Şimdi Ara

AÖF Kayıt Yenileme ve Sınavlar Genel Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
17.785
Cevap
90
Favori
1.038.246
Tıklama
Giriş
    4370 Mesaj
    Önümüzdeki hafta açıklanır bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Refarans Kodum : TAC54VI24DWF
    Faturalarım otomatik ödeme kesinlikle sıkıntı olmaz.
  • Binbaşı
    1383 Mesaj
    4 yanlış 1 doğruyu götürdüğü gibi her yanlış soru da 1.25 puan götürüyor.

Mesela 8 yanlış var 2 doğru cevabını sildiği gibi 8x1.25= 10 puan da siliyor ayrıca.

Yani 8 yanlış yüzünden 10 puanlık sorun gittiği gibi 10 puan da ayrıca yanlış soru puanı kırıyor yani 20 puan eksiltiyor.

Sırf bu sistem yüzünden derslerden kalıcam. Gerizekalılar sanki sınıfta derse giriyoruz ve biri bize ders anlatıyor. İnsanlar kendi başına okuyup anlamaya çalışıyor ve üstüne getirdikleri sisteme bak. Bu sistem ile çok öğrenci sürünür, buna bende dahil. AÖF nin en rezalet sisteminidr ayrıca bu.

10 dogrusu olan kişi 5 yanlış yapmışsa 43.25 alıyor. Yani yanlışların 4u tamamlaması beklenmiyor. Dediğin gibi her yanlış 1.25 götürüyor o yüzden puana göre hesap yapmak lazım. En azından 35 barajı düşse iyi olur

|
    |
    Gatetrans kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Gatetrans

4 yanlış 1 doğruyu götürdüğü gibi her yanlış soru da 1.25 puan götürüyor.

Mesela 8 yanlış var 2 doğru cevabını sildiği gibi 8x1.25= 10 puan da siliyor ayrıca.

Yani 8 yanlış yüzünden 10 puanlık sorun gittiği gibi 10 puan da ayrıca yanlış soru puanı kırıyor yani 20 puan eksiltiyor.

Sırf bu sistem yüzünden derslerden kalıcam. Gerizekalılar sanki sınıfta derse giriyoruz ve biri bize ders anlatıyor. İnsanlar kendi başına okuyup anlamaya çalışıyor ve üstüne getirdikleri sisteme bak. Bu sistem ile çok öğrenci sürünür, buna bende dahil. AÖF nin en rezalet sisteminidr ayrıca bu.

Yalnis bilgi verme millete dostum.

8 yalnis varsa tam 10 puan goturuyor dogru, ama 20 puan demisin oyle bisey yok sadece 10 puan goturur 8 yalnista.

4 yalnis 1 dogru yani. 3 yalnis varsa 1.25 den hesaplarsin yada 5 6

20 puan goturmesi icin 16 yalnis yapcak kisi nerdeyse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1151 Mesaj
    Bu 3 ders sınavına girdiğimizde sadece o sınavın mı ortalaması alınıyor yoksa ilk vize sınavı ile mi bilrikte hesaplanıyor.Birde sınava girmemek ve kopya ile yakalanmamak haricinde 3 dersten kalırsak bu tek ders sınavına girebiliyoruz değil mi? Bu sene resmen patladık. Saçma sapan şeyler çıkardılar. Bir de tek ders sınavında tüm konulardan sorumluyuz değil mi.

Arkadasin anlatmaya calistigi sey hatali ama ben aciklayayim, atiyorum 12 dogru 8 yanlis yaptin , 8 yanlis 2 dogruyu goturuyor 10 netin kaliyor 10x5= sinav notun 50 oluyor. Bunun aciklamasi şu 8 yanlista toplam 40 puanin gidiyor ayrica 8 yanlis 2 dogruyu goturdugu icin ordanda 10 puanin eksiliyor. Olay budur anlamadiysaniz bir daha anlatabilirim

|
    |
    gladyo38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tek ders sinavi final yerine geciyor vizenin yuzde 30 u da puana dahil ediliyor.bu sinava girebilmen icin guz yada bahar donemindeki derslerden ff ile kalmis olman sart diger durumlarda tek ders sinavina girip girilmedigini buroya danis istersen.

|
    |
    Opinion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ahadayıyasor42

Arkadasin anlatmaya calistigi sey hatali ama ben aciklayayim, atiyorum 12 dogru 8 yanlis yaptin , 8 yanlis 2 dogruyu goturuyor 10 netin kaliyor 10x5= sinav notun 50 oluyor. Bunun aciklamasi şu 8 yanlista toplam 40 puanin gidiyor ayrica 8 yanlis 2 dogruyu goturdugu icin ordanda 10 puanin eksiliyor. Olay budur anlamadiysaniz bir daha anlatabilirim

hocam zaten kişi 8 yanlıs yapmıs, normalde 60 alıyordu götürmese ama şimdi 50 alcak zaten sistem belli kafa karıştırıcı açıklamaya gerek yok sadece :D

4 yalnışta doğru gider boş bırakırsan 1,25 puanın bile gitmiyor ne yalnıs ne dogru etkiliyor.

misal ben 15 soru işaretledim tam 11 doğru 4 yalnış var , 5 de boş var . burda bana gelecek puan net 50 değil mi ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gladyo38 -- 17 Ocak 2017; 16:8:54 >
    Arkadaslar aof buroya sordum uygulamali dersler ile yz dz ile kalinan dersler haric ff ile kaldigin derslerden 3 ders sinavina girebiliyorsun. Vizeye girip finale girmemek yada finale girip vizeye girmemek 3 ders sinavina girmeye engel olmadigini soyledi

Ne yazdigini tam anlamadik o yuzden aciklama geregi diydum yanlis anlama lutfen.

|
    |
    gladyo38 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ahadayıyasor42

Arkadaslar aof buroya sordum uygulamali dersler ile yz dz ile kalinan dersler haric ff ile kaldigin derslerden 3 ders sinavina girebiliyorsun. Vizeye girip finale girmemek yada finale girip vizeye girmemek 3 ders sinavina girmeye engel olmadigini soyledi

Yeni bu tek ders sınavı sonucuna göre geçip geçmediğin belli olacak. Vize yada finalden aldıgın notlar ortalmaya eklenmicek değil mi?
    |
    |

|
    |

Ekstra para veriyor muyuz

quote:

Orijinalden alıntı: zavallıcık

Bu 3 ders sinavi sene sonu mu donem sonu mu

Ekstra para veriyor muyuz

Temmuz da olacak.

Ekstradan da para alırlar. Zaten iyice esnaf işine döndü aöf 200 mü olur ya da 300 artık bakalım. Ya da ders başı 180 lira der 3 dersden 540 lirayı iteler.
    |
    |

|
    |
    13 subat kayıt yenıleme var baslıgı duzeltselerya
    |
    |

Edit:
    Yeni yayımlanan yönetmelikle 1. sınıftan dersi kalıp 3. sınıftan ders alamayan yada 2. sınıftan dersi kalıp 4. sınıftan kalamayanlar için türk dili ingilizce inkılap tarihi derslerini almasına izin verilecek. önümüzdeki yıldan itibaren(2017-2018 güz dönemi başı) başlıyor bu uygulama.

Önümüzdeki dönemden itibaren ara sınavlarda açık uçlu seçmeli eşleştirmeli boşluk doldurmalı sorular sorulabilirmiş.

Buradaki madde 11 değiştirilmiş http://anadolu.edu.tr/acikogretim/yonetmelikler-ve-esaslar-yonergeler/yonetmelikler/anadolu-universitesi-acikogretim-iktisat-isletme-fakulteleri-egitim-ogretim-ve-sinav-yonetmeligi
    http://www.resmigazete.gov.tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerk88 -- 18 Ocak 2017; 11:31:43 >

• Yarbay
    8268 Mesaj

Adamlar 4y1d dan geri adım atmak yerine daha da kasıyolar nasi saçmalayabiliriz diye.

|
    |
    ilkerk88 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Steam: -Bane
  • Yarbay
    4370 Mesaj
    Boşluk doldurma nedir ya nasıl ezberlicek millet 200 sayfalık kitabi ?

|
    |
son dakika
haberler
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.