Şimdi Ara

ANLAŞILMAYAN SORUNLAR :-)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi geceler diyerekten sorunuma geçiyorum daha doğrusu benim değilde arkadaşın sorunu var,
    şimdi sorun ; arkadaşın monitörden görüntü gelmemesi,
    biz bilgisayarın her parçasını taktık çıkardık, sırasıyla başka bilgisayara taktık hiçbirinde sorun olmadı,
    parçalar ; ekran kartı, ramler, harddisk, ama hepsi düzgün bir şekilde diğer bilgisayarda çalıştı,
    bizim farkettiğimiz birde, mönitörle kasa arasındaki görüntünün gitmesini sağlalayan kabloyu takınca , mönitör
    çınn diye ses çıkarıp kapanıyor, yani mönitördeki kapama düğmesi kırmızı oluyor, ancak bunu çıkardığımızda
    sadece güç kablosu takılı durunca monitördeki kapama düğmesi yeşil yanıyor, anakart kitabınıda okudum biraz
    ordanda bişey bulamadık,
    işlemci amd, ekran kartı Nvidia , monitör lg, harddisk te samsung,
    bu arada fanlarıda kontrol ettik ama yok yani,
    sorunum bu , tekrardan herkese şimdilik iyi geceler dilerim.

• diğer makinenin monitörü denedinizmi? çalışıyomu arkadaşında
  • walla ondada sorun yok denedik ya :-)
  • monitörün ( sorun çıkaran) bağlantı kablosundaki pinleri baktın mı ezlmiş olabilir belki biri?
  • yaw sorun kablolarda değil orası kesin biliyoruz, sorun kasada ama nerde bilmiyoruz yardım yardım :-)
  • anakartinda büyük ihtimalle..

ramlerinden sinyal aliyormusun ? Yani beep beep diye bir ses gelmiyor dimi.. ? Ayrica kuzey koprüsünde sorun olabilir. Ana kartina elektrik gitmiyor olabilir. olabilirde olabilir yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iletisim -- 26 Nisan 2005, 3:20:01 >
  • anakarta giden 12v luk bir kablo var kare şeklinde 4 bacaklı soket onu taktınmı ve de bilgisayar açılıyormu harddisk ışığı power ışığı yanıyormu
  • anakartın markası asus sa
    bios ayarlarından
  • Valla benim başımada böyle bişey geldi, Agp slotun içine minik bir şey sıkışmış onu çıkarınca düzeldi. Sende bi kontrol et derim
  • Birde başka bir ekran kartı ve monitör dene bozuk olan monitörüde başka bir bilgisayarda dene poblemin kaynağı ortaya çıkacaktır.
  • vestel monitörse yanmıştır. başka makinede çalışır onda çalışmaz
    Vestel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.