Şimdi Ara

ANKARA GÜVENPARK'TA PATLAMA [ANA KONU] + ÖLÜ VE YARALI SAYISI ARTIYOR. (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.422
Cevap
2
Favori
34.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Fabrice

Yazsam ne değişecek, yazmasam ne değişecek - daha ömrü hayatımda AKP'ye oy veren bir kişinin çıkıp da "hata etmişiz, bir daha vermem" dediğini görmedim. Faydası olmayacağını bile bile yine de yazmasam gönlüm razı değil.

Şu aşağıdaki fotoğrafta en solda duran kişi Şivan Perver. Ortadaki kişi de herhalde tanıdık geliyordur. Bu sevgi çemberinin üyesi Şivan efendi'nin şarkı sözlerinden bir demet size;

Kîne Em (http://www.kurdeo.net/sivan-perwer-kine-em.html)

Kimiz biz? / Çiftçi ve işçi, / Köylü ve emekçi, / Tamamı proleterdir / kürdistan halkı.
    Devrim ve volkan, / Hepsi dinamittir. / Ateş ve alevdir. / Ocak gibi kızıldırlar. / Alev ulaştı kapsüle. / patladığı anda dünya sarsılıyor. / bu alev ve ateş / düşmanı öldürüyor.
    biziz o demir ve sertbaşlı, / bugün de düşmanlar bizden korkuyor. / barudun kokusu, düştü burnuma. / dört bir yana istiyorum, dibinden patlayayım.
    yine adamlar gibi, dağlara düşeyim. / ölmek istemiyorum, tutmak istiyorum, / kürdistanımı…medya toprağını,

Peşmerge (http://lyricstranslate.com/tr/p%C3%AA%C5%9Fmerge-pe%C5%9Fmerge.html)
    İşte geldiler Peşmergelerimiz / Şalvar ve cepken üstlerinde / Onlar gerillamızdır / Silah ve cephaneleri omuzlarında
    İşte geldiler Peşmergelerimiz / Şalvar ve cepken üstlerinde / Onlar gözümüzün nurudur / Kırmızı güller verin ellerine

Dersim Dağları (http://lyricstranslate.com/tr/koye-dersim-dersim-da%C4%9Flar%C4%B1.html)
    Türk devleti bizim değildir / Bizim başımıza beladır / Artık zülmü kabul etmiyoruz / Artık kanımıza dokunuyor

CHP milletvekili zurnanın son deliği bile değildir. Zurnada deliği yoktur. İstediği kadar saçmalayabilir, devleti yönetme yetkisi onda değil. Onun yaptığı kepazelik kendisini ve (ihraç etmiyorsa) partisini bağlar. Ama devleti yönetme yetkisi verdiğimiz kişiler bu adamlarla güle oynaya meydana çıkıyor, şarkılarını dinleyip hüngür hüngür ağlıyor. Yöneticilerin yaptığı hatanın bedelini 78 milyon insan hep beraber ödüyoruz.

Bir seçimde de AKP seçmeni çıkıp "yeter artık bu yaptığınız yanlışlar, kendinize çeki düzen verin" diyerek başka partiye oy verse pabucun pahalı olduğunu gören iktidar partisi doğru yola döner. Ama öyle bir inatla oy vermeye devam ediyor ki seçmeni, yöneticilerimizde "Sevr'i de çıkarıp imzalasak, Doğu Anadolu'yu komple Ermenilere de versek, İzmir'i Yunan'a da bıraksak yine biz seçiliriz" derecesinde bir umarsızlık ve rahatlık ortaya çıktı.

Bu mesaja eklenen görseller:

+2023
    Aklima kolu uzunun diyarbakir da miting yapamayanlarla dalga gectigi gunler geldi. Simdi yiyorsa kendisi gitsin bakalim da gorelim halki nasil kucaklayacak kendisini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Olay günü resmi buraya atacaktım unutmuşum. Şimdi nasip oldu.

[simage][/simage]
    Bu mesaja eklenen görseller:

[simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEKİN 1881 -- 24 Mart 2016; 16:31:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.