Şimdi Ara

AÖF sistemden askerliğimi 2024e kadar tecil ettirebilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • e devletten askerliğimi sorgulattım en son 4 şubat 2017 yoklama tarihi gözüküyodu dün bakdım:

ASAGIDA KIMLIGI YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 31/12/2023 TARIHINE KADAR ASKERLIK ISLEMLERI
    YÖNÜNDEN BIR SAKINCASI YOKTUR.

ERTELEME NEDENI : 35C ÖGRENCI EYT

Böyle yazıyordu şimdi benim ne yapmam lazım gidip teyit ettirmeme gerek var mı yada bi yeri aramam mı gerek bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

Edit:Geçde olsa editleyim dedim arkadaşlar sistem otomatik tecil yapıyor 2024e kadar bi sorun yok. Tereddütünüz varsa askerlik şubesine gitmeden ararsanız en net bilgiyi oradan alırsınız uğraşmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alegra -- 22 Şubat 2017; 18:50:48 >

• 4 yıllık AÖF okuyorsan 7 yılda bitirmek zorundasın. 8.yıl askerliğin tecil olmaz. Ve 30 yaşına kadar okuyabilirsin.
    2 yıllık AÖF okuyorsan 5 yılda bitirmek zorundasın. 6.yıl askerliğin tecil olmaz.
  • ÖzgünK kullanıcısına yanıt
    Peki hocam 4 yıllık okuyorum 7 yıla kadar bitirmek zorundayım anladım şimdi herhangi bir yeri aramaya gitmeye gerek varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alegra

Peki hocam 4 yıllık okuyorum 7 yıla kadar bitirmek zorundayım anladım şimdi herhangi bir yeri aramaya gitmeye gerek varmı?

31/12/2023 tarihine kadar okulu bitirmelisin. Daha sonra üniversite diplomanla 2 yıl daha tecil ettirebilirsin ( 30 yaşına kadar ).
    Bir yere gitmeye gerek yok okuduğun sürece.
    Anladım teşekkürler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgünK

4 yıllık AÖF okuyorsan 7 yılda bitirmek zorundasın. 8.yıl askerliğin tecil olmaz. Ve 30 yaşına kadar okuyabilirsin.
    2 yıllık AÖF okuyorsan 5 yılda bitirmek zorundasın. 6.yıl askerliğin tecil olmaz.

hocam ben dgs ile 4 yıllık aöf kayıt oldum(2+2). benim için hangisi geçerli oluyor?
  • @altı ok
    Daha önce 4 yıllık üniversite bitirmediysen senin için ilk seçenek geçerli.
    Hocam 2012 yılında 2 yıllık aöf ön lisans kayıt oldum hala 31 Aralık 2019 A kadar tecilli gözüküyor e devletten sizin demenize göre bu yıl tecil düşecekmi yoksa devam edecekmi her ihtimale karşı tekrar ygs.ye girsemmi diye düşünüyorum
  • Merhabalar Hocam ben de şimdi askerliği tecil ettirmek için açık öğretim okuyacağım da kafam da deli sorular. 4 yıllık üniversite bitirdim. Açık öğretime başlayacağım ama bildiğim kadarıyla ygs lys girip oradaki puanlarla açık öğretime kayıt olabiliyorum. Aöf kendi sitesinde de kayıt olarak 19-24 Eylül olarak gözükmektedir. Sınavlara girdikten sonra başvuruyu yapıp kazanırsam 19-24 Eylül de kayıta gideceğim doğru mudur ?
  • Dkan7 kullanıcısına yanıt
    4 yıllık bitirdiysenız yuksek lisansa tamamlamanız gerekıyo
  • Nasıl yani 4 yıllık üniversite bitirenler açık öğretim ile tecil ettiremiyor muyuz ? ben onu ikinci üniversite kapsamın da sınavsız geçtikleri zaman yapılamıyor diye biliyorum.
  • Dkan7 kullanıcısına yanıt
    Maalesef her zaman üstünü okumanız lazım yoksa tecil olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FastegL

quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgünK

4 yıllık AÖF okuyorsan 7 yılda bitirmek zorundasın. 8.yıl askerliğin tecil olmaz. Ve 30 yaşına kadar okuyabilirsin.

Hocam merhaba. Benim işletmede ikinci yılım. 2 yıllığın üzerine okuyorum yani istersem bu sene lisans mezunu olabiliyorum. Şimdi diyelim ki mezun oldum. İkinci üniversite olarak yine aöfte yönetim bilişim sistemleri okumak istiyorum. Tecilim 2019'da bitiyor. Diyelim ki ikinci üniye başladım. Diyelim ki 5 yılda bitecek bu okul 2018de başladığımı varsayarsak 2023'te mezun olacağım. Ama tecilim 2019 sonuç olarak. Bu durumda öğrenci olduğum için 2023'e kadar devam edebilir miyim okula yoksa öğrenci olsam bile 2019 yılında askere gitmem mi gerekir bilginiz var mı ? Hiç bir kaynaktan bilgi alamadım.

E-Devlette mi 2019 yazıyor?
    Kaç yaşındasın?

• Merhaba,
    1992 doğumluyum 2010 yılında aöf 4 yıllık kayıt yaptırdım. Bu sene son sınıftayım.
    E devlette 31.12.2017 tarihine kadar tecilli gözükmekte.
    Eğer bu sene okulu bitiremez de uzatırsam. hangi duruma düşerim? Lise diplomasıyla 2 yıllık uzatabilme sansım varmıdır?
    Bitiremezde tekrar kayıt yaptırdığımda ne olur ?
    Teşekkürler
    merhaba hocam ben 2 yıllık aöf adalet okuyorum fakat bu yıl bitmeyecek okul ve tecilim 2017 aralık gözüküyor. daha önce 4 yıllık bölüm okumadım bu yüzden tecil için lys ye girip 4 yıllık aöf yazacağım. kafama takılan olay şu , ben mezun olmadan bu 4 yıllık bölüme sıfırdan başlayacağım. yinede 29 a kadar uzar mı ?

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 7 Ekim 2018; 0:1:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.