Şimdi Ara

Ankastre Pişirme Grubu, Bulaşık Makinesi, Solo Buzdolabı ve Çamaşır Makinesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu yaz evleneceğim ve malumunuz şu anda beyaz eşya faslındayım.

Sizden aşağıdaki ürünler için önerilerinizi rica ediyorum.

Toplam 7 parça eşya alacağım.

* Ankastre Fırın
    * Ankastre Ocak
    * Ankastre Mikrodalga
    * Duvar Tipi Davlumbaz
    * Ankastre veya Tezgah Altı Bulaşık Makinesi
    * Solo Buzdolabı
    * Çamaşır Makinesi

Gezdiğim ve incelediğim markalar ve fiyatları

* Vestel - 7.000TL
    * Hotpoint Ariston - 8.000TL
    * Bosch - 10.000TL
    * Siemens - 10.500TL (Çamaşır Makinasını Miele tercih edersem bu rakam 12.500TL oluyor)

Fiyatların birbirine yakınlığı dikkatimi çekti doğrusu.
    Ürünler her markada özellik bakımından muadil ürünler.
    Bu noktada Fiyat - Performans değerlendirmesi devreye giriyor.

Siz ne dersiniz acaba tecrübelerinize dayanarak?

Ankara'da ikamet ediyorum. Bu alışverişi yapmak için önerebileceğiniz bayiler var mı?
    Burası bir AVM şehri olduğu için fiyatların tamamını AVM lerdeki mağazalardan aldım ve semt esnaflarının daha uygun fiyatlar verebileceğini düşünüyorum.

Şimdiden yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.

• Fiyat/Performans devreye girecekse bir de Profilo bayisine gidin. Hatta Bosch-Siemens'ten seçtiğiniz modellerin Profilodaki direk muadillerini sorup, fiyatını alın. TR'de üretilen modellerde genelde hepsinin birebir karşılığı var bu 3 marka için.

Gittiğim bayiden yazdığım 4-5 parça eşya için son yapabileceği fiyatı istemiştim. Adam abartısız 10 dakika hesap makinesini aldı çarptı böldü ve bana vere vere Bosch'un internet sitesindeki liste fiyatlarını verdi. Şaka gibi, liste fiyatlarına %10 falan ekleyip bir de indirim yapmış gibi o fiyatları çizmiş ve liste fiyatlarını indirim yapmış gibi gösterdi. O arada gelen çalışan bayan, fiyatları alıp almadığımı sorunca, ben de "valla her eşya için zaten ezbere bildiğim liste fiyatlarını çıkarıp bana verdi" deyince adam bozarıp kızardı ve bu sefer gerçek indirim için kağıdı geri aldı.
    O yüzden seçtiğiniz modeller için hem bayilerin liste fiyatını, hem de internette bulabileceğiniz en uygun fiyatları bilirseniz, daha bilinçli pazarlık edersiniz.

• **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    Cok dogru soyluyorsunuz.

Ben de karsilastim bu durumla.
    Fiyatlar elimde surekli telefonumdan kontrol ediyorum.
    Cok degisik fiyat ve iskonto politikalari var.
    Anlamak mumkun degil.

Profilo hic aklima gelmemisti.
    Bu aksam onu da inceleyecegim.
    Tesekkurler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;
    Ben yeni sıemens ankastre ocak ve fırın aldım. önceki ocağımız klasik profilo idi hanım ondan memnundu yakma falan yapmıyordu. ancak sımens fırın turboda arka köşeyi yakıyor. servisi çağırdık turbo kullanmadan ön ısıtma ile kullanmamızı söyledi. yani daha fırına alışamadık. bir akrabam beyaz eşya satışta çalışıyor. oda bize önermedi ama biz hepsi aynı marka olsun diye aldık turbosuz kullanınca güzel. daha iyisi varsa onu alın derim. aynı fabrikada üretilen malın hepsi aynı kalitedemidir bilemem. belki ayrı motor veya rezistans kullanıyorlardır.
  • Bu gün de Arçelik ürünlerini inceledim.

Fena değiller aslında; ama kullanım sonrası ne duruma gelirler bilemiyorum.
    Fiyatlar ise yine aynı aralıkta geziyor.

iki farklı kombine yaptım ve fiyatlar indirimli olarak 10.000TL ve 8.000TL olarak çıktı.

Bu durumda bilemiyorum heralde Siemens almak daha mantıklı.
    Sizin yorumunuz da var tabiki.
    Fırını daha detaylı incelemek şart.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.