Şimdi Ara

Ankara Uluslararası İlişkiler mi Maliye mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu yaz tercih yapacağım.Büyük ihtimal Ankara Üniversitesi Uluslararası ilişkiler veya Maliye tutacak gibi. Bunun dışında hacettepe ingilizce uluslararası ilişkiler de aynı puanlarda. Sizce hangisini seçmeliyim? Bunların dışında Uluslararası tutmazsa , Maliyeden mezun olduktan sonra dışişlerinin kendi sınavı çok mu yabancıdır maliye derslerine? Bir el atarsanız sevinirim malum tercihleri yapacağız 1 aya kalmadan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Yok mu bir Allah'ın kulu

• kesinlikle uluslarası ilişkiler
  • ibobaba2 İ kullanıcısına yanıt
    Cevap için çok sağolun. Sebebini de söyleyebilir misiniz?

• Uluslarası ilişkileri ankarada tutturmuşsun kesinlikle yazmanı öneririm. Maliye iyi bölümdür ancak kpss ye deli gibi çalışman gerek. Ui içinde kpss zor bir süreçtir ancak ui de özel sektörde de iş bulabilirsin ancak aynı şeyi maliye için söyleyemem ... Tabi kendini geliştirmene bağlı , genellemeler bunlar .

Çok sağolun ama sonuçlar açıklandı beklediğim gibi olmadı. Ankara ünide çeko , hacettepede maliye ve türkçe iktisat , Gazide tüm iibf bölümleri tutuyor. Siz hangisini tavsiye edersiniz?

• Üçüde gerçekten kaliteli üniversiteler. Tercihini yaparken öncelikle bölümünü seç ardından üniversitenin kalitesine göre kararını ver.
    Benim önümde böyle seçenek olsaydı Hacettepe maliye derdim. Ancak çok iyi çalışman gerek.

• Gazideki iibf leride öneririm. İyi bölüm seç. İyice araştır.

Dediğim gibi aslında uluslararası ilişkiler istiyordum fakat bu bölümün kpss de maliyeden daha büyük bir dezavantajı var sanırım. Özelde de hani bu bölüm mezun olduktan sonra bana ben bunu çok iyi biliyorum dedirtecek bir bölüm değil gibi. Ben de sonuçlar açıklandıktan sonra hacettepe maliyeye karar vermiştim ama gaziyle arasında kaldım aynı şekilde. Sanırım gazi olursa yine maliye olacak. Çok zor bir soru benim için :) bir de mülkiyede çekoyu kesin elediniz değil mi?

• Kardeşim çekoyu hiç düşünmediğim için birde pek bilgim olmadığı için pek yorum yapamayacağım. Bende bu sene ui tercih edeceğim. Ben ne söylersem kendime göre söylerim. Sende bence kendine göre karar ver. Neyi daha iyi yapabilirim diye düşün. 😏

• Çeko hakkında pek bilgim yok. O yüzden birşey diyemem. Sadece şunu söyleyebilirim. Hangi bölümde daha başarılı olabilirim diye düşün. Ben ui derim. Hangi bölümü okursan oku sende bitiyor. İşletme dahi okusan çok ama çok iyi yerlere gelebilirsin. (İşletme okuyanlar yanlış anlamasın)

• Tamam kardeşim çok sağol

• Rica ederim kardeşim

• Hocam naptın ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.