Şimdi Ara

ANKARA'YI BİLENLER... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
23.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 1)Evet var Ankaray'a binip direk Kızılay'a gidebilirsin.
    2)Kızılay'dada kahvaltı yapacağınız yerler gidip oturacağın birsürü kafe var.
  • tilsimonline tesekkürler sanırım en iyisi bu

Sabah :

aşti - metro - kızılay- taksi - cinnah

doktordan cıkınca :

cinnah - taksi - kızılay - metro - Ankamall - dolmuş - Aşti...

Aşti - Kızılay arası ve Kızılay - ankamall arası metro ile ne kadar sürer?

Bu arada cevap veren tüm arkadaslara tesekkür eder, yolunuz Mersin'e düşerse seve seve yardımcı olacagımı belirtirim, eksik olmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tilsimonline

cinanahdan panoraya 10 dakikada gidebilenlere helal olsun :)

cinnah dediğin yer nedir panoraya? 2 adım yol.
  •  ANKARA'YI BİLENLER...

kızılay cinnah caddesinin başlangıcı ve sonu sonrada ankaranın bir ucu panora

karumla karıştırmayalım :)
  • Taksi şart değil. kızılaya inince Güvenpark tarafından Atakule yazan otobüslere bin. Mesala 413 nolu otobüse binebilirsin hem kartlısı hem de kartsızı var.
  • Merhaba Arkadaslar forumda daha yenıyım yanlıs yere mesaj yazıyor olabılrım :) Sıze Ankara ıle ılgılı sorularım olacak cevaplarsanız sevınırım..

1) Ankaraya otogarından cebeciye geçecegim nasıl geçebılrım Metroya bıneceksem numarası falan var mıdır ? :)

2)Nede olsa ögrenciyiz :) Cebecide insem yukarı asagı dıye tabir ediliyormus sanırım nerde ınebılrım.. Cebecıde Türk Harb-iş Sendikasının Misafirhanesi var belki bılıyorsanız oraya nasıl gıdebılrm..

3) Cebeciden Çankayaya gidecegim Tunalı Hilmi Caddesinde Kavaklıdere sineması varmıs oraya gitmem gerekiyor nerde ınecegım nasıl yapacam hiç bilmiyorum haftaya cuma orada olacam.

Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkür Ediyorum..
  • Cok fena hort yaptim arkadaslar. Is icin bu aksam ankaraya gidecegim. aksam 8da otobusum var gece 2-3 gibi varir dediler. O saatte metrolar kapali oluyor. batikente nasil gidebilirim? taksi harici..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

Cok fena hort yaptim arkadaslar. Is icin bu aksam ankaraya gidecegim. aksam 8da otobusum var gece 2-3 gibi varir dediler. O saatte metrolar kapali oluyor. batikente nasil gidebilirim? taksi harici..

ankarada ulasim sikinti zaten. istersen kizilayda ol saat 23.30 u gectikten sonra ya taksi ya korsan taksi ya da otostopla gidersin. baska arac yok. taksi pahali olur diyosan korsan taksi bul bence ya da sabah 6 ya kadar astide bekleyip ankaray sonra metroyla gidebilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aurorax kullanıcısına yanıt
    peki hocam korsan taksiyi nerden bulacagim? Onlarin belli duraklari vardir diye tahmin ediyorum. Asti civarinda var mi?

otostop ile ogrencilik yillarimda yapmisligim oldu da, suanda yollari bilmiyorum/hatirlamiyorum. O yuzden otostop cekmekle ilgili sikinti olur.. Taksi tutsam ne kadara götürür?

İ. Melih Gökçek Avrupanın başkenti diye övünüyor... bu mu yani?
  • quote:

peki hocam korsan taksiyi nerden bulacagim? Onlarin belli duraklari vardir diye tahmin ediyorum. Asti civarinda var mi?

otostop ile ogrencilik yillarimda yapmisligim oldu da, suanda yollari bilmiyorum/hatirlamiyorum. O yuzden otostop cekmekle ilgili sikinti olur.. Taksi tutsam ne kadara götürür?

İ. Melih Gökçek Avrupanın başkenti diye övünüyor... bu mu yani?

kimseye haber vermeden (normalde her halta bol bulmuş gibi afiş saçar) gece seferleri denemesi yaptı. bak dolu değil yok size gece toplu taşıma dedi. sessiz sedasız kapattı olayı. Ankaralı da memnun zaten. aşti de sabaha karşı otobüsü gelip ortalıkta çoluk çocuk yatan insanlar var. bardan,pavyondan çıkıp zikzak çize çize araba süren tipler var. adam içtiği kadar taksiye ödeyeceğine atlıyor şahinine artık kaza yaparsa piyango kime çıkarsa milletin başına bela oluyor. konser veriliyor 22.00-22.30 gibi başlar. çıkınca mecbur taksi. Çok işin varsa araba kirala taksi tutmaktan iyidir. hem de rahat edersin. toplu taşımasını kendi kullansın arabasız Ankara'da yaşanmaz. hele dolmuşlara da hiç bulaşma. geçen şirketle gitmiştik yolculuğa dönüşte mecbur bindim. basamaklar dolu hala yolcu alıyor. yolcu artık almasan dedi diye ana avrat sövdü parasını yüzüne attı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lonelyhawk84 -- 19 Mart 2015; 13:33:53 >

• quote:

Cok fena hort yaptim arkadaslar. Is icin bu aksam ankaraya gidecegim. aksam 8da otobusum var gece 2-3 gibi varir dediler. O saatte metrolar kapali oluyor. batikente nasil gidebilirim? taksi harici..

Sabah varacak şekilde bilet alman en iyi çözüm, gece ulaşım sıkıntı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hashus1099 kullanıcısına yanıt
    Hocam dogru diyorsunuz. Metro kacta aciliyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dedehakan D kullanıcısına yanıt
    7 yıldır ankara'da yaşamıyorum, bilgim yok. Muhtemelen 6'da başlar seferler, 6:30'dur en geç.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: portative

Taksi şart değil. kızılaya inince Güvenpark tarafından Atakule yazan otobüslere bin. Mesala 413 nolu otobüse binebilirsin hem kartlısı hem de kartsızı var.

oda kule buda kule
    bizde de var atakule
    ula bebe akilli ol
    bize heryer sanzelize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lonelyhawk84 L kullanıcısına yanıt
    Şimdi aradım Aştinin kendi oluşturduğu bir servis sistemi varmış. 24 saat Faal olarak çalışıyormuş. Aştinin telefonunu arayıp sordum. isteyen olursa sorabilir. Her semte var mı diye sorabilirler en azından.
    Aşti danışma tel: 0312 207 10 00.
  • quote:

Şimdi aradım Aştinin kendi oluşturduğu bir servis sistemi varmış. 24 saat Faal olarak çalışıyormuş. Aştinin telefonunu arayıp sordum. isteyen olursa sorabilir. Her semte var mı diye sorabilirler en azından.

onları biliyorum da geç saatlerde çalışmıyorlardı. en son 2013 te Aşti ye sabaha doğru geldim. öyle bir şey yoktu. yeni uygulama galiba
  • quote:

beyaz münibüs tarzı mavi kuşaklı bişe var evet... ama sıkıntılı :) akşam 6 gibi geldim ankaraya... (ankarada yaşıyorum) kendim gitmeye kalksam 2 kere bincem dedim bekleyim bari... 45 dk falan bekledim.. hala servis falan yoktu sıra desen olmuş 100 kişi... zaten binemezsin.. (sonunda dolmuşla dönmüştüm)

yani evet var ama fazla güvenmeyin derim
  • 10 yıl gittim neredeyse 10 yıl boyunca çocukluk tatilin yarısı ankarada geçti beyler söylüyorum uyarıyorum gitmeyin özellikle tatil yapıcaksanız sakın kurak ne olduğu belirsiz toprakları var her yer kupkurak 20 yıldır orada ayrı bir devlet kurulmuş gibi

yönetiliyor lisede oraya gezi yapmışlardı ben gitmemiştim adamlar öğlenarası tuvalet sularını kesmiş kimse tuvalete çıkamadı anıtkabir özellikle

ne olduğu belirsiz türkiyenin yakışmayan şehirlerinden derhal orası temizlenip ayrı bir şehir yapılmalıdır gitseniz ülkemizi çöl vurmuş dersiniz sakın

kaynak bakan odasının musluk suyu
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.