Şimdi Ara

AOC C24G1 MONİTÖR [ANA KONU] (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
939
Cevap
15
Favori
73.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, sizi kırmadan ve üzmeden şunu belirtmek isterim ki;

Birçok arkadaşımız önceki mesajlarda da uyardığı gibi burası AOC C24G1 ve C27G1(aynı özelliklere sahip olduğu için) ana konusu.

Farklı monitörler hakkında, bu konuda herkes bir bilgi sahibi olsa da konuyu kirletmemek adına hiçbir şekilde yorum yazmaz.

Farklı monitörler hakkında soru soranların da aynı hassasiyeti göstermelerini rica ederim. Teşekkürler
  • SMTZHR kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meself -- 21 Mayıs 2020; 0:59:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • karasahinemre kullanıcısına yanıt
    Q ile başlayan model qurved oluyorsa eğer dik moda aldığın zaman istediğin verimi alamaya bilirsin. 27g2u daha iyi bir seçenek olur bence.

• Monitörü hangi ayarlarda kullanıyorsunuz ? Lütfen cevaplayınız.

Benim ayarlar kapalıydı. şimdi oyuncu 1 kısmına getirdim. sanki daha iyi oldu gibi. Film izlerken peki ne yapmalıyım , Kapalı mı tutayım yoksa orada rts fps oyuncu 1 2 3 hangisini yapayım.
  • Drsteteskop kullanıcısına yanıt
    Konunun ilk mesaj kısmında olması lazım. Orada ki ayarlara bir göz atın isterseniz. Nvidia ekran kartı Kullanıyorsanız eğer nvidia denetim masasından video renk ayarlarını ekran kartına bırakın daha güzel oluyor. Ben o şekilde kullanıyorum.

• meself kullanıcısına yanıt
    monitörün ayarlarındaki osd deki zaman aşımı ve oyun ayarlarındaki oyun rengi kaç hocam sizde. yanlısıkla oynadımda orayla
    Şuan evde değilim hocam. Monitörün menü kısmında ayarları sıfırla gibi bir seçenek yok mu?

• meself kullanıcısına yanıt
    Ayarlar > Ekstra > Reset kısmında Evet - Hayır seçeneği var. Evet dersek reset atma olmuyor galiba , başka bir özellik. tamamen sıfırlama yok galiba. eve gidince yazarsanız sevinirim hocam
    Zaman aşımı ayar çubuğunun kendiliğinden kapanması zamanını ayarlar, oyun rengi de önerilen mesajların hepsinde var
  • 1 X Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 Harddisk
    1 X MSI GeForce RTX 2060 Ventus XS OC 6 GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
    1 X Corsair Carbide Serisi Spec-Delta RGB Tempered Glass 550W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa
    1 X AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci MPK
    1 X MSI B450M-A PRO Max 4133MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart
    1 X XPG 16 GB (2x8GB) Gammix D30 Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Dual Kit RAM
    1 X Toshiba OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD (1700 MB Okuma / 1600 MB Yazma)

Sistemim yukarıdaki gibi. Genelde bişeyler izleyerek zaman geçiriyorum fakat CS:Go, gta5, cod warzone gibi oyunlarda oynuyorum. AOC alıcam fakat hangi monitörü alsam bilemiyorum. Uzun zamandır laptop kullanıyordum. Masaüstüne geçtim ama şimdi de korona olayları yüzünden herhangi bir mağazaya gidip gözümle görme imkanım olmuyor. İtopyada indirim varken almak istiyorum.

24" 1080p
    27" 1080p
    27" 1440p

bu 3lüden hangisi daha ideal olur ? gönlüm 27" 1440p'den yana ama onda da benim sistemimle oyunlarda çok fps kaybı olur mu bilemiyorum. Sistemi de aşırı zorlamak istemiyorum. 1080 içinde 27" büyük deniyor. Birde düz veya kavisli olayı var tabi ama kavisli alıcam muhtemelen bunlardan birisine karar verebilirsem. Kafamda deli sorular. Burda çok kullanıcısı varken bir sorayım dedim =)

• Aşkın Çakır A kullanıcısına yanıt
    27" 1440p hangi model bilmiyorum ama kesinlikle onu almalısın. İleride illa ki ekran kartı değişecek monitör ileriye dönük çok güzel yatırım olur. Dediğin 27" 1080p beğenmeyen oluyor riske atma
    Hocam ne yaptınız. Sıfırladınız mi? Kusura bakmayın eve gidip anca yatıyorum. Bilgisayar başına geçecek zamanım oluyor bu aralar.

2400 TL 27" 1440p 144hz VA monitör için özellikle fiyatların şişirildiği şu zamanda çok uygun. Başında C harfi yok ama teknik özellikleri konudaki monitörle aşağı yukarı aynı. 3 seçenek içinde en iyisi bu. RTX 2060 1440p için yeterli bir kart, ne kötü ne de iyi. Bir kaç oyun dışında ortalama 60 fps ve üstü performans yakalanır, gerekirse ayarlardan bazılarını kısarsınız.
    Bu serideki monitörlerin ana sorunlarından biri "color banding" meselesi, gerçek 8 bit değil ve insan bir kere gördü mü daha sonra sürekli gözü ona takılıyor.
    Diğer mesele freesync performansının asıl işe yarayacağı 60 fps altında sorunlu olması, aşırı derecede "flickering" var. 60 fps üstünde açmaya bile gerek yok, o sebeple bendeki C24G1 monitörde kafaya takmıyorum ama 1440p için faydalı olurdu.
    Son olarak alışkın olmayanlar için parlaklık biraz düşük gelebilir, karanlık ortamda kullanacaksanız sorun olmaz.

Bu arada aynı monitör amazon.com.tr'de hemen hemen aynı fiyata, ben alacak olsam 5 TL daha verir oradan alırdım, muhtemel iade durumunda en iyisi orası.

• leventserdar kullanıcısına yanıt
    yararlı bir bilgilendirme oldu çok teşekkür ederim. alıp deneyip görmekten başka çare yok gibi gözüküyor. amazondan alayım iade konusunda orası iyi diyorsan. 30 gün iade süresi varmış zaten en kötü iade eder paramızı geri alırız =)
  • Arkadaş sana çok güzel cevap vermiş bende dediklerine katılıyorum.

Konuda en sevdiklerimden kendileri @leventserdar
    amazon üzerinden siparişini verdim perşembe elime ulaşcak. gelince izlenimimi burda paylaşırım umarım üzmez.
    Şimdiden hayırlı olsun hocam sağsalim gelir inşallah
    elime ulaştı bgn sağlam geldi ölü pixel yok cod warzone'da denedim bir tık özellik düşürerek 2k'da 80-90 fps'lerde alıyorum renklerde de malzemede de sıkıntı yok. inşallah kendini bozmaz oyunlarda bi sıkıntı yok ama sonradan fark ettim internet sayfalarında yukarı aşağı giderken yazıların arkasından anlık bi kırmızılık çıkıyor. sebebi ne onun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aşkın Çakır -- 27 Mayıs 2020; 1:40:36 >
    Monitörün ayarlarından "overdrive" seçeneğini orta seviyeye getirince düzelmesi gerekir.
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.