Şimdi Ara

AORUS AD27QD | 27' IPS - WQHD - HDR - 144Hz (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
623
Cevap
9
Favori
33.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 ay içinde Türkiye de mi yoksa dünya da mı hocam? Umarım Türkiye de de yakın zamanda satışa çıkar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam onu tam olarak sormamıştım ama diğer modeli FI27Q geliyor, satışa çıkışının ardından FI27Q-P de gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoyalBlade -- 23 Ekim 2019; 11:19:35 >
  • Arkadaşlar bu monitörü ve Rtx 2080’i mi yoksa Mag271cqr ve Rtx 2080Ti mi seçerdiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DukeMew D kullanıcısına yanıt
    Aorus fi27q-p veya LG 27GL850-B ile rtx2080 seçerdim.

• yeni model geldiğinde bu modelin fiyatı düşer mi biraz bile olsun? 3500 e görsem alacağım direk. samsung chg70 alacaktım 2900 e ama bunun için bekliyorum ısrarla
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoyalBlade

Hocam onu tam olarak sormamıştım ama diğer modeli FI27Q geliyor, satışa çıkışının ardından FI27Q-P de gelecektir.
    Bu iki sürüm arasında ve ilk çıkan Aorus arasında farklar nedir acaba?
  • Bildiğim kadarıyla ad27qd ile fi27q arasında en büyük fark 165 hz olması her ikisi de dp 1.2 kullanıyor. Bundan dolayı 120 hz üstünde 8 bit durumu yine geçerli olabilir.

Panel olarak 3 modelde aynı ips paneli kullanıyor.(Piyasada benim bildiğim bu özelliklerde kullanılan 2 panel var lg ile innolux daha sonra Auo ips de gelebilir.)

Asıl fark dp 1.4 kullanan fi27q-p de olacak gibi. Bant genişliğini artırıp 10 bit 165 hz ve hdr nin aynı anda çalışacağını söylüyorlar. Bekleyip görmek lazım ayrıca ek bilgi olarak Aorus Türkiye ile tekrar görüştüğümde fi27q-p modelinin de kasım ayı içerisinde Türkiye'ye geleceğini söylediler.

Bakalım hocam biraz daha beklemek lazım ürünler çıktıkça farklarda daha anlaşılır hale gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoyalBlade -- 28 Ekim 2019; 19:18:39 >
  • -SKYNET- kullanıcısına yanıt
    Aorus fi27q de 165hz 10bit ve hdr var fakat hepsini aynı anda açamıyorsunuz yani 144hz 8bit hdr yada 165hz 8bit hdr olabilir fakat Aorus fi27q-p de hbr olduğundan displayport 1.4 sayesinde 165hz 10bit ve hdr i aynı anda kullanabileceksiniz.

• Yani anladığım kadarıyla Ad27qd'nin 165 Hz'lik versiyonu fi27q olurken, hem 165Hz hemde HBR'li versiyonuda
    Aorus fi27q-p olacak.

AORUS AD27QD şuanki piyasası 4bin TL civarı, acaba bu gelecek olanların ne kadar olur dersiniz? Fi27Q-P'i merak ediyorum, aynı malı biraz iyileştirdik birazda Hz artırdık diyip 6-7 bin liraya getirmeseler bari. :) Makülü sırf 165 Hz'den ötürü 4500tl falan olsa neysede... Umarım 5bin'nin üzerine çıkmaz.
  • FI27Q-P incelemesi bulamadım. FI27Q var ama P li modelinin incelemesini göremedim. Bu dediğiniz HDR ve 10 bit aynı anda vermesiyle ilgili bir inceleme var mı gördüğünüz?
  • dakamon kullanıcısına yanıt
    Gigabyte in sitesinde yazıyor Fi27q-p modelinde taviz vermeden kullanım diye.

• 2k monitöre geçmek için Nvidia'nın yeni nesil kartlarını bekliyorum. 1080p ekran ve gtx 1070 kombinasyonundan 2k ya rtx 2070 ile geçmek istemiyorum açıkçası.
  • arda505 kullanıcısına yanıt
    Aorus fi27q-p modeli de gelir o zaman yakın zamanda, zaten amazonda 1 kasımda satışa çıkacak yazıyor.

• Arkadaşlar indirim zamanı geldiğinde bu monitörün revize halini mi alayım yoksa pg279q alıp geçeyim mi ? monitörü sadece oyun amaçlı kullanacağım ve 2070s ekran kartım var. g-sync compatibility olayı kafamı karıştırdı bi de ölü piksel yüzünden geri gönderdim bi tane ad27q yu. kaç aydır monitörümüz yok oyunların hakkını veremiyoruz
  • FI27q-P modelini alabilirsin. Yada LG 27GL850 modelini de bekleyebilirsin.
  • LG 27GL850 & asus pq279q arasında kararsızdım fakat lg hakkında olumsuz yorumlar gördüm. redditte biri almış baş ağrısı flan yaptığını söylemiş. asus pq279q hakkında ne düşüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jokeeer -- 2 Kasım 2019; 22:20:53 >
  • Jokeeer kullanıcısına yanıt
    asus pq279q güzel monitör ama eskidi artık, LG 27gl850 panel olarak hem yeni hem daha iyi, eksi olarak gsync modülü olmaması.

• https://www.youtube.com/watch?v=1cqhthJenSM

2019'un en iyi oyuncu monitörlerini paylaşmışlar. Belki yeni monitör almakta yardımcı olur.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.