Şimdi Ara

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
838
Cevap
18
Favori
219.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni sistem olduğu için ders konusu bilinmiyor ama muafları tekrar vereceklerini sanmıyorum.
    Saçmalık olur. Eğer olursa DGS ile Aöf ye geçiş kalkar buda olmaz diye düşünüyorum.
  • Bu sene yıllık sistemdeyim ve 4. sınıfım. Diyelim iki dersten kaldım, seneye akıbetim ne olur hala merak içindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

Bu sene yıllık sistemdeyim ve 4. sınıfım. Diyelim iki dersten kaldım, seneye akıbetim ne olur hala merak içindeyim.

Ne yap yap sonraki seneye sarkıtma... Daha sonra ekstradan ders falan çıkarırlar... O zaman ayıkla pirincin taşını olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: frekans33

quote:

Bu sene yıllık sistemdeyim ve 4. sınıfım. Diyelim iki dersten kaldım, seneye akıbetim ne olur hala merak içindeyim.

Ne yap yap sonraki seneye sarkıtma... Daha sonra ekstradan ders falan çıkarırlar... O zaman ayıkla pirincin taşını olur...

8 dersim var aöf de. Ayrıca örgün de okuduğum için ister istemez kalıyor alttan.
  • quote:

8 dersim var aöf de. Ayrıca örgün de okuduğum için ister istemez kalıyor alttan.

8 dersin 8 ini de büte bırakmıyacaksın sanırım... İllaki en azından yarısını geçersindir... Örgün öğretimde ders mi kaldı... Haziran ayı içerisinde sene sonu sınavları bitiyor ve tatile giriliyor olmalı... Aöf bütünleme sınavları Eylül de sen de bu arada çalışırsan derslere bir sonraki seneye bırakmazsın diye düşünüyorum... Gerçi bunun hesaplamasını en iyi yapacak kişi sensin... Ama dediğim gibi bir sonraki seneye alttan ders bırakırsan bir süprizle karşılaşabilirsin...
  • quote:

quote:

8 dersin 8 ini de büte bırakmıyacaksın sanırım... İllaki en azından yarısını geçersindir... Örgün öğretimde ders mi kaldı... Haziran ayı içerisinde sene sonu sınavları bitiyor ve tatile giriliyor olmalı... Aöf bütünleme sınavları Eylül de sen de bu arada çalışırsan derslere bir sonraki seneye bırakmazsın diye düşünüyorum... Gerçi bunun hesaplamasını en iyi yapacak kişi sensin... Ama dediğim gibi bir sonraki seneye alttan ders bırakırsan bir süprizle karşılaşabilirsin...

Aynen dediğin gibi tatilde çalışıp mezun olsam iyi olacak. Sürprizle karşılaşma ihtimali beni de düşündürüyor.

• Kredili sistemle ilgili hiçbir bilgim yok şunu merak ediyorum mesela yıllık sistemde 8 dersten sınava giriyoruz vizede ve finalde 8 dersin hepsinden sorumluyuz peki kredili sistemde bu nasıl olacak yani diyelimki yine 8 ders var güz döneminde 4 ders bahar döneminde de diğer 4 dersten mi sorumlu olacağız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Live yourlife -- 8 Haziran 2012; 0:51:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerauto

Kredili sistemle ilgili hiçbir bilgim yok şunu merak ediyorum mesela yıllık sistemde 8 dersten sınava giriyoruz vizede ve finalde 8 dersin hepsinden sorumluyuz peki kredili sistemde bu nasıl olacak yani diyelimki yine 8 ders var güz döneminde 4 ders bahar döneminde de diğer 4 dersten mi sorumlu olacağız?

Bu konuda tam bi bilgi yok ama 2 ihtimal var;
    1.) 6 ders var diyelim ki, 3 ü güz diğer 3 ü bahar döneminde.
    2.) Derslerin yarın ünitesi güz diğer yarı ünitesi bahar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

quote:

Kredili sistemle ilgili hiçbir bilgim yok şunu merak ediyorum mesela yıllık sistemde 8 dersten sınava giriyoruz vizede ve finalde 8 dersin hepsinden sorumluyuz peki kredili sistemde bu nasıl olacak yani diyelimki yine 8 ders var güz döneminde 4 ders bahar döneminde de diğer 4 dersten mi sorumlu olacağız?

Hocam ilk şık olursa daha iyi olabilir ders yükümüz hafifler ve sınavlarda daha başarılı olabiliriz diye düşünüyorum
    İkinci şık yıllık sistemdekinin aynısı ama şöyle olmasını isterdim bahar dönemindeki sınavda güz döneminde sorumlu olduğumuz ünitelerden soru gelmese daha iyi olmazmıydı malum süre kısıtlı yetişmiyor

• quote:

quote:

quote:

Hocam ilk şık olursa daha iyi olabilir ders yükümüz hafifler ve sınavlarda daha başarılı olabiliriz diye düşünüyorum
    İkinci şık yıllık sistemdekinin aynısı ama şöyle olmasını isterdim bahar dönemindeki sınavda güz döneminde sorumlu olduğumuz ünitelerden soru gelmese daha iyi olmazmıydı malum süre kısıtlı yetişmiyor

gelmez tahinimce çünkü gelirse zaten yıllık olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 8 Haziran 2012; 14:26:26 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

gelmez tahinimce çünkü gelirse zaten yıllık olur.

benim tahminim 2. şık gibi olacak. Çünkü kredili sisteme geçen bölümlerin sınav sistemi böyle... Örneğin herhangi bir ders 14 üniteden oluşuyor bu derse de, atıyorum, genel işletme dersi diyelim Birinci dönemde, yani güz döneminde bu dersin ismi Genel İşletme 1 oluyor ve güz ara sınavında sorumlu olunacak üniteler atıyorum 1-3 oluyor ve güz finalinde de 1-7 ünitelerinden sorumlu olunuyor... Bahar dönemine geçildiğinde bu dersin adı Genel İşletme II oluyor ve Bahar dönemi ara sınavında 8-11 ünitelerden sorumlu olunuyor Bahar dönemi final sınavında ise 8-14 ünitelerden sorumlu olunuyor...

Bence bu ikinci sistem daha iyi en azından sorumlu olunacak ünite sayıları azalıyor ve 4 tane sınava girilerek zayıf olan dersi kurtarma şansı daha yüksek...

Mutlaka bu forumda Kredili Sisteme geçmiş bölümde okuyan arkadaşlar vardır... Onlar bu sene nasıl bir sistemde olduklarını yazarlarsa biz de faydalanmış oluruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre39_

lisans tamamlama olarak bu sene 3.sınıfı bitirdim büyük ihtimal dersim kalmayacak. işin kötü yanı bu sistemle beraber bildiğim muafiyette kalkıyor. bizim muaf olduğumuz dersleri şimdi 4. sınıfta karşımıza çıkabilirler mi veya yeni dersler eklenebilir mi? benim tahminim 4. sınıf derslerini yıllık dönemdeki vize ye kadar olan kısmı güz kalan kısmı bahar da yapabilirler.

dersanelere bu konu hakkında bilgisi olan pek yok sanırım güz dönemi 3 ders bahar dönemi 3 ders olur diye tahmin ediyorum yıllık okuyan arkadaşlar varsa açıklama yaparsa iyi olur
  • Sayın öğrencimiz,
    Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm ve programlarda kayıt yenileme işlemleri 1.aşama ders ekle-sil, 2.aşama kayıt yenileme bedelinin bankaya ödenmesi olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilmektedir.
    Dönemlik-kredili sistemde 2012-2013 öğretim yılında, kayıt yeniletecek öğrencilere 30 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi yapacak öğrenciler kayit.anadolu.edu.tr adresinden “Kayıt Yenileme” bağlantısını tıklayarak gelen sayfadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır.
    Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders ekle-sil işlemi yapılması mümkün olmamaktadır.
    Kayıt yenileme tarihlerini anadolu.edu.tr adresi “Açıköğretim”, “Akademik Takvim” linkinden takip etmeniz gerekmektedir.

Bakın böyle bir makale var dönemlik kayıtları ile ilgili. Burda diyor ki 30 krediyi aşmayacak şekilde fakülte tarafından atanacak. İktisat ve işletme bölümünün ders kredilerine baktığımızda hepsi 9 kredi. eğer 30 krediyi aşmayacak şekilde yapılacaksa 3 ders toplam 27 kredi yapıyor. Buda demek oluyor ki yukarıdaki yazıya göre 3 ders güz döneminde 3 derste bahar döneminde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 10 Haziran 2012; 15:21:12 >

• Allahtan bu sene bitiyor ya.Yoksa seneye ne yapardım ben , çıkmış soru yok , bütünleme yok
  • 8 ders var 4'ü bi dönem dördü diğer dönem diye bir şey OLMAYACAK diye biliyorum kursta anlattıklarına göre.

Ama tam net değil zaten.Duyumlar öyle olmayacağı yönünde.
    Şöyle olacak diye bekleniyor;

İktisat dersi iki döneme bölünecek, iktisat 1 iktisat 2 diye ya da makro iktisat mikro iktisat gibi atıyorum..
    İş sosyal dersi mesela, İş ve Soyal Hukuku diye ilk dönem, Sendikalar Hukuku diye 2. dönem olacak mesela.
    Beklenen bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Barlak

8 ders var 4'ü bi dönem dördü diğer dönem diye bir şey OLMAYACAK diye biliyorum kursta anlattıklarına göre.

İktisat dersi iki döneme bölünecek, iktisat 1 iktisat 2 diye ya da makro iktisat mikro iktisat gibi atıyorum..
    İş sosyal dersi mesela, İş ve Soyal Hukuku diye ilk dönem, Sendikalar Hukuku diye 2. dönem olacak mesela.
    Beklenen bu.

benim tahminim de senin gibi... Çünkü kredili sisteme geçen bölümlerde buna benzer uygulama mevcut...

Bu forumda kredili sisteme geçen bölümlerde okuyan hiç mi kimse yok...?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Barlak

8 ders var 4'ü bi dönem dördü diğer dönem diye bir şey OLMAYACAK diye biliyorum kursta anlattıklarına göre.

Beklenen bu.

benim tahminim de senin gibi... Çünkü kredili sisteme geçen bölümlerde buna benzer uygulama mevcut...

Bu forumda kredili sisteme geçen bölümlerde okuyan hiç mi kimse yok...?

Valla şu zamana kadar okuyan biri çıkmadı.Ama mesela 2 yıllık aöf bölümleri dönemlik onların derslerine baktığımızda 1. sınıf ve 2. sınıf yazıyor. Ama bizim okuduğumuz myo larında dersler dönemlik olarak gözüküyor, yani 1. dönem 2.,3,4 dönem diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gündüz06

Allahtan bu sene bitiyor ya.Yoksa seneye ne yapardım ben , çıkmış soru yok , bütünleme yok

aynen
  • bizim daha var ya :D

Bide çok tuhaf ben ve benim gibiler ne zaman yeni bi okula başlasak veya bitirsek olumlu veya olumsuz birtakım değişiklikler oldu.Sanki deneme tahtası gibi;
    - liseye başladım 4 yıl oldu lise,
    - liseyi bitiriyorum son sınıfta ceket kravat kalktı yani kıyafet değişikliği
    -öss ye girdik kat sayı yüzünden bişey yapamadık 2 yıllığa başladık öss değişti YGS LYS geldi,
    - Katsayı kalktı.
    -üni. bitirdik aöf ye geçtik intibak kalktı
    - aöf yi bitircez son sınıfa geçtik dönemlik sistem geldi.

valla önümüzde daha askerlik var ondan korkuyorum. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 12 Haziran 2012; 21:20:57 >
  • Tesekküler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.