Şimdi Ara

Anlamsız Fps Droplar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle Merhabalar 1,5 yıldır kullandığım kasamda şöyle bir sorun olmaktaydı Bazı oyunlarda LoL,Fortnite bariz şekilde olmak üzere Şu şeilde bir sorun bulunmakta

Lol'de hangi fps ye sabitlersem sabitleyelim 144 200 240 sınırsız Monitör 165 hz olmasına rağmen fps 200 sabitten den 183 e düşünce direkt takılma oluyor yine oynanabilicek seviyede takılmalar ama sinir bozucu.(işlemcim değiştikten sonra biraz daha düzeldi)

Fortnite'da oynanmayacak seviyede takılmalar oluyor hiç fps ye bile bakmadım.(Hala aynı durumda)

Valorantta fps yüksek olsa da aşırı arada sırada bir 0.1 saniyelik ufak hissedilibeilir drop oluyor. (işlemcim değiştikten sonra biraz daha düzeldi)

ama Forza Horizon 4 Gibi bir oyunda hiç bir fps drop yemediğimi görüyorum.

Bu sorunun işlemciden dolayı olabiliceğini düşünüp anakart ve işlemcimi yükselttim fakat hiçbir şey değişmedi sorun neyden kaynaklı olabilir?

Yazılımsal Donanımsal her şeyi çözmeye hazırım.

Artık Düşüncem Sorun Psu'nun yetersizliğinden olduğu ama bir fikrim yok

Veya ramden

Ekran kartından dolayı sorun yaşıyor olsaydım anlaşılırdı 2 kere bu sebepten kendi teknik servisine götürdüm ama bir sorun bulamadıklarını söylemişlerdi... ben de pes etmiştim fakat bu yaptığım yükseltmeden sonra hala aynı şeyin olması can sıkıcı

Ramler 3200 mhz de çalışıyor.

Değiştirdiğim parçaları da aşağıya bırakıyorum.

Ulaşmak isterseniz dm den telefon numaramı atabilirim...

23.09.2022 Ek düzeltme: Monitör 165 hz

Lolde normalde 165 fps üstünde drop olmaması gerek ama oluyor.

AMD Ryzen 5 3500 Altı Çekirdek 3.60 GHz İşlemci(eski) AMD Ryzen 5 5600X Altı Çekirdek 3.70 GHz(şuanki)

ASUS PRIME B450M-K II AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400MHz(O.C.)M.2 Anakart(eski) MSI B550-A PRO(şuanki)

PNY XLR8 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Ram

Asus ROG-STRIX GTX 1660 Super 6GB GDDR6 192Bit DX12 Ekran Kartı

Adata SWORDFISH 500GB 1800/1200MB/s M.2 SSD Disk

GamePower Horizon Gaming MESH 4*120mm RGB ATX Kasa

Fsp Hydro HD500 500W 80+ Bronze Power Supply

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shirov -- 23 Eylül 2022; 11:22:39 >

• aynı sorunu yaşıyorum. 1080ti ekran kartım var ve 144 hz monitörüm var. lol hariç tüm oyunlarda fps tam istediğim gibi ve drop yok fakat lolde 130 fps alsam bile görüntü 60-70 gibi takılıyor gibi tabi bu arasıra oluyor her zaman değil çözemedim bir türlü

• ekran kartı driver versiyonunu düşürmeyi dene.

eskiden böyle bir sorun yaşamıştım tüm oyunlarda fps drop yaşıyordum.

ekran kartı değiştim.

ram değiştim.

işlemci değiştim.

kasa değiştim.

hdd,ssd değiştim.

sorun anakartta çıktı ve bana bu değiştiğim parçalar boş maliyet oldu.

tavsiyem bir arkadaşının sisteminde tüm parçalarını tek tek değiştirerek test etmen

• DenizMatsu kullanıcısına yanıt

Ekran kartı versiyon düşürmeyi deneyebilirim söylediğiniz gibi bir imkanım yok maalesef.

• DenizMatsu kullanıcısına yanıt

Bunun hakkında RiotGames'e ticket attım ama bakalım ne diyecekler Ekran kartı sürümünü düşürmek faydalı olabilir eskiden böyle bir sorun vardı sanırım.

• Riotun konuyu ipleyeceğini pek sanmıyorum. 2014te sabah bir uyandım ban yemişim, o sıralar script otomatik ban meşhurdu yanlışlıkla insanlar banlanıyordu ticket atıp açtırıyorlardı bende öyle bişey oldu sanırım dedim. Ticket attım ne oldu gibisinden, hala banlıyım ve sebebini asla söylemiyorlar. Bir insan neden ban yediğini bilmeyi haketmezmi ki haksız yere yemişsem :D

• Zaten Performans konusunda ticket atınca yapabilicekleri şeyler çok kısıtlı onların bir şey yapabiliceğini sanmıyorum...

Benchmark testleri düzgün çıksada dediğim sorun hep var.

• Sorun valorantta da var çok dikkatli bakınca belli oluyor yani çözüm olarak hiçbir şey olmaması çok üzücü.

• Ramlerimi de değiştirdim 3200 mhz den 3600 e çektim fakat sorun ramlerde de değilmiş şimdi de farklı bir ssd disk sipariş ettim eğer ondan sonra da düzelmezse geriye ekran kartı ve güç kaynağı kalıyor.

Sorunun Ekran kartından kaynaklı olmasından korkuyorum FURMARK testlerinde ve diğer benchmark tesltlerinde ekran kartımda hiçbir sorun çıkmadı ama bakalım ne olucak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.