Şimdi Ara

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
15
Favori
73.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaanozcavdar

Bir sorum olacak bu Low input lag:on sizdede inaktif bir şekilde mi gösteriyor? Yani bende de :on fakat inaktif değiştiremiyorum yani. Açık durumda mıdır?
    Evet hocam bende de açık şekilde ve değiştirilmiyor
  • Merhabalar, bende bugün bu monitorden aldım. Bilgisayara dp port ile mi bağlanıyorsunuz. Bir de en iyi ayarlar hangileridir acaba yazar mısınız ?
  • Kriger kullanıcısına yanıt
    Evet dp port ile bağlıyım. Monitörün gelsin eğer renk ayarlarını beğenmezsen sana benim ayarları söylerim. Şuan evde değilim. Monitörün gelince haberdar et.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meself

Evet dp port ile bağlıyım. Monitörün gelsin eğer renk ayarlarını beğenmezsen sana benim ayarları söylerim. Şuan evde değilim. Monitörün gelince haberdar et.
    aldım hocam şuan kullanıyorum bende monitor :D
    Hayırlı olsun. Renklerden memnun musun? Ölü pixel testi yaptın mı? Renklerden memnun değilsen yarın kendi yaptığım ayarları buraya atarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: meself

Hayırlı olsun. Renklerden memnun musun? Ölü pixel testi yaptın mı? Renklerden memnun değilsen yarın kendi yaptığım ayarları buraya atarım.
    ölü pixel testi yaptım bı sıkıntı yok. ama ayarlarda hiçbirşey değiştirmedim. aldığım gibi kullanıyorum şuanlık. daha iyi bi ayar varsa denemeyi isterim
    Tamamdır. Renk tonları nasıl beğendin mi? İlk açtığımda bana biraz soluk gelmişti. Ayarları kurcaladım kendime göre ayarları yaptım. Böyle yaptınca daha güzel görüntü alabildim.

Ben renk ayarlarıyla pek oynamadım ya stok olarak kullanıyorum diyebilirim hocam hayırlı olsun aramıza hoşgeldin
  • quote:

Orijinalden alıntı: SMTZHR

Ben renk ayarlarıyla pek oynamadım ya stok olarak kullanıyorum diyebilirim hocam hayırlı olsun aramıza hoşgeldin
    teşekkür ederim hocam. driverların güncel halini filan takip ediyor musunuz sürekli yüklüyor musunuz her zaman yenisini.
    driverların performansa veya görüntüye etkisi yok hocam sadece analogtan yapabileceğiniz bazı ayarları pc üzerinden yapmayı sağlıyor o kadar kurmasanızda olur yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kriger

aldım hocam şuan kullanıyorum bende monitor :D

Alıntıları Göster
    Kontrast :75
    Parlaklık:100
    gamma:3
    Freesync açık

bu şekilde kullanıyorum. Gamma baya fark ediyor. Diğer ayarları pek kurcalamadım.
  • İtopya'da yine indirime girmiş, 1400, pardon 1399 TL. Nvidia kartların freesync desteği ile ilgili bir kaç şey yazayım, almayı düşünenlere faydası olabilir.

Öncelikle monitör "G-sync compatible" statüsünde, yani Nvidia onaylı değil ama freesync çalışıyor. AMD ekran kartlarında kağıt üzerinde 48-144Hz arası freesync çalışmalı, 48 fps altında ise LFC teknolojisi devreye girmeli. Benim sistemimde (GTX 1060) durum şöyle:

- Nvidia'nın g-sync test programında 60-144hz arası normal çalışıyor. 60 fps altında LFC devreye giriyor, yani monitörün tazeleme hızı fps değerinin iki katına eşit oluyor. Gözlemlediğim kadarıyla freesync çalışmış kadar oluyor yani yırtılma yok ve görüntü yine akıcı. 30-40 fps arası bir değerden aşağısında ise tazeleme hızı fps değerinin üç katına eşit oluyor yani freesync + LFC her an monitörün tazelem hızını kontrol ediyor.

- Oyunlarda durum test programından farklı. En uzun süre Far Cry 5'te deneme yaptım. Net bir şekilde görüntünün akıcılığı artıyor. Yalnız 60-70 fps arası bir değerde LFC devreye giriyor, yani eşik değerleri bu oyunda yüksek.

- Rise Of The Tomb Raider, AC Origins, GTA V oyunlarında yine hissedilir bir iyileşme var, eşik değerleri Far Cry 5'ten düşük, biraz daha Nvidia testine yakın.

- Hitman'de çok az bir fark var ama yok denecek kadar az.

- En çok zaman harcadığım oyunlardan biri olduğu için Cities Skylines'da bir etkisi olacak mı diye merak ettim ama niyeyse bu oyunda freesync/g-sync aktif olmadı. Demek ki her programda veya oyunda çalışacağına dair bir garanti yok. Düzeltme: Oyun "borderless window" çalışıyormuş, Nvidia kontrol panelinde gerekli ayarı seçince bu oyunda da senkronizasyon çalıştı fakat ani parlaklık değişikliklerine sebep oldu.

60Hz'den 144Hz'e geçiş benim açımdan bir çeşit devrim olmuştu. Üstüne bir de freesync gelince harika oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventserdar -- 19 Ocak 2019; 23:29:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leventserdar

İtopya'da yine indirime girmiş, 1400, pardon 1399 TL. Nvidia kartların freesync desteği ile ilgili bir kaç şey yazayım, almayı düşünenlere faydası olabilir.

Öncelikle monitör "G-sync compatible" statüsünde, yani Nvidia onaylı değil ama freesync çalışıyor. AMD ekran kartlarında kağıt üzerinde 48-144Hz arası freesync çalışmalı, 48 fps altında ise LFC teknolojisi devreye girmeli. Benim sistemimde (GTX 1060) durum şöyle:

- Nvidia'nın g-sync test programında 60-144hz arası normal çalışıyor. 60 fps altında LFC devreye giriyor, yani monitörün tazeleme hızı fps değerinin iki katına eşit oluyor. Gözlemlediğim kadarıyla freesync çalışmış kadar oluyor yani yırtılma yok ve görüntü yine akıcı. 30-40 fps arası bir değerden aşağısında ise tazeleme hızı fps değerinin üç katına eşit oluyor yani freesync + LFC her an monitörün tazelem hızını kontrol ediyor.

- Oyunlarda durum test programından farklı. En uzun süre Far Cry 5'te deneme yaptım. Net bir şekilde görüntünün akıcılığı artıyor. Yalnız 60-70 fps arası bir değerde LFC devreye giriyor, yani eşik değerleri bu oyunda yüksek.

- Rise Of The Tomb Raider, AC Origins, GTA V oyunlarında yine hissedilir bir iyileşme var, eşik değerleri Far Cry 5'ten düşük, biraz daha Nvidia testine yakın.

- Hitman'de çok az bir fark var ama yok denecek kadar az.

- En çok zaman harcadığım oyunlardan biri olduğu için Cities Skylines'da bir etkisi olacak mı diye merak ettim ama niyeyse bu oyunda freesync/g-sync aktif olmadı. Demek ki her programda veya oyunda çalışacağına dair bir garanti yok. Düzeltme: Oyun "borderless window" çalışıyormuş, Nvidia kontrol panelinde gerekli ayarı seçince bu oyunda da senkronizasyon çalıştı fakat ani parlaklık değişikliklerine sebep oldu.

60Hz'den 144Hz'e geçiş benim açımdan bir çeşit devrim olmuştu. Üstüne bir de freesync gelince harika oldu.
    Elinize sağlık hocam bende onu yazacaktım sizin yazmanız güzel oldu Benden hızlısınız

• SMTZHR kullanıcısına yanıt
    Sizin monitörde hangi fps değerinde LFC devreye giriyor, bendeki gibi 60 civarı mı yoksa net 48 oluyor mu?
  • quote:

Sizin monitörde hangi fps değerinde LFC devreye giriyor, bendeki gibi 60 civarı mı yoksa net 48 oluyor mu?
    hiç bakmadım hocam nasıl bakılacağı hakkında detay verir misiniz
  • Ürünü bende 1399 TL'ye satın almış bulunuyorum arkadaşlar. Uzun yıllardır Asus VG248QE kullanıyorum ilk çıktığı gün almıştım fakat artık Curved isteği ve TN panelin renk rezilliğinden bunaldığım için değiştirme kararı aldım. Normalde 3-4K verip çok daha iyi bir monitöre geçmeyi düşünüyordum fakat 2019 monitörler adında iyi bir yıl olacak diye umut ediyorum o yüzden bu fırsatı tepmedim hemen satın aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zhee -- 18 Ocak 2019; 19:20:24 >
  • SMTZHR kullanıcısına yanıt
    Ekran kartınız AMD ise zaten mutlu mesut freesync hayatınıza devam, Nvidia ise son sürücüyü yükleyin. Monitör menüsünden freesync aktif hale getirin, onun hemen altındaki "frame counter" özellğini de açın, böylece tazeleme hızını gerçek zamanlı olarak görebileceksiniz. Sonra Nvidia kontrol panelinde g-sync kısmı açılacak, oradan aktifleştirin. Sonra da sistemi zorlayan oyunlardan birine girin bakalım durum diğer mesajda bahsettiğim gibi mi?
    Benim merak ettiğim şey acaba aynı model monitörlerin hepsinde aynı mı yoksa panelden panele değişiklik oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zhee

Ürünü bende 1399 TL'ye satın almış bulunuyorum arkadaşlar. Uzun yıllardır Asus VG248QE kullanıyorum ilk çıktığı gün almıştım fakat artık Curved isteği ve TN panelin renk rezilliğinden bunaldığım için değiştirme kararı aldım. Normalde 3-4K verip çok daha iyi bir monitöre geçmeyi düşünüyordum fakat 2019 monitörler adında iyi bir yıl olacak diye umut ediyorum o yüzden bu fırsatı tepmedim hemen satın aldım
    Hayırlı olsun hocam aramıza hoşgeldin
  • quote:

Ekran kartınız AMD ise zaten mutlu mesut freesync hayatınıza devam, Nvidia ise son sürücüyü yükleyin. Monitör menüsünden freesync aktif hale getirin, onun hemen altındaki "frame counter" özellğini de açın, böylece tazeleme hızını gerçek zamanlı olarak görebileceksiniz. Sonra Nvidia kontrol panelinde g-sync kısmı açılacak, oradan aktifleştirin. Sonra da sistemi zorlayan oyunlardan birine girin bakalım durum diğer mesajda bahsettiğim gibi mi?
    Benim merak ettiğim şey acaba aynı model monitörlerin hepsinde aynı mı yoksa panelden panele değişiklik oluyor mu?
    Kontrol panelinde g sync kısmı çıkmadı

• zhee kullanıcısına yanıt
    Çıkan ekran kartlarına da bakınca bu yıldan itibaren yavaş yavaş 1080p terk edilecek gibi sanki. AOC tarafında bu ay şöyle iki monitör çıkacakmış:https://www.144hzmonitors.com/monitors/aoc-ag273qcx-aoc-ag273qcg/
    VA olanı 700 Avrocuk.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.