dedi sana gerek yok ben 1kez insanca uyarırım olmazsa demir taktırırı sana gelir hırsız dedim yok abi dedi.
    Sizcee demir yasakmı devletin belediyenin işi kalmadı bunlamı uğraşcak...? ilkkez duydummm...

• quote:

quote:

...

Slm pardon o bölümü haklısınız kısa kesmişim 4b madde bölümünü benim arasama giriyor yol değil daha doğrusu balkonumun taam altı
    vede bina girişini kapatmak yasalmıdır yangı,acil durum için felan yasak değilmi.?

Balkonu tam bilmiyorum da bina çıkmasının altına denk geliyorsa sizin arsanızdır.. Çünkü çıkmalar parsel dışına taşamaz.. Çıkmanın altı sizindir..

Girişi kapatması konusunda bir yasa olduğunu sanmıyorum ama cidden çok kapatıyorsa 155'i arayıp "kapıma park eden araç yüzünden evde mahzur kaldım" veya "eşya taşıyacağız geçemiyoruz" derseniz heralde ilgilenirler.. O kadar da duyarsız olacaklarını sanmam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 13 Temmuz 2012; 23:55:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozn.Onl

Allahtan bi o uyumsuz yahu. Sokağımızda mesela Şahinden 2011 accent 2011 focus var ama kimse kimseden arabasını sakınmaz. mesela benim depomda mazotum yoktu geçenlerde. karşı komşuma seslendim mehmet abi benim araçta mazot yok seninkisini versene diye anında hiç düşünmeden çıkarır verir. bazen böyle haysiyetsizler çıkınca insan haliylede çıldırıyor. o adam yüzünden arka sokakta sağ aynamı kırdılar geçen hafta hatta.

Alıntıları Göster
    Merhabalar,
    Evim giriş kat, dün akşam koskoca şehirlerarası bir otobüsü benim balkonun önüne çekmişler, hem de kaldırıma çıkmış. Balkonun önü kapalı, ayrıca hırsıza davetiye. Çektirebilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mcrdndr

Merhabalar,
    Evim giriş kat, dün akşam koskoca şehirlerarası bir otobüsü benim balkonun önüne çekmişler, hem de kaldırıma çıkmış. Balkonun önü kapalı, ayrıca hırsıza davetiye. Çektirebilir miyim?

Kaldırıma çıkmış olduğu için bir şansınız olabilir..
    Yolda olunca trafiği engellemediği sürece ilgilenmiyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seka_1905

quote:

Orijinalden alıntı: kurty_pirate
    Aynı arkadşım yanında park cezası da taşıyor. Park ettikten sonra sileceğe koyuyor ki başka bir polis zaten cezayı yazmış zannetsin diye. Walla işe yaradı şimdiye kadar :D:D

Bu müthiş bir fikir çok hoşuma gitti ilk yiyeceğim cezayı saklayayım

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

quote:

Orijinalden alıntı: Seka_1905

quote:

Orijinalden alıntı: kurty_pirate
    Aynı arkadşım yanında park cezası da taşıyor. Park ettikten sonra sileceğe koyuyor ki başka bir polis zaten cezayı yazmış zannetsin diye. Walla işe yaradı şimdiye kadar :D:D

Bu müthiş bir fikir çok hoşuma gitti ilk yiyeceğim cezayı saklayayım

Alıntıları Göster
    Polisi aramıştım ceza yazmışlar :) Otobüs de ortalıkta yok....

• quote:

Orijinalden alıntı: Mcrdndr

Polisi aramıştım ceza yazmışlar :) Otobüs de ortalıkta yok....

Alıntıları Göster
    Akşam arabayı çekecek yer olmadığından, bir evin önüne park ettim, (iki yan bina) sabah arabaya binerken bir çocuk evden çıktı ve " abi arabayı buraya park etmeyin ev işık almadığından (bodrum katı) sabah kalkamadık ve okula gidemedim, bizde arabamızı başka yere çekiyoruz dedi" sonrasında bir kadın Türkçe olduğundan şüphelendiğim bir dille cama çıkıp birşeyler geveledi, bende kaldırım babanızın malı değil, istediğim yere çekerim, senin çocuğun okula gitmeye niyeti yokmuş, ayrıca sen başkasının kapısına araba çekeceksin, senin kapın boş kalacak öylemi, bi daire sizdemi var?, daire aldınızda devletin yolunudamı satın aldınız, hem siz güneş enerjisiylemi çalışıyorsunuzda, ışık yüzünüze vurunca uyanıyorsunuz? dedim ve usulca uzaklaştım..

• Yaşadığım semt de kapı önüne park etmek ile kalmıyorlar kaldırıma çıkıyorlar.İnsan gibi uyarmamıza rağmen boş yer olsa bile kaldırıma çıkıyorlar.Bu gibileri hala anlamış değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 404 Not Found

Yaşadığım semt de kapı önüne park etmek ile kalmıyorlar kaldırıma çıkıyorlar.İnsan gibi uyarmamıza rağmen boş yer olsa bile kaldırıma çıkıyorlar.Bu gibileri hala anlamış değilim.
    Balkona demir taktımak suç mu.?
    Ve Tam balkon altına araç park edilirmi evim giriş kat yani yüksek giriş balkonumun altı boş birisi girip buraya park edebilirmi.?
    Yani hırsıza davetiye ben kendim arabamı park etmiyorum üst komşuyla dün tartıştım kardeşim bidaha gelmicem dedim en ufak
    Bişeyde arabana porçöz dökülür yağçöz ace kimyon karabiber cam düşer dedim benim taze çocuğum var ve eşim temizlik yapıyor
    Dedim ee abi senin balkonun yakın diyor seni ilgilendirmez dedim koyma kardeşim dedim ee abi demir taktırma zabıta söker diyo
    Böyle bişey ne duydum ne bilgim var lütfen bi yardımcı olun yoksa adamı deşecemyaa ben kendim koymuyom.!
    Kladıki binada herkes DIŞARI park ediyo arabası kıçıkırık skoda favorit 4bin tl araba ben 22bin tl arabamı dışarı koyuyom neymiş
    Dün hava yağmurluydu arabası su alıyomuş banane dedimya yaptır parasını bende vereyim ama bakonuma koyma git nere koyarsan
    Koy dedim bakalım koysun görecez.!! dün koymamış artık bidaha gelmicem dedim gavat 2-3gün koymuyo ben yokken
    Eşim varken koyuyomuş dedim bak böle böle diye bakalım koysun artık aradan çekilecem anladığı dilden konuşacam.!!

• Ne olursa olsun isi inada kavga gurultuye getirmeyin.araciniza ciddi zararlar verebilirler.verdikten sonra adami vursanda dovsende olan sana olacak.en iyisi tatli dille uzlasmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Ne olursa olsun isi inada kavga gurultuye getirmeyin.araciniza ciddi zararlar verebilirler.verdikten sonra adami vursanda dovsende olan sana olacak.en iyisi tatli dille uzlasmak

Şimdi güzel kardeşim siz ne güzel tarafsızca yazdınız teşekkür ederim bakın dün konuşmadan önce 3ay önce yani TATLI dille
    Konuştum tamam çekeriz dedi çekti ana baktım bigün aşağı koyuyo seslenmedim bigün gene koymuş neymiş arabası gölgede
    Duruyomuş lan al bi güneşlik 5tl zaten favorit araban 4bin tl araba başıma bela olacak hatta ben çekilcem arkadaşım ben hallederim
    Diyo yani canı yansında istemiyom ama kaşınıyor abi koyma yaa dedim komşum yanlış yapıyon diyo sen yanlış yapıyon dedimyaa
    Ben sana taa baştan dedim niye yapıyon dedim ee herkes koyar diyo ben koy gör bidaha gelmicem dedim yüzüme kapı kapattı.!!
    Biraz yavşak biri bugün yarın slm verecek alacamve diyecemki gardaş slm alırım benim yüzüme kapı kapatan adam benim için
    Bitmiştir bidahada kapına gelmem tavsiyem koyma arabana bişey olur benim taze çocuğum var üstüne bardak vs. atar balkon malum
    Eşim temizlik yapar yağ çöz porçöz vs. ace dökülür diyecem ben kendim koymuyorum yaa sağolsun komşular bile koymuyor.!!
    NOT: ARACIM HASSAS ALARM VAR YANİ GİRİŞKAT HEMEN GÖRÜR DEŞERİM ZARAR VERİRLERSE.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 22 Ekim 2012; 18:41:26 >

• quote:

quote:

Ne olursa olsun isi inada kavga gurultuye getirmeyin.araciniza ciddi zararlar verebilirler.verdikten sonra adami vursanda dovsende olan sana olacak.en iyisi tatli dille uzlasmak

Şimdi güzel kardeşim siz ne güzel tarafsızca yazdınız teşekkür ederim bakın dün konuşmadan önce 3ay önce yani TATLI dille
    Konuştum tamam çekeriz dedi çekti ana baktım bigün aşağı koyuyo seslenmedim bigün gene koymuş neymiş arabası gölgede
    Duruyomuş lan al bi güneşlik 5tl zaten favorit araban 4bin tl araba başıma bela olacak hatta ben çekilcem arkadaşım ben hallederim
    Diyo yani canı yansında istemiyom ama kaşınıyor abi koyma yaa dedim komşum yanlış yapıyon diyo sen yanlış yapıyon dedimyaa
    Ben sana taa baştan dedim niye yapıyon dedim ee herkes koyar diyo ben koy gör bidaha gelmicem dedim yüzüme kapı kapattı.!!
    Biraz yavşak biri bugün yarın slm verecek alacamve diyecemki gardaş slm alırım benim yüzüme kapı kapatan adam benim için
    Bitmiştir bidahada kapına gelmem tavsiyem koyma arabana bişey olur benim taze çocuğum var üstüne bardak vs. atar balkon malum
    Eşim temizlik yapar yağ çöz porçöz vs. ace dökülür diyecem ben kendim koymuyorum yaa sağolsun komşular bile koymuyor.!!
    NOT: ARACIM HASSAS ALARM VAR YANİ GİRİŞKAT HEMEN GÖRÜR DEŞERİM ZARAR VERİRLERSE.!

Siz balkona demir olayını belediye ile bir görüşün.
    Komşularla sinirinizi bozacağınıza, gereksiz yere tartışacağınıza kendinizi güvene almış olursunuz.
    Balkona demir yaptıramıyorsanız balkon kapısına demir kapı yaptırın, balkona çıksa bile evinizin içine giremesin.

Araba koymasalar bile niyetlenen birinlerinin sizin balkona çıkmaları bir merdivene bakar.

• quote:

quote:

quote:

Komşularla sinirinizi bozacağınıza, gereksiz yere tartışacağınıza kendinizi güvene almış olursunuz.
    Balkona demir yaptıramıyorsanız balkon kapısına demir kapı yaptırın, balkona çıksa bile evinizin içine giremesin.

Araba koymasalar bile niyetlenen birinlerinin sizin balkona çıkmaları bir merdivene bakar.

Bi merdivene bakacak kadar 7/24 açık silahım ile gördüğüm an affetmem sayarım benim eşim anam ağlayasıya onunki ağlasın gardaşım.!
    Burdaki maksat saygı hırsız girecek olduktan sonra ve kaderde yazıyorsa GİRER onun farkındayız zaten rahat olun belediye önerinizde
    Gayet mantıklı dikey demir yaptırsam altta hani yukarı çıkamayacak şekilde basamak yeri olmadan bi engel teşkil edermi acaba.?
    Hee bu arada yukardaki yazımdan ne kurtlar vadisi izlerim nede başka bişey etkisi sadece gerçeklerimi yazdım...
    Not: Eşim zaten silahlı güvenlik SİLAH kullanmasını bilen TÜRKMEN kızı.! Ama benim amacım saygı çerçevesince çözmek.!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altinbas07 -- 23 Ekim 2012; 12:41:21 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bi merdivene bakacak kadar 7/24 açık silahım ile gördüğüm an affetmem sayarım benim eşim anam ağlayasıya onunki ağlasın gardaşım.!
    Burdaki maksat saygı hırsız girecek olduktan sonra ve kaderde yazıyorsa GİRER onun farkındayız zaten rahat olun belediye önerinizde
    Gayet mantıklı dikey demir yaptırsam altta hani yukarı çıkamayacak şekilde basamak yeri olmadan bi engel teşkil edermi acaba.?
    Hee bu arada yukardaki yazımdan ne kurtlar vadisi izlerim nede başka bişey etkisi sadece gerçeklerimi yazdım...
    Not: Eşim zaten silahlı güvenlik SİLAH kullanmasını bilen TÜRKMEN kızı.! Ama benim amacım saygı çerçevesince çözmek.!

Alıntıları Göster
    bu insanlar mal laftan sözden anlamıyorlar.
    bugun benim garaj girişime 21 plakalı bir araç park yapmış.Tam adam inerken dedimki orası park yeri mi neden park ediyorsun dedim.
    Aynen bu şekilde,biliyoz dedi ve ağzını büzdü bi değişik hareketler yaptı.dedimki terbiyeli ol arattırma polisi falan filan derken defoldu gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhan99747

bu insanlar mal laftan sözden anlamıyorlar.
    bugun benim garaj girişime 21 plakalı bir araç park yapmış.Tam adam inerken dedimki orası park yeri mi neden park ediyorsun dedim.
    Aynen bu şekilde,biliyoz dedi ve ağzını büzdü bi değişik hareketler yaptı.dedimki terbiyeli ol arattırma polisi falan filan derken defoldu gitti.

Gerçekten yaa benim mevzuyu okusanız hak verirsiniz ulan rica ediyorum lütfen diye diye dilimde tüy bitti bigün öldürcem yaa.!! Taze çocuğum olmasa oyacam çoktan bidahada kimseye show yapmaz.!! HARBY bazı insanlar mal oluyor dediniz gibi.!!!

• Üzerine bişeyler dökün.. Kola veya meyve suyu gibi.. Yapış yapış olsun..
    Aracını gölgeye çekecek kadar hassas olan insan araçtaki lekelerden muhakkak rahatsız olacaktır..

Benim de aracımın burnuna tamponunu "dayayan" bir öküz var.. Bir yoğurt kovası içinde az bişey kireçle su karıştırıp aracın yan camına doğru attım.. Muhtemelen badana falan sanıp şok olmuştur..
  • quote:

Üzerine bişeyler dökün.. Kola veya meyve suyu gibi.. Yapış yapış olsun..
    Aracını gölgeye çekecek kadar hassas olan insan araçtaki lekelerden muhakkak rahatsız olacaktır..

Benim de aracımın burnuna tamponunu "dayayan" bir öküz var.. Bir yoğurt kovası içinde az bişey kireçle su karıştırıp aracın yan camına doğru attım.. Muhtemelen badana falan sanıp şok olmuştur..
    Bizim apartmanın önüne komşular hariç başka biri park edince
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiletlerBiletxD

Ya misafir geldiyse?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BiletlerBiletxD

Ya misafir geldiyse?

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.