Şimdi Ara

Antibiyotik hap aldıktan sonra alkol alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
130.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: stifflers

çok kötü oluyo gecen gün kız arkadaşım sevgilisinden ayrıldı bira içti az bişey sonra aslım hastası olduğu için ilaç aldı ölüyodu nerdeyse krıze girdi kitlendi kafasını kaldıramaz oldu ağlıyodu hep çığlıklar attı 1 sonra falan az bişey ii oldu hemen taksiye binip eve bıraktık bence alma derim mideyi bozuyo

/>
  • su an bu konuyu arastiriyorum gece icsem mi icmesem mi kararsizim :D
  • soulmate kullanıcısına yanıt
    Vallahi hocam şimdi kırmızı tuborg istedi canım; 2 günlük augmentin tedavimin arasına giriyor :) Bakalım nolcak :)
  • Boy kilo orantısızlığımdan dolayı zayıfım. Diş doktoru Augmentin ve Apranax verdi. İlaçların ikisini içtikten 2-3 saat sonra 1 LT. Marmara birası içtim ki alkolü düşüktür. Sadece alkolün etkisi artıyor.

3-4 saat yazmanın nedeni tek sefer değil ilaç kullanırken birkaç defa 1 LT aynı biradan içmiş olmam.

Alkolün etkisinin arttığını söylememin nedeni de 1 LT Marmara birasını en az haftada bir defa içtiğim için etkisini biliyorum.

Şunu da belirtmekte belirtmek isterim ki, ilaçları meyve suyu ile içiyorum. Enerji içeceğimi içiyorum, biramı içiyorum. Ne hastanelik oldum, ne de çok çok kötü oldum. Sanırım karaciğerimi fazladan yormuş oldum.

Ayrıca birayı yavaş içiyorum. Sonrada yatıyorum. Bu ilaç kullanırken de böyle oldu. Tekrar belirmek isterim, ne hastanelik oldum, nede kötü oldum. İnternette okuduğum kadarıyla karaciğer yoruluyor, ilaç etkileşim göstermiyormuş. Alkolün etkisinin bir miktar artmasının sebebi bu sanırım. Karaciğer tam işinin yapamıyor.

Antibiyotikten veya ağrı kesiciden ziyade alkol konusu ne içtiğin ve ne kadar içtiğinle alakalı. Yani ilaçlarımı aldığımda biranın yarısını içseydim her hafta içtiğim kadar etkisini görürdüm. İlaçla birlikte aldığım alkolün etkisini 1,5 LT bira içersem yine aynı görürüm. Konu limitlerini ne kadar zorladığınla alakalı. Limitlerini zorlarsan aldığın alkolden rahatsızda olursun, hastanelikte olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edemirci1 -- 9 Temmuz 2014; 1:04:08 >

• aylardır lustral ile beraber alkol alıyorum.hiç bir etki görmedim.
  • Antibiyotiğine bağlıymış.
    Sağlığınıza...

http://www.bbc.com/turkce/ozeldosyalar/2014/10/141013_vert_fut_antibiyotik_ve_alkol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.