Şimdi Ara

Aoe2 mi aoe3 mü?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sizce hangisi daha iyidir sıkmaz 😁 şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle ne aradığınız ne beklediğiniz önemli.

Eğer ağır strateji yapmak, ekonomi-teknoloji-askeri güç dengesi gibi parametreler ile detaylı uğraşmak, hoşunuza gidiyor ise, aoeII yi tavsiye ederim.

Eğer nispeten yüzeysel strateji yapmak, ekonomi-teknoloji-askeri güç dengeleriylei nispeten daha yüzeysel uğraşmak, daha yoğun çatışmak/mücadele etmek hoşunuza gidiyorsa, AOEIII ü tavsiye ederim.

• Hocam istediğim strateji bol olsun ama pc boş hareketler yapmasın

Aoe2 de yanımdaki müttefikin oyundaki en fazla Ordu onda ama 30 kişilik düşman birimine saldırmıyor ve oto kaybediyor düşman ise kaynak nasıl buluyorsa habire Ordu basıyor 50 işçim var zor kazanıyorum düşman 3 dakka dolmadan geliyor

Aoe3 tede sadece yeniçeri basmak çok sıkıcı oluyor açıkçası Osmanlı’nın birsürü birimi olmasına rağmen yeniçeri tek olması çok üzücü

Aoe2 de birim çeşitliliği çok aoe 3 te az yani araya karışık birşey yapsalar çok iyi olur inşallah aoe4 te güzel bişeyler olur

• Aoe2 yi tek geçerim biz 4vs4 5-6 saat oynardık , 3. oyunu açsam 1 saat oynayamıyorum sıkıcı fln,

Sınırsız birim basabildiğin baya kalabalık savaşları olan Cossacks3 var oyun türkçe steam indirimine girince onuda bir incele istersen...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aoe 2 de cok yorulursun kardeş tek tek ekonomiyi yapacan tarlaları tek tek ayarlıyorsun oduncu kampı vs.
    ama aoe 3 savaş ve strateji daha cok agırlıklı ekonomiyi basitleştirmişler bi değirmen kuruyorsun tarlayla falan ugrasmıyorsun.kesinlikle aoe3 daha iyi.

steam indirimlerini bekle 15tlye dusuyor indirim olunca alırsın eso dan oynarsın.yok alamam diyosan gameranger var :D
  • VeyselYazar23 kullanıcısına yanıt
    Osmanlı da piyade olarak yeniçeri ve abus gun var. Süvari olarak hussar ve okçu süvari var. 4 birim yani.

Mesela ingilizlerde piyade olarak okçu, pike ve silahşör var. Süvari olarak hussar. 4 birim.

Diğee milletlere de bakarsanız 4-5 çeşit temel çatışma birimi var. O kadar da az değil yani. Her milletin askerleri dışında farklı özellikleri de var. Bunları kullanmak strateji çeşitliliğini arttırıyor. Bence 3 ü farklı milletlerle de oynayarak bi şans daha ver :)

• Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Hacom saolasın Cossacks daha öncede indirmiştim çok kasıyor benim sistem yetmiyor aoe2 biraz daha stratejik ama botlar boş işler yapıyorlar

Dediğim gibi ordusu çok ama 39 kişilik düşman birliğine saldırmıyor arka planda bekliyor ben yardıma gittiğim halde destek vermiyor 100 paladini var benim 20 tüfekçi (Osmanlı)ama işte sıkılıyor insan saolasın tekrardan🙂

• Babywolf kullanıcısına yanıt
    Haklısın kardeş aoe3. Basit zaten millet basit olduğu için tercih etmiyor korsan oynuyorum para kazanınca alırım inşallah destek vermek için 🙂 yorum yaptığın için teşekkürler

• pplhntr P kullanıcısına yanıt
    Hocam Osmanlı birim çeşitliliği çok az

Aoe2 mi aoe3 mü?

Hocam bu fotoda bile süvari sınıfında 4-5 adet var sadece süvari diğerlerinizde inceleyin isterseniz sade yeniçeri az bence

Hocam foto okunmuyorsa. Görsellere Osmanlı Ordu birimleri yazın çıkar

Yorum yaptığınız için teşekkürler 🙂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeyselYazar23 -- 31 Mayıs 2018; 2:23:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: VeyselYazar23

Hacom saolasın Cossacks daha öncede indirmiştim çok kasıyor benim sistem yetmiyor aoe2 biraz daha stratejik ama botlar boş işler yapıyorlar

Dediğim gibi ordusu çok ama 39 kişilik düşman birliğine saldırmıyor arka planda bekliyor ben yardıma gittiğim halde destek vermiyor 100 paladini var benim 20 tüfekçi (Osmanlı)ama işte sıkılıyor insan saolasın tekrardan🙂
    Vobbly diye gameranger gibi program var gunluk 1000 kişi aoe2 online oynuyor. Ordan oynayabilirsin. Botlarla oynayacana hiç oynama

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Babywolf kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bakacağım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.