Şimdi Ara

Ankara Üniversitesi – Hukuk Fakültesi [TANITIM 2023] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
24
Favori
28.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnşallah bilgi verir konu açan arkadaş çok bulamadım hakkında bilgi akdenizin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Scath S kullanıcısına yanıt
    Ben Antalya’da yaşıyorum genelde Antalya’da olanlar Akdeniz mezunu oluyor

• Scath S kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç bilgim yoktu şimdi biraz internetten baktım. Şu anki öğrencileri memnun gibi. Ancak benim size tavsiyem 1 mat2 daha çözerek Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesini kazanmanız olacak. Çünkü akademik ingilizce eğitim veriyor. Ayrıca 3.sınıfın sonunda yaz stajı ayarlıyor okul
  • Hocam erasmusta alınan dersleri saydırmada sıkıntı yaşanıyor mu

• yolunubulacak kullanıcısına yanıt
    Tabikide hocam. Türkiye'de hiçbir hukuk fakültesi erasmusta gördüğün dersleri sayamaz. Her ülkenin hukuk sistemi ve kanunları özeldir. Dolayısıyla senin İtalya'da göreceğin şeylerin %80i Türkiye'de olmayacağı için dersleri saymayacaklar
  • Sayanlar var hocam

Hangi okul hocam? GSÜ bile erasmus için fransaya giden 2. sınıf öğrencisinin 2 dersini sayıyor. Okul saysa bile bu sayı 3ü geçmez. Ayrıca bu okulun değil, YÖK'ün elinde olan bir durum. YÖK Hukuk denklik komisyonu belirler. Ayrıca komisyon başkanı da okulumuzun Medeni Hukuk kürsüsünden Doç. Dr. Süleyman Yılmaz
  • boğaziçi ybs ile ankara hukuk karşılaştırmasından sonra okumadığım ve ciddiye almadığım yazıdır. ne alaka aq
  • zamandayolculuketmişadam Z kullanıcısına yanıt
    Konunun en sonun yer alıyor zaten hocam ordan sonrasını okumasanız da olur . Ben Boğaziçi YBS - Ankara Hukuk arasında kalmıştım tercih zamanında. Geçen sene de bir çok kişi Ankara hukuk - Boun YBS / İstanbul Hukuk - Boun YBS arasında kalmıştı. Kendi yaşadıklarımı ve araştırmalarımı paylaşmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9162BF8FE -- 9 Mayıs 2020; 17:17:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9162BF8FE

Konunun en sonun yer alıyor zaten hocam ordan sonrasını okumasanız da olur . Ben Boğaziçi YBS - Ankara Hukuk arasında kalmıştım tercih zamanında. Geçen sene de bir çok kişi Ankara hukuk - Boun YBS / İstanbul Hukuk - Boun YBS arasında kalmıştı. Kendi yaşadıklarımı ve araştırmalarımı paylaşmıştım.
    bir bilişim diğeri adalet ve kamu. ikisini bitirince yapaacğın iş çok ama çok farklı. nasıl arada kalabiliyorsun ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamandayolculuketmişadam

boğaziçi ybs ile ankara hukuk karşılaştırmasından sonra okumadığım ve ciddiye almadığım yazıdır. ne alaka aq
    Herkesin net bir hedefi olmayabilir. Boun YBS ve Ankara Hukuk yakin puanli bolumler birbirine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabricioramirez

Herkesin net bir hedefi olmayabilir. Boun YBS ve Ankara Hukuk yakin puanli bolumler birbirine.

Alıntıları Göster
    Bence kendini keşfedememiş insan vardır. Kimsenin bu kadar iki ayrık alana ilgisi olacağını sanmıyorum. mantıklı bir açıklama varsa belki o da iş bulma oranıyla alakalı ama sırf buna göre de hayatın boyunca yapacağı mesleği seçmekte mantıklı mı tartışılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zamandayolculuketmişadam -- 9 Mayıs 2020; 17:23:52 >
    Hocam benim için uzak bölümler değildi. Bilgisayar ve programlama konusunda çok ilgiliydim. Daha 12 yaşında online oyunlarda virtural pc kullanarak pvp hamachi server açıyordum. Çok ilgiliydim ancak ben diksiyon ve hitabet konusunda yetenekliyim. İç anadolu münazara 1.liğim var. Bir kere okuduğum hemen aklıma giriyor. Bu yüzden teknoloji - Hukuk arasında aşırı kararsız kaldım. Ya merak ettiğim, ilgim olan YBSyi seçecektim Ya yeteneğim olan hukuku. Ben de yeteneğim olan hukuku seçtim, şimdi de ilgim olan yazılımla da ilgileniyorum. Devletin 1 milyon istihdam programına da kayıt oldum. Sınavlardan sonra ona başlayacağım
    Reis burasi Turkiye. Hayal kurmak falan burada islemez. Aldigin puana gore senin icin en mantikli yer neresiyse orayi sececeksin. Yoksa ben tarih okumak isterdim bogazici tarih de geliyordu ama tarih okuyup ne yapacagim? Akademik kadrolar tamamen torpil,es-dost-akraba. Universitedeki temizlikci kadinlar falan ogretim gorevlisi yapiliyor bir sekilde. Dershanede 1500 lira maasla ogretmenlik mi yapacagim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fabricioramirez F kullanıcısına yanıt
    Güzel açıklamışsınız hocam, harfiyen doğru maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabricioramirez

Reis burasi Turkiye. Hayal kurmak falan burada islemez. Aldigin puana gore senin icin en mantikli yer neresiyse orayi sececeksin. Yoksa ben tarih okumak isterdim bogazici tarih de geliyordu ama tarih okuyup ne yapacagim? Akademik kadrolar tamamen torpil,es-dost-akraba. Universitedeki temizlikci kadinlar falan ogretim gorevlisi yapiliyor bir sekilde. Dershanede 1500 lira maasla ogretmenlik mi yapacagim?
    haklısın. idealist olmak saçma bu ülkede.
  • ara sıra UP'layalım
  • Kitap almaya gerek var mı beta yeter mi

Şubeden şubeye, dersten derse değişir hocam. Dersi iyi anlatacan hocalarda beta kat kat yeterli hatta kitaplardan daha iyi. Misal 1C Anayasa Levent Gönenç veya 2A Ceza Türkan Sancar. Bazı hocalar ise derste bazı konuları üstün körü anlatıp, sınavda buradan sorumlusunuz diyip sizi kitaba da itebilir. Kısacası hocadan hocaya değişir
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.